Степан Кулиняк: «Я не політик , я- виконавець»

Надрукувати
Написав(ла) zmistovno.com.ua   
07.04.2019


Всередині лютого цього року апарат дрогобицької районної державної адміністрації очолив колишній керівник юридичного відділу ДМР Степан Кулиняк. Розмова про виклики нової посади, стосунки з попереднім керівництвом, сім’ю та спортивне минуле- далі.                    

Коли було прийнято рішення змінити місце праці? Це було запрошення чи власне рішення? Чому Ви з посади у міській раді пішли на посаду в райдержадміністрацію?

 Колись давно один розумний чоловік сказав мені, що не можна довго затримуватися на одному місці праці, оскільки ти перестаєш розвиватися. Відтоді ця думка заклалась у мене в голові. Юридичній справі в міській раді я віддав понад 10 років свого життя, починаючи від спеціаліста І категорії, провідного, головного і закінчуючи начальником цього відділу протягом чотирьох останніх років. Природньо, що кожна людина хоче розвиватись, щось в своєму житті змінювати на краще і я тут не є винятком. Після призначення нового керівника районної держадміністрації Шевкенича Андрія Івановича, з котрим, в принципі, я в дуже хороших стосунках і починав свою трудову діяльність ще в відділі охорони здоров’я, коли останній його очолював, мені стало відомо, що є вакантна посада керівника апарату, і я вирішив подати документи на конкурс, який, проводила Львівська обласна держадміністрація в три етапи і їх зовсім непросто було пройти.  Досвід роботи став у пригоді і після практично відмінної здачі конкурсу та проходження різного роду спецперевірок я таки очолив апарат Дрогобицької районної державної адміністрації. Посада є значно вагомішою від попередньої, адже дає повноваження, які тягнуть за собою серйозну відповідальність.   Можна сказати, що  це так званий «трамплін» на державній службі, чого міська рада, як орган місцевого самоврядування, мені дати не могла.    Крім цього всього хотілось, звичайно, допомогти людині (А. Шевкеничу- прим. авт.) у здійсненні обов’язків, які їй доручив сам Головнокомандуючий- Президент України. Це все і стало основними причинами для  зміни мною  місця роботи.
 
Як ви розійшлися із попереднім керівництвом?
 
Чесно кажучи, у деталі вдаватися не хотілося б. Можу сказати, що вцілому – нормально.
 
Ви особисто знайомі із новопризначеним керівником відділу правового забезпечення? У  яких ви стосунках ?
 
Знаю, що на останніх місцевих виборах він був конкурентом мера Тараса Кучми,  балотуючись на міського голову, проте набрав кілька голосів. Ця людина до того працювала юрисконсультом у відділі архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, і я перетинався з ним кілька разів по роботі. Можу сказати, що людина він непогана, був завжди ввічливий, стриманий та напрочуд зосереджений, проте людина- це не професія і керівником такого складного і специфічного відділу, як юридичний,  я його не бачу, нічого особистого.  Робота у цьому відділі, зважаючи на нестабільну політичну, економічну та соціальну ситуацію в місті надзвичайно проблемна, потребує постійного прийняття нестандартних та неординарних рішень. Потрібно мати не тільки юридичні, а й життєві знання, бути свого роду дипломатом. Забезпечувати в цілому юридичну підтримку в такий проблемний час, який є зараз, зовсім непросто. Є різні конфлікти. Активісти, різні позиції депутатських фракцій, конфлікти всередині й ззовні-  їх постійно потрібно нівелювати. Ну і, звичайно, найважливіше в роботі начальника відділу і юриспруденції в цілому- це забезпечення належного представництва в судах, тобто такого ,яке прогнозовано у більшості випадках принесе позитивний результат для міської ради. Але, що тут скажеш,  керівництво ради зробило свій вибір, тому залишається побажати новому начальнику відділу правового забезпечення тільки вдачі, думаю, вона йому знадобиться.
Які виклики, пов’язані з обов’язками на нинішній посаді,  стали для вас найскладнішими?
 
До моїх основних функціональних обов’язків входить забезпечення на території району реалізації державної політики у сфері надання адміністративних послуг, здійснення заходів щодо сприяння підготовки та проведенню виборів, які передбачені чинним законодавством; забезпеченні правового, організаційного, технічного, матеріального забезпечення діяльності райдержадміністрації, консультативних, дорадчих й інших органів комісій, які створює голова райдержадміністрації. Крім цього,  в мої обов’язки входить координація різних державних установ, забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, міським відділом УСБУ у Львівській області, міжрайонною прокуратурою, судовими органами, виборчими комісіями тощо. Також я здійснюю керівництво апаратом районної державної адміністрації, юридичним відділом, відділом організаційної роботи та інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю, відділом ведення Державного реєстру виборців, загальним відділом, відділом фінансово-господарського  забезпечення, сектором персоналу, центром надання адміністративних послуг та державними реєстраторами. Щодо викликів, то зміна роботи на більш серйознішу та відповідальнішу , а також її опанування і є основним викликом, який я радо приймаю і впевнений, що подолаю. Я вийшов із зони комфорту і мені це подобається.
 
