«Мешканці Самбора не мають підстав для занепокоєння. Самбірський полігон – один із безпечних у Львівській області», – Назар Романчук

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) lmn.in.ua   
14.02.2019

5 лютого під час чергової сесії Самбірської міської ради депутати вирішили й надалі приймати на місцевому полігоні тверді побутові відходи зі Львова. За умови, що туди щодня заїжджатиме до 5 машин.

Таке рішення викликало жваве обговорення в соцмережах. В інтернеті з’явилися моторошні фото з купами сміття, вантажівками, заваленими непотребом. Під такими постами користувачі висловлюють обурення. Чи справді рішення депутатів несе загрозу для навколишнього середовища, а чи проблему нагнітають штучно? – спробувала розібратися LMN.

 «До полігону від міста далеко, я там ніколи не була. Але з тих фотографій, які бачила у Фейсбуці, видно, що це все просто якийсь жах. Машини чужі приїздять, висипають, що хочуть. Ніякого порядку нема», – обурюється місцева мешканка Оксана Глиба.

Приймати на своєму полігоні львівські побутові відходи Самбірська міськрада погодилась ще три роки тому. Тоді в обласному центрі виник колапс. Через закриття Грибовицького сміттєзвалища місто, яке щодня продукує до 600 тонн відходів, просто потопало у непотребі. У Львові відходи не вивозились тижнями.
 
Обласна влада звернулась за допомогою до районних центрів та міст з проханням вивозу твердих побутових відходів на їхні полігони. Тоді відгукнулися Червоноград, Стрий, Миколаїв, Новояворівськ, Жидачів, Буськ і Самбір.
 
«Коли виникла складна ситуація у Львові, потрібно було реагувати і допомагати, бо зрештою, це не Російській Федерації йдемо на зустріч, а нашому обласному центру. До того ж умови, які пропонувалися, були прийнятні і для нас. У Самборі ситуація з полігоном теж була непроста. Коштів на проведення якісних заходів згідно екологічних норм по захороненню – бракувало. Як наслідок іноді виникали загоряння», – каже міський голова Самбора Юрій Гамар.

Пояснює, вивезення на їхній полігон сміття зі Львова тимчасовий і обмежений. Натомість місто отримує додаткове фінансування з області на рекультивацію власного полігону і на соціально-економічний розвиток.
 
«Якби ми не почали проводити заходи на власному звалищі, то за кілька років у нас були б схожі проблеми, як і на львівському полігоні. Тому що на рекультивацію і захоронення всіх цих відходів необхідні немалі гроші. Сам Самбір зі своїм скромним бюджетом не погасив би цих витрат. Потрібно було б піднімати плату за вивіз ТПВ для населення, щоб власними коштами робити необхідні заходи на полігоні. Але це надзвичайно дорого», – додає мер.
 
В обласній держадміністрації, де власне контролюють вивіз непотребу зі Львова в районні центри, теж заспокоюють. Самбірське звалище – одне із найкращих за рівнем утримання.
 
«Мешканці не мають підстав для занепокоєння. Самбірський полігон – однин із безпечних у Львівській області. Там іде постійна пересипка сміття землею, чого не робилося раніше, розгортання. У майбутньому будуть також залучені кошти Міністерства екології, щоб обгородити його, зробити доїзд та упорядкувати ситуацію з інфільтратами. Екологічна інспекція слідкує за всіма полігонами в області, і якщо б виник хоч малий натяк на якусь надзвичайну ситуацію, ми б реагували. На сьогодні Самбірський полігон є абсолютно безпечним для експлуатації», – каже директор Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назар Романчук.
 
До речі, на сесії 5 лютого за подальший вивіз побутових відходів зі Львова на Самбірський полігон голосували члени семи фракцій з дев’яти. Не долучилися до голосування депутати з Народного контролю, які підтримують колишнього мера, підприємця Тараса Копиляка. На останніх виборах у 2015-му він програв з відривом у півтисячі голосів викладачу Юрію Гамару.
 
Депутатський корпус до голосування прискіпливо вивчав стан місцевого полігону, а також умови ввезення та захоронення ТПВ.
 
«Перш за все місто змушене буде вирішувати питання про захоронення відходів згідно з нових екологічних норм. Тому що полігони без сортувальної лінії – будуть закриті. Місту доведеться самому шукати вихід з ситуації, куди дівати власний непотріб. Зараз завершуються роботи з під’єднання електроенергії до полігону, що дасть можливість перезапустити роботу сортувальної лінії, підключити електронну вагу, встановити відеонагляд. Це забезпечить сортування і контроль ввезеного обєму ТПВ. Також оголошено тендер на масштабну рекультивацію полігону на суму 70 мільйони гривень», – пояснює міський голова.
 
До речі, прикладом міста, яке зараз має проблеми із власним сміттям, є Дрогобич. Там влада витрачає мільйони гривень з бюджету, підіймає в рази тариф населенню, щоб якось виходити з цієї ситуації.
 
Самбір ж натомість, за допомогою субвенцій, матиме можливість вирішити левову частку наболілих проблем, які через брак фінансування самотужки ніколи б не розв’язали.
 
