Аварійна посадка Ан-12 у Львові: п’ятеро загиблих, троє врятованих

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) zaxid.net   
05.10.2019

 

Вранці 4 жовтня літак Ан-12 здійснив аварійну посадку у передмісті Львова – селі Сокільники, не долетівши близько 1200 метрів до посадкової смуги. Загинули п'ятеро членів екіпажу, трьох вдалося врятувати. У прес-службі аеропорту «Львів» повідомили:" Вантажний Ан-12 летів з Віго (Іспанія) до Стамбула (Туреччина). Сідав в аеропорту «Львів» на дозаправку. У 6:45 зник зв'язок з екіпажем. Ведуться пошукові роботи. Смуга закрита на зліт і посадку "
Однак згодом додали, що аеропорт відновив роботу о 10:00.
За інформацією ДСНС Львівщини, літак Ан-12 під час посадки на злітно-посадкову смугу львівського аеропорту зі сторони села Жирівка зник з радарів. Пізніше один із членів екіпажу літака повідомив, що вони аварійно приземлилися орієнтовно біля посадкової смуги.

О 07:10 надійшло повідомлення, що при заході на посадку на відстані 13,7 км до міжнародного аеропорту «Львів» зник з радару транспортний літак Ан-12. О 07:29 один член екіпажу вийшов на зв'язок та повідомив, що літак Ан-12 здійснив аварійну посадку. О 07:46 літак Ан-12 знайдено на відстані 1,5 км від злітно-посадкової смуги – оперативно повідомила прес-служба рятувальників.
Літак не загорівся. На борту перебували восьмеро людей, з них 7 членів екіпажу та одна особа, що супроводжувала вантаж. Рятувальники деблокували із пошкодженого літака потерпілих. Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що загиблих п'ятеро.
Трьох травмованих у важкому стані шпиталізували у 8-му лікарню. Це два бортінженери Олег Шахов та Андрій Амелькін, а також бортовий технік Андрій Корякін. Чоловіки родом із Запоріжжя, Києва, Вінниці.

Медики розповіли , що пацієнти у важкому стані. Двоє з них вже прооперовані, вони перебувають у відділенні невідкладної допомоги. Ще одному проводять оперативне втручання, його стан найважчий.
«У всіх пацієнтів поєднані травми. У перших двох скелетні травми, переломи плечової кістки, тазу. Третій, важчий пацієнт, має складніші травми – черепно-мозкову, забої, переломи», – повідомив заступник головного лікаря з хірургічної роботи 8-ї лікарні Ігор Стояновський.
Заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк повідомив, що розбився літак Ан-12 UR-CAH авіакомпанії «Україна Аероальянс», який здійснював чартерний вантажний рейс UKL4050 із 10 тоннами вантажу на борту. Екіпаж зробив запит на посадку на аеродромі Львів, однак о 6:48 літак зник з екранів радарів і був втрачений радіозв'язок з екіпажем.
На аедродромі Львів було оголошено сигнал «Тривога», повідомлено рятувальним службам. Аварійна посадка була здійснена у зв’язку із закінченням пального зазначив Юрій Лавренюк.
На місце прибув міський голова Львова.
«Кабіна повністю є зрізана, все порозкидувано. Вантаж, який був у літаку, затиснув людей, які там були. Багато фрагментів тіл розкидано є біля самого літака. Фактично, важко зрозуміти, чому це сталося, тому що він не мав сідати у Львові. Він не мав дозаправлятись у Львові. Він попросив екстрену можливість дозаправитися і просто не дотягнув до злітно-посадкової смуги кілька кілометрів. Тут поблизу житлові будинки, тож якби він впав туди — була би катастрофа», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.
Відомо, що літак був навантажений металоконструкціями, точніше металевими швелерами.
Список загиблих:
Віталій Степаненко, командир літака;
Ігор Маєвський, помічник командира;
Юрій Кузьменко, штурман;
Ігор Завадюк, бортовий технік;
Володимир Кириленко, радіооператор.

На сайті авіакомпанії «Україна Аероальянс», якій належить літак, зазначено, що повітряному судну 51 рік. Спочатку він був у користуванні військових, згодом ним літали «Львівські авіалінії», потім ще одна київська авіакомпанія і з 2012 року – «Україна Аероальянс», яка здійснює вантажні та пасажирські чартерні перевезення.
Розслідування проводить Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами (НБРЦА) у співпраці з правоохоронними органами. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст.276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) КК України, що передбачає позбавлення волі до десяти років. Дирекція аеропорту «Львів» зазначила, що це перша авіаційна подія такого масштабу у Львові з часів Скнилівської трагедії.
Також пізніше заступник начальника ГУ ДСНС Львівщини Валерій Глобенко зазначив, що після аварійного приземлення з баків із пальним витікав керосин, тож була загроза вибуху. Проте були вжиті заходи, щоб запобігти загорянню пального з літака.


Переглядів: 2626

Коментарі (1)
 
Шкода загиблих людей. Співчуття родинам . Горе втрати рідної людини - неспівмірне ні з чим.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Наталія, 18:17 05 жовтня 2019 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)