Можете порівняти ці дві структури? Де складніше працювати? Місто і район…
 
Важко порівняти роботу в цих двох структурах-  з одного боку,  вона дуже схожа, а з іншого є кардинально іншою, адже адміністрація- це орган державної виконавчої влади і здійснює свої повноваження в певних чітко виражених правових рамках за принципом вертикалі, тобто завдання, напрямки, цілі ставляться вищим органом керівництва, а в органі місцевого самоврядування в умовах децентралізації, яку забезпечив, зокрема,  діючий Президент ці чітко виражені правові межі відсутні. Також є проблеми з фінансуванням належних надбавок до заробітної плати та забезпеченні нормального функціонування апарату райдержадміністрації в цілому, воно практично повністю обмежене, чого не скажеш про забезпечення виконкому, де з тим проблем абсолютно немає. Щодо роботи з колективом райдержадміністрації , то хочу сказати, що зустрів він мене дуже приємно і тепло. Попередній колектив теж був дуже добрий. Тому тут порівнювати практично немає що.
 
Наскільки реально зараз молодому політику себе реалізувати, рухаючись кар’єрними сходами, скажімо,  від сільської ради? Наскільки це просто чи непросто в сучасних українських реаліях?
 
Якщо молода людина розумна, креативна, перспективна й енергійна, то без проблем. Звичайно, потрібно мати трішки вдачі, тобто, можна опинитись в правильному місці в правильний час і з правильними людьми та добре себе зарекомендувати. Ну і, звичайно, потрібно вірити в Бога і, однозначно, в себе, тоді все у вас вийде.
 
Ваша точка зору, наскільки Дрогобицький район перспективний, наскільки він потенціальний?
 
Дрогобицький район ще вивчити повністю не встиг, не було часу. Коли прийшов на роботу, перше, що почав робити-  це приводити у відповідність з чинним законодавством відповідні положення та іншу необхідну документацію. Щодо перспектив району, то, на мою думку ,перспектива є однозначно, проте над нею потрібно багато працювати, як і в будь- яких інших сферах, коли ти хочеш досягти позитивного результату. Вважаю, що  основним елементом розвитку нашого району є земля, того у нас не відбереш, тобто, розвиток агропромисловості, сільського господарства і є основною перспективою. І взагалі, область у нас перспективна, межує з кордоном та є привабливою для іноземних інвесторів. Не потрібно вигадувати велосипед, коли він вже вигаданий, маю на увазі, можна взяти приклад з цього приводу в наших ближніх сусідів- поляків.
Ваша думка-  що або хто найбільше гальмує розвиток реформ і нововведень на місцях- в українських селах та містах?
 
На мою думку, найбільше гальмують реформи люди ,чиї інтереси ці реформи суттєво звужують, обмежують або взагалі припиняють. Крім цього,  розвитку наших міст і країни в цілому заважає,  в тому числі,  сам народ, його історично сформований «лінивий» менталітет. Вважаю, з цим необхідно розпочати боротися якнайшвидше , зокрема на всіх освітніх рівнях,  починаючи від садочків і закінчуючи інститутами та університетами. Щодо корупції,  то це питання  до правоохоронних органів, проте можу твердо сказати, що за місяць роботи на керівній посаді в райдержадміністрації  і натяків на неї не зустрічав.
 
В одному з моїх інтерв’ю діючий міський голова Тарас Кучма сказав,  що постійно ввечері після основної роботи перевіряє якість виконаних робіт по ремонту доріг. Чи у вас є така практика, коли ви даєте завдання підлеглим, а потім перевіряєте як вони це зробили? 
 
Думаю необхідно налагодити роботу так, щоб непотрібно було перевіряти підлеглих і хто б мені що не говорив типу «довіряй але перевіряй», коли тебе оточують розумні і віддані тобі люди,  їх можна практично не перевіряти. Коли я працював у юридичному відділі, то знав, що за конкретними працівниками роботу можна не перевіряти, бо працювали разом довгий час і все,  що міг перевірити, вже давно перевірив і вніс необхідні корективи по справах, в яких були недоліки. Траплялись, звичайно, такі складні справи, які потрібно було перевірити, але загалом був відшліфований рівень роботи і перевірок не потребував. Зараз в районній адміністрації я перевіряю кожен документ. Я ще не знаю людей, хто на що здатен і як працює, хто може підставити. У цьому плані мені трохи важко. Ніби даю завдання і його виконують, але приносять мені на підпис, і я мушу його переглянути та перевірити, а це майже те ж саме, що й зробити. На жаль, немає багато часу. Є багато нарад, багато невідкладних завдань, у тому числі, з області.
 
