У Стебнику, місті в якому мешкає двадцять тисяч людей, працює лише один поліціянт. Стебничани переконані, що така ситуація негативно впливає на криміногенне становище у місті, мовляв, наркоманія, часті крадіжки та розбої, які трапляються у Стебнику, наслідок режиму безкарності та вседозволеності, який вже не один рік панує у місті.
У березні 2019 року ми підготували сюжет в якому розповіли про цю ситуацію. Інформаційним приводом став пост у Фейсбуці стебничанки Ольги Мицак, яка описала цю проблему.
“Мені давно не було страшно у моєму місті. Стебник. Зараз тут грабують, душать, крадуть у білий день: за минулі 2 тижні лише з-посеред знайомих 4 розбої та грабежі. Кілька днів тому ледь не задушив у її ж будинку знайому через плазму та кілька гривень, наніс тяжкі тілесні сину і чоловіку….І не дивно, що злодії різного штибу, наркомани обрали Стебник і стебничан жертвами: камер немає, 1 поліцейський на 22 000 населення,- от і весь захист…. Якщо не втрутитись у ситуацію, атмосфера терору і страху надовго стане господарем міста!”, – написала Ольга Мицак.
У сюжеті ми поспілкувалися з місцевими мешканцями, міським головою Стебника Петром Старосольським та начальником поліції Дрогобича Андрієм Біласом.
А ситуація типова для України, як каже Майкл Щур: “люди бідкаються, а влада розводить руками”.
Від стебничан ми дізналися, що на їхню думку ситуацію могли б покращити чергування працівників КП “Муніципальна варта” (далі – “МП”).
А чому б і ні?! Раз вже працює КП “МП”, а Стебник та Дрогобич, фактично, одне місто, то вартувало б Дрогобичу теж втрутитися у розв’язання цієї проблеми. Нагадаємо, що Стебник — адміністративно є частиною Дрогобича.
Відтак, ми підготували звернення до міської ради з пропозицією розглянути можливість участі працівників “МП” в патрулюванні міста, встановити камери відеоспостереження та клопотати перед органами МВС збільшити постійний штат працівників поліції.
Міська рада відповіла.
Щодо встановлення відеоспостереження: “бюджетом м. Дрогобича на 2019 рік не передбачено такі видатки”. Відповідно до Статуту КП “Муніципальна варта” ДМР, повноваження, права та обов’язки розповсюджуються виключно на територію Дрогобича, тобто патрулів працівників КП “МП” по Стебнику не буде! Також міська рада не буде звертатися до органів МВС з пропозицією збільшити чисельність штату працівників поліції у Стебнику, адже “ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством”.
Тому робимо висновок, що влада Дрогобича не буде ніяк допомагати стебничанам у розв’язанні безпекової проблеми.
***
Спільно зі стебничанами ми зібрали підписи та підготували листа начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області генералу поліції третього рангу Валерію Середі в якому вимагаємо вжити належних заходів для збільшення штату особового складу поліції, та посилити патрулювання вулиць у Стебнику.
Звернення підписали 150 стебничан.
Відповідь, опублікуємо. І сподіваємося, що обласне керівництво поліції врешті втрутиться у цю ситуацію і поліцейських на стебницьких вулицях побільшає.
Нагадаємо, що відповідно до п. 4 Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 28.07.2017 №650, поліцейська дільниця – територія, що обслуговується дільничними офіцерами поліції, із чисельністю населення, що не перевищує 6 тис. осіб у сільській місцевості та 7 тис. осіб у містах. Відтак, очевидно, що територію міста Стебник мало б обслуговувати щонайменше три правоохоронці.
Олег Дьорка
Переглядів: 4071
Коментарі (23)
Ситуація у Стебнику дійсно страхітлива. Але відповідь з Дрог. міської ради ще дивніша! Пане мер! А хіба ви стали головою не завдяки голосам кількох тисяч стебничан-виборців? По-перше, то введіть в Статут Муніц. варти ці додатки. По-друге, нема коштів на відеокамери? НЕправда! 200% премії щомісячно для себе і наближених є? ! А це великі тисячі НАШИХ (в т. ч. стебницьких) податків!
Такий елітарний підрозділ не можна розбазарювати на всяких наркоманів. Хто тоді буде боротись з незаконним обігом сиру-молока і протистояти угрупованням агресивних бабусь?
