Відьомські ваги та закинутий бункер: дослідники розповіли про дрогобицькі підземелля

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) galnet.fm   
04.10.2019

Команді дігерів із Explorer.lviv.ua вдалось побувати у закинутому бункері, кам’яниці, у підземеллях Ратуші  і площі Ринок міста Дрогобича
Своїми враженнями дослідники поділились із Galnet.Багато сміття, склотари, монет та цікавого технічного обладнання можна знайти у закинутих підземеллях Дрогобича, розповідають хлопці. Ба навіть надгробок працівника НКВС.

Під час дослідження дігерам вдалось потрапити у штаб цивільної оборони міста, який збудували ще у 1956 році під землею на випадок атомної війни чи інших нещасних випадків. Штаб розташований майже у центрі міста під масивною будівлею. Хлопці відзначають, що будівля є додатковим захистом на випадок прямого попадання.«У штабі цивільної оборони найбільше запам’яталася стара карта Дрогобича з позначеними на ній важливими об’єктами. Навпроти кожного об’єкту була зелена та червона лампочки. А також цілком справна система вентиляції. Ми, наче діти, одразу кинулися її крутити» – розповідає Galnet Андрій Риштун.
Дігери кажуть, такі споруди є цікавим відображенням тієї епохи, у яку їх збудували. Зокрема там збережені усі тогочасні технічні обладнання.
«Міста є зазвичай унікальними. Відповідно, і штаби ЦО для них теж унікальні. Часто їх проектують та виготовляють в одиничному екземплярі на місці. Відбувається процес творення чогось нового. І якщо людина робить це з любов’ю, вкладає у цю техніку душу, то у результаті отримуємо витвір мистецтва» – додає Андрій Риштун.

 
Зараз бункер уже не працює, деякі технічні приміщення перетворили на звичайні підвали. Зважаючи на те, що бункер є цивільним, а не воєнним, на стінах залишились навіть елементи декору. Дослідники кажуть, що, коли потрапляєш туди, виникає враження, що це величезна квартира, площею 450 м².
До слова, усі таблички у бункері написані українською мовою, а ті, що – російською, складені поруч. Дігери висловили припущення, що у 1991-му році хтось ще опікувався приміщенням, і зробив для них своєрідну декомунізацію
Також дослідники побували у глибоких підземеллях площі Ринок.
«У підвалі під площею Ринок був дуже цікавий вхід через стіну магазину. Так наче там когось переховували. Самі підвали розташовані дуже глибоко під землею. Найімовірніше вони належали будинку, що був на місці цього» – припускає Андрій.

З підвалу є кілька виходів назовні. Один з них навіть веде до чиєїсь квартири, як каже дослідник, адже можна розгледіти сифони від сантехніки та стяжку.
«Інший йде надвір, через нього навіть потрапляє сонячне світло. Уся підлога підвалу всіяна старими гнилими речами та сміттям. Це все «забетоновано» у двадцяти сантиметрах глини з піском».
Натомість підземелля дрогобицької Ратуші запам’яталось дослідникам величезним сейфом, де колись зберігалась міська казна, та  відьомськими вагами. До слова, зараз частину підземелля Ратуші використовують як музей ваг

 
«Ми побачили старовинні ваги, яким кілька тисяч років. Також примітивні російські ваги, які вішали на палицю. Ваги австрійського періоду і їх сучасні аналоги. Як з’ясувалось, у середньовіччі перед тим як спалювати відьму, її зважували. Якщо вона важила багато, то її відпускали, адже такі тяжкі «кобіти» не могли літати на мітлі», – розповідають Galnetдослідники.

Нагадаємо, що дослідники із Explorer.lviv.ua досліджують закинуті заводи, кінотеатри, бібліотеки, друкарні, кар’єри, атомні-, тепло- та гідроелектростанції та навіть львівську підземну річку Полтву. Усі враження та фотозвіти команда публікує на сайті Explorer.lviv.ua а також на сторінці у Facebook

Джерело: galnet.fm
 
 

Переглядів: 3884

Коментарі (10)
 
Мене цікавить підземний хід, що знаходиться під костьолом і куди він веде.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Igor, 11:52 04 жовтня 2019 р.
 
Цікаво.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Левко, 12:31 04 жовтня 2019 р.
 
Ігор, мене теж цікавить цей підземний хід. ;) Не маю компанії охочих туди зі мною піти.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Юрій, 15:42 04 жовтня 2019 р.
 
Підземний хід, що розпочинається в дзвіниці костелу завалений . Був засипаний на початку 60 років, після обвалу на частині брукованоі дороги.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Цікавим., 16:45 04 жовтня 2019 р.
 
Таке, наче два відьмаки гойраються на васервагах під мурами міста. Господи, звідки стільки варіятів понабиралося у Дрогобичі: повилазили з підземелль?
Рейтинг: 2+ -7-
 
І що з тих "досліджень"?!, 18:37 04 жовтня 2019 р.
 
Хвала давнiм будiвельникам. Будували на совiсть на вiки. Пiдземелля ще будуть потрiбними коли ордило посуне на захiд.
Рейтинг: 5+ -2-
 
!), 19:58 04 жовтня 2019 р.
 
Скоріш за все, ордил Івани Сусаніни водитимуть білоруськими трясовиниськами- українців вже нічим не налякаєш, навіть не намагайтеся!
Рейтинг: 2+ -2-
 
!)), 00:20 05 жовтня 2019 р.
 
Для украiнцiв Сусанiна не треба, лукавим провiдником може стати всенародно обраний зрадник
Рейтинг: 6+ -3-
 
!), 07:45 05 жовтня 2019 р.
 
Для Юри. Я також маю цікавість у цьому ході. Ще у дитинстві хлопці розказували, куди він веде, ми в ті лазили всередину костьолу і одного разу побачив мужика з лопатою та що він рив. На моє питання, що він тут робить, він сказав, що, мовляв, шо не бачиш я тут рию. Я більше нічого не питав та й пішов далі лазити. Ми тоді весь костел облазили й навіть на колокольні побували. Ми абсолютно нічого не забрали і не пошкодили, але, на жаль, бачив багато зруйнованого і пошкодженого. А на биті вітражі Матейка було боляче дивитися. Вертаюся до підземного ходу. Деяка інформація є, але маленька. Чи побоюся туди йти - так, певний страх є.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Ігор, 12:23 05 жовтня 2019 р.
 
"Ми побачили старовинні ваги, яким кілька тисяч років" :-)) 
І де ж ви їх побачили? Прошу детальніше.
Рейтинг: 3+ 0-
 
цікавий, 10:28 06 жовтня 2019 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)