«Вочевидь, розуміючи, які переваги отримує місто, досягнувши вигідних для нього домовленостей з обласною адміністрацією, це не сподобалося політичним опонентам. Не вперше вони намагаються зіграти на темі сміття, так як вона дуже зручна для маніпуляції. Перекручують інформацію, виривають з контексту якісь фрази, а потім демонструють все це громаді міста у місцевій газеті, яка також їм належить. Мешканців Самбора вводять в оману, показуючи фотографії із стихійних звалищ, машини, купи сміття із чужих полігонів. Не маючи об’єктивної інформації, люди думають, що все погано. Тому я запрошую громадськість, кому цікаво, можна організувати групу, поїхати на полігон, а потім робити висновки. Мерія працює прозоро, і я готовий говорити з кожним, хто має питання до моєї роботи. Та на конструктивну розмову ніхто з опонентів не йде. Лиш спекулюючи на наболілій темі, вводячи людей в оману, тим самим намагаються здобути політичні бонуси. Правда, до всіх таких речей, закидів і шукання шпильок в моїй роботі ставлюсь спокійно. Це все в межах політичної конкуренції», – констатує міський очільник.


Переглядів: 2556

Коментарі (15)
 
З того всього зрозуміло що сміттєпереробні заводи в Україні не збираються будувати і в помині. Вигидніше для хапуг чинушів аби саме цінне цигани відбирали для них, при тому не сплачуючи жодних податків а загадження і наслідки пожинала громада.  
З такого ракурсу, вигідніше списати на те що проблему нагнітають штучно.
Рейтинг: 9+ 0-
 
•, 12:02 14 лютого 2019 р.
 
Цікаво, дуже цікаво! Чи прочитає цю статтю дрогобицький мер? Адже серед міст, які відгукнулись на допомогу Львову Дрогобича нема. Що це може означати? Тільки те, що львівське сміття возили у Броницю НЕЛЕГАЛЬНО. Скидали і поїхали. І хтось на цьому набивав собі кишені. Ще один доказ правоти броничан.  
А як пан Кучма розцінить поведінку своїх однопартійців депутатів у Самбірській міській раді? Явне шкідництво.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Наталія, 12:08 14 лютого 2019 р.
 
Де завод сміттєпереробной - КУЧМО ?
Рейтинг: 8+ 0-
 
Кармелюк ! ! !, 16:45 14 лютого 2019 р.
 
Пiд Львовом люди блокують будiвництво смiттепереробного заводу. З'явились “екологи-швондери”, якi пояснюють мiсцевим селянам, як же то шкiдливо буде iм вiд заводу, а саме головне, завод буде працювати на олiгарха Ахметова. Для наших шарiкових завжди знайдуться швондери, а результатом буде контрольований хаос.
Рейтинг: 4+ -4-
 
Бард, 17:29 14 лютого 2019 р.
 
як би так робили зi смiттям в голландii, то тих волоцюг по ланцюгу всiх би засудили, хати, машини забрали, та так би по 15 рокiв впаяли, а у вас таку дурницю-беспечний полiгон пишуть-я в шоцi
Рейтинг: 1+ -2-
 
bef, 19:30 14 лютого 2019 р.
 
Блокують тому що планують збудувати будь зна що у неувідповідності до європейських стандартів.  
З людьми треба вміти домовлятись, а внас кожен знає що комусь вірити собі дороще вийде. Кожен хіба хоче іншого обдурити.  
 
В Європі людям дають 100% гарантії безпечності, або справедливі компенсації на переселення за бажанням. В разі чого людина може звернуться в суд який прийме справедливе рішення.  
Суди там не продажні і верховенство права беззаперечне.
Рейтинг: 6+ 0-
 
•, 20:16 14 лютого 2019 р.
 
Я і мої сусіди теж будем блокувати, якщо будуть будувати біля автокранового.
Рейтинг: 4+ 0-
 
Житель Коновальця, 20:45 14 лютого 2019 р.
 
А що будеш блокувати ДЗАК, який не працюе? Нiхто нiчого для вас будувати не буде, все що для вас збудували ви успiшно просрали, а для смiття в смт достатньо вигрiбноi ями.
Рейтинг: 3+ -4-
 
до ж.коновальця, 20:57 14 лютого 2019 р.
 
блокувати, щоб те що не працює , ще й сміттям не засипали. Читай уважніше, а потім щось пиши. (до попереднього дописувача)
Рейтинг: 5+ -1-
 
Пашак, 11:37 15 лютого 2019 р.
 
недавно побував коло Самбора, захтів какати, накакав в лісі так шо аж звірі почали бігати як дурні :grin я бистро сподні одягнув, сів на свого вірного велосипеда і дременув у дрогобич. А самбірчани хай тепер нюхають дрогобицьку гадость :grin :grin :grin
Рейтинг: 0+ -3-
 
недавно побував коло Самбора, 14:03 15 лютого 2019 р.
 
Ще не бачили, що будуть будувати, а вже шкребуть, що будова не вiдповiдатиме европейським стандартам i тому будемо блокувати. осли
Рейтинг: 3+ -3-
 
до Пашака, 18:06 15 лютого 2019 р.
 
Буде відповідати євростандартам, не буде, нехай будують під своїми вікнами.
Рейтинг: 3+ 0-
 
До 18.06, 18:27 15 лютого 2019 р.
 
Хотiв вiдкрити у вашому мiстi виробництво , але почитав дописи i передумав, нi копiйки рагулям, iдьте робити на пана.
Рейтинг: 1+ -3-
 
Iнвестор, 22:16 15 лютого 2019 р.
 
А на тебе робити не треба? Знаєм таких "інвесторів ", хочете, щоб пахали цілодобово і без вихідних за мінімалку.
Рейтинг: 3+ 0-
 
До інвестора, 22:31 15 лютого 2019 р.
 
І чому всюди мери як мери, а у нас ку-ЧМО? Марнославний самолюб, не розуміється в господарці. Якийсь фантазер і, як кажуть лікарі, параноїк.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Дрогобичанка, 19:24 17 лютого 2019 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)