Які риси ви найбільше цінуєте у людині, яка працює у вашій команді?
 
В першу чергу, це порядність та відданість. Людина має бути порядна, добра й розумна. Це найважливіші риси, які повинні бути у людини, тоді із нею можна спрацюватися. Як то кажуть, краще з розумним загубити, ніж з дурним знайти.
 
Бачите себе в майбутньому у політиці?
 
Я не політик ,  я-  виконавець. Є так звана політична й виконавча гілка влади.  У мене вже є певний гіркий досвід, а тому у політиці наразі себе не бачу. Хочу рухатися далі й далі, але у виконавчій чи інших гілках влади. Не хочу бути призначений людьми, громадою, і щоб потім у них було розчарування, бо я не впорався зі своїми обов’язками чи функціями. Не люблю брати на себе непідйомну ношу. Як би ти не старався на обраній посаді, всім не догодиш. Політика – це брудна гра. Зарікатися не можна, а тому не буду цього робити, все може бути.
 
 
 
Яку наступну сходинку у своїй кар’єрі бачите після держадміністрації?
 
Думаю, про це говорити рано. На все свій час. Однозначно, посада має бути на рівень вище. Я не відмовлюсь, якщо й буде вища на два чи на три рівні.
 
Як багатодітного батька, у Вас вистачає часу на сім’ю? Адже  робота зараз займає багато часу. Дружина підтримує ?
 
Як сказав колись відомий американський художник-мультиплікатор Уолт Дісней:  «Людина ніколи не повинна нехтувати своєю сім’єю заради роботи». Я також дотримуюсь такої думки, тому на дітей та дружину час знаходиться завжди. Сім’я у мене на першому місці. Діти, дружина й батьки – це головне. Частенько буває, приходжу втомлений додому, а там шум просто не передати словами, троє діток (дівчаток), але коли принцески підходять до мене, обіймають і кажуть «Тато, тато, ми тебе любимо, а що ти нам приніс?» –  все проходить. Це, зокрема, саме ті моменти, коли відчуваєш справжнє щастя. Треба віддати належне дружині, вона мене завжди підтримує і належно доглядає та виховує дітей за моєї відсутності. За це я їй дуже вдячний. Взагалі процес порозуміння у нас дуже гарний- практично немає ні сварок, ні конфліктів, а тому і діти ростуть спокійні, не вередливі, адже в основному все передається від батьків.
 
Плануєте ще дітей?
 
Звичайно, я як чоловік і  батько хотів би сина- продовжувача роду, але, як то кажуть, на все воля Божа!
 
Як проводите вільний час? Як відпочиваєте від роботи?
 
Останнім часом полюбив їздити на полювання- там повністю віддаляєшся від роботи. Хобі у мене різні. Граю у футбол. Взагалі, можу грати практично у всі види спорту. Колись займався боксом. До речі, неодноразово вигравав обласні змагання і навіть чемпіонат України серед юнаків. Крім цього, полюбляю з сім’єю поїхати в басейн чи сходити на хороший фільм в кінотеатр.

У вас могла бути успішна спортивна кар’єра…
 
Так, звісно, я 6 років займався боксом. Було багато змагань, на яких  програвав всього кілька  разів. Я завжди ставлю перед собою якісь цілі. Поставив ціль – досягнув і пішов далі. Коли був юнаком, поставив собі за мету виграти чемпіонат України з боксу. Коли це сталось, ставити вищі цілі у цьому виді спорту не захотів й перестав ним займатись.
 
А яка ціль є зараз ?
 
Є така фраза « Вік живи, вік учись».  Так от, однією з моїх наступних цілей є вступ на історичний або психологічний факультет, ще не визначився остаточно, а потім –  захист кандидатської в одному з цих напрямків. На сьогодні  я вже здобув три вищі освіти:  юридична в ЛНУ ім. І. Франка, економічна в ТНЕУ і управлінська в НАУ при Президентові України і не збираюсь на цьому зупинятися, як і в інших сферах мого життя. Впевнений,  якісне і правильне життя- це безперервний рух в перед!
 
Спілкувалась Роксолана Буяк
 
Фото Іри Мутки
 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6080 днів)