«Перезавантаження влади». Що зміниться для українських держслужбовців?

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) djerela.com.ua   
09.10.2019

23 вересня Президент Володимир Зеленський підписав закон №1066 із промовистою назвою «щодо перезавантаження влади». Документ вносить зміни до законів «Про державну службу», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет міністрів України». Передусім зміни торкнуться роботи державних службовців, спростивши їхнє працевлаштування та звільнення. Чи стануть державні органи ефективнішими, дізнавались наші експерти. 

 Держслужба за контрактом і без 
 
Одна з найгучніших змін закону – можливість влаштуватися на державну службу за контрактом. Відповідно до нього, оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на Єдиному порталі вакансій державної служби, а також на веб-сайті державного органу, який оголосив конкурс. Конкурс на посади державної служби проводить спеціально створена комісія. 
Як пояснює член комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олександр Корнієнко, такі контракти мають започаткувати проектний підхід у держслужбі.
 
«Кількість таких людей буде обмежена 7% від усієї держслужби. Тобто ми близько 14 тисяч зможемо приймати на контракт. Але це пов'язано, наприклад, з якимись проектними речами», – пояснює Корнієнко.
 
Згідно із законом, контракти укладатимуть на строк до трьох років, з можливістю продовження на той же термін. Таким чином, чиновник зможе перебувати на одній посаді не більше шести років. 
 
Заробітна плата державного службовця складається з: посадового окладу, надбавки за вислугу років та премій. Мінімальний розмір посадового окладу не може бути нижчим двох розмірів прожиткового мінімуму, тобто 4014 гривень. При цьому, для держслужбовців мають встановити KPI (ключові показники ефективності, – ред.), які будуть прив’язані до наявності і розміру премії. Більше продуктивності – вища премія, тож за рахунок доплат реальні заробітки посадовців будуть високими.
 
За словами голови Державної митної служби Максима Нефьодова, можливість запрошувати нових співробітників за контрактом, яку відкриває закон, дуже допоможе укомплектувати штат новоствореної митниці. 
 
«Для митниці це дуже актуально – я хочу створити систему, яка захищає чесних співробітників, яким будуть гарантовані премії чи можливість просування по службі. З іншого боку, маючи пункт про доброчесність в контракті, матимемо можливість не продовжувати трудові стосунки з людиною, яка цьому принципу не відповідає», – каже очільник митниці. 
 
Ініціатори закону запевняють, що контакти для нових службовців і критерії оцінки для чинних мають підвищити ступінь відповідальності за результати праці. 
 
Закон суттєво розширює підстави для звільнення працівників. Адже досі навіть неефективних співробітників роками не могли звільнити через бюрократію, а держслужбовці високого рівня могли сховатись від звільнення у відпустці.
 
Тепер, згідно з законом, у разі звільнення держслужбовців у період, коли вони перебувають на лікарняному або у відпустці, датою фактичного звільнення є день виходу на роботу. Закон також передбачає звільнення посадової особи при виявленні у неї громадянства іноземної держави, а не лише у разі його набуття під час проходження держслужби, як це було раніше.
 
Крім того, з закону про держслужбу було вилучено статтю про вплив Кодексу законів про працю (КЗпП). Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушка пояснює, що посилання на КЗпП є однією з найбільших перепон у звільненні держслужбовців. Адже воно дозволяє розірвати трудовий договір тільки після ухвали суду. 
 
 «Я вже давно наполягаю на тому, що необхідно записати в одній із перших статей закону про державну службу, що державні службовці керуються саме цим законом і на них не поширюється КЗпП», – нарікає він. 
 
Відповідно до змін, тепер КЗпП застосовується до держслужбовців тільки в разі, якщо закон про держслужбу посилається до нього.
 
Попри спрощення правил звільнення, експерти сумніваються, що лави чиновників чекає хвиля звільнень. 
 
«Я не думаю, що будуть масові звільнення. Закон визначає рамку, а далі багато залежить, і ми будемо над цим працювати, від правильно виписаних процедур. Зокрема, порядки укладення контракту, встановлення невідповідності займаній посаді та інші», –припускає голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтина Ващенка. 
 
У будь-якому разі держслужбу чекає новий етап розвитку. Експерти сподіваються, що закон підвищить ефективність чиновників та забезпечить прихід нових людей.

Джерело: Центр громадського контролю та моніторингу
 

Переглядів: 2165

Коментарі (19)
 
Приходять до влади людиска зі сторони, а воно ж ні бе ні ме ні кукаріку. І тут починаються всякі реверанси, придумування того чи іншог7о. "Перезавантаження влади"? що то таке? Робіть так як в Європі якщо не знаєш як то робиться. То вже все є і не шукай що немає. 4014 ? гривень так звана зарплата? СМІХ! П. С. Якщо не можеш керувати не видумуй, а краще йди у відставку і не знущайтеся так звані ХРЕНОВІ КЕРОВНІКИ з НАРОДА!
Рейтинг: 7+ -2-
 
ото приходять до влади, 10:56 09 жовтня 2019 р.
 
Кучма, Росоха, Броварський, Гритчак з ДБК- злодії і корумповані чиновники, яких потрібно садити в тюрму за афери з землею.
Рейтинг: 13+ -2-
 
Дрогобичанин., 13:26 09 жовтня 2019 р.
 
Давайте не перезавантажувати, а вибрати компетентних людей, якi будуть чесно виконувати свою роботу. Повторюю КОМПЕТЕНТНИХ i ЧЕСНИХ, тому що вибравши президентом клоуна-мiльйонера, а чувакiв I чувих депутатами жити легше не стало, навпаки з'явились ознаки хаосу та нестабiльностi. Некомпетентними людьми завжди простiше манiпулювати, вони завжди будуть залежнi вiд своiх спонсорiв та наставникiв. Та i яка користь вiд управлiнця чи тупорилого народного депутата, коли в них по дванадцять помIчникIв iз зарплатою по 30 тисяч гривень. Виберiть одного розумного i тiльки на цьому зекономите пiвмIльйона гривень в мiсяць.
Рейтинг: 10+ -4-
 
нарт, 14:05 09 жовтня 2019 р.
 
Кожен абзац цього закону просякнутий схилянням до корупції і хабарництва.
Рейтинг: 6+ -1-
 
Наталія, 17:51 09 жовтня 2019 р.
 
Всi закони, якi продукуються командою клоуна-мiльйонера фейковi. Тобто, закони якi нiколи дiяти не будуть i створенi задля пiару. Наприклад, закон про зняття недоторканостi нардепIв прийняли, але дiяти вiн не буде, бо суперечить iншим нормативним актам. Те саме iз законом про iмпiчмент. Про закони прийнятi в турборежимi взагалi окрема тема розмови. Таке враження, що законотворчiсть владних халдеIв спрямована на створення хаосу та безладу.
Рейтинг: 6+ -4-
 
нарт, 18:51 09 жовтня 2019 р.
 
Дякую за таку замітку я знав що в Дрогобичі є мудрі люди все