Голова Т. Кучма відреагує на цю ситуацію в Стебнику тільки тод ів, коли громада стебницька прийде гуртом в його кабінет і голосно заявить про себе! Пані Олю, невже Ви цього не знаєте?
Всіх врятує супер герой Володимир Шершерь Бараняк Керівник Ощадбанку в Дро, останнім часом вліз в камуфляж в руки взяв муляж автомата і їздить на фотосесії в зону АТО Смішний тип мітить до влади за схемою Матківського-Кучми Хочш поржати зайди на сторінку цього клоуна в фейсбук
Той шершень у себе у відділенні нехай наведе лад. Черги за комуналку метрові, воно не відкриє додаткову касу. Хам! Не пустити до владного корита в жодному разі!
Стебник з пригородами ще за небіжчика СССР було славне місто роботящих людей - місто калійників. Так було до того часу, поки в місто почали завозити "хіміків", селили їх в гуртожиок і працювали вони на тому ж калійному комбінаті. Основна маса їх "пустила коріння" і залишилась на ПМЖ. Людина продукує собі подібних. На зміну старшому поколінню прийшло нове. Тому нема чого дивуватись, що у славному Стебнику важка криміногенна ситуація. Додам, що це моя особиста думка, побудована на спостереженнях. Можливо, я і неправа. Я зовсім не претендую на істину.
Так постійно скаржаться на недолугу владу і мера , а вони мають всіх в ср. і. Треба приймати дієві міри. Мешканці Стебника повинні прийти на сесію і заставити цих негідників вирішити питання патрулювання в Стебнику так званою вартою. Адже фінансуються вони з бюджету міста , який наповнюють і стебничани. Потрібні конкреті дії. А на писанину ці "товарищі" не реагують. А шершень скоро відлитить з держбанку банку. Його позицію по президенту доведено до ЗЕ команди. А найбільшу подяку з верху отримають мер і його бойова команда Народного контролю. І в Дрогобичі вони будуть проконтрольовані Народним контролем, а не фасадною вивіскою хитрого проекту придуманого на Банковій. На який повелись в Дрогобичі. Початок був веселий і прибутковий , а закінчення буде сумне і збиткове.
Відмінити, раз і назавжди, будь-яке носіння будь-якої по за законом! А, якщо не вистачає поліції, -залучати, у офіційному статусі, охоронні фірми- з правом стріляти на місці всіх, хто порушує спокій громадян. Варгатомордої бабноти це також стосується!
Є два виходи: 1. Скасувати статус міста Стебнику, перевести територію, населення і все в склад міста Дрогобича
2. Оголосити Стебник незалежним містом обласного підпорядкування, таких як Дрогобич, Борислав, Трускавець які не пвдпорядковуються один одному. хоча Стебнику отримати статус незалежного міста тяжко буде, нема аргументів ДОСТАТНІХ. ПРАВДА якось Моршин і Новий Розділ? Отримали. Але є більше місто Новояворівськ - немає такого статусу Поки не буде чіткого визнання статусу Стебника порядку не буде. Винести на місцевий референдум
По-перше треба прийняти закон, про вільний продаж зброї для населення (Швейцарія, США і т. д. ), якщо ми йдемо до демократичного суспільства рівних між собою людей. Народ повинен забрати своє право обирати незалежних суддів, прокурорів і поліцаїв, від президента і депутатів. Це стосується і муніципальної варти, якої не повинно бути в місті коли є поліція.
Якщо у Стебнику- лише один (! ) поліціянт на понад два десятки тисяч населення, то у нього який статус: ДНДшник? Що осилить вдіяти один поліцейський у коловороті шарамидництва в одному окремо взятому населеному пункті, окрім як- стріляти на пораження і без попередження. Коли о четвертій годині ранку купами тусуються хто- пішки з нічних "малин" у Трускавці, хто- з місцевих містечкових "хаз", тоді впору створювати народні патрульні формування. Але, в селі- як в селі: свої своїх навіть не заколупають. Тому, варто створити механізм, так би мовити, міграції правоохоронних працівників, аби їх постійно міняли місцями служби, бо приростання до одного місця патрулювання- прямий шлях у корупцію. Хоча, у ефективність цього також важко повірити: надто вже велика плинність кадрів і у цих структурах. У інших- нестача працівників через банально малі зарплати. І брехня на всіляких Worках про захмарні заманухи- звичайнісінька брехня: абсолютно така ж, як по всіх телевізорах.