Суть його така: спробувати отримати земельну ділянку в Дрогобичі, але без хабарів, домовленостей.
Це щось схоже на тест-драйв автомобіля, але замість цього ми тестуємо українське законодавство, а саме норми, які гарантують кожному громадянинові право безкоштовно отримати п’ять земельних ділянок різного цільового призначення.
Отже, ця історія триває вже два роки. Два роки тривають і суди.
Останній суд стосувався вулиці Паркової та Положення, яке міська рада прийняла, щоб легітимізувати збір коштів з дрогобичан, які мають бажання отримати земельні ділянки в цьому новому мікрорайоні.
Коротко: нормами цього Положення влада зобов'язала усіх охочих отримати земельні ділянки в районі вул. Паркової укладати угоди щодо проектування та забудови інженерно-транспортної інфраструктури кварталу з КП «Управління капітального будівництва». Вартість такого проектування та будівництва становить 318 516,15 грн. (одна ділянка). Виділення земельних ділянок буде здійснюватися після повної оплати отих 318 тисяч.
Можливо, формально, логіка в цьому є, але це Положення не є законним, це ми спробували довести в суді.
Сьогодні відбулося чергове судове засідання у цій справі.
Ми здобули перемогу.
Суд прислухався до наших аргументів.
Суд визнав Положення, яке прийняла міська рада і по якому близько 45 людей вже заплатили по 300 тисяч грн. за омріяну землю - НЕЗАКОННИМ!
Рішення на руках ще не маю, але обов'язково його опублікую, коли отримаю.
Якщо вам потрібні професійні адвокати, то рекомендую юристів високого рівня з Адвокатське об'єднання "Право.Порядок".
Чи працюють норми закону?
***
Відповідь ще не знайшли, шукаємо.. Але вже й зараз можна сказати, що норми українського законодавства, які покликані регулювати виділення земельних ділянок, чиновництво застосовує вибірково, а рішення ухвалюються непрозоро. Така вибірковість, мабуть, і є найбільшим недоліком чинної системи розподілу землі у населених пунктах. Законодавчо створено величезний грунт для корупційних дій: махінацій та підтасовування. І це не лише проблема Дрогобича. Поїдьте у будь-який інший населений пункт. Історія така ж.
Експеримент триває й досі...
То чи можна отримати землю?
Безперечно. Але це не буде легким шляхом. Все залежить від багатьох факторів, і закон не завжди є вирішальним у цьому. Знайомства, ваш статус в суспільстві, бажання йти на “корупційні” компроміси – все це може зіграти вирішальну роль
Потрібно реформувати земельне законодавство, посилити відповідальність за фальшування в процесі виділення землі. Все має бути максимально прозоро!
Можливо, майбутнє за ринком землі, а поки законодавець гарантує вам право на безкоштовне отримання землі.
Р.S.
Цей експеримент триває досі, бо землю в Дрогобичі, де я обов'язково збудую свій будинок, я ще не отримав)
Далі буде...
Переглядів: 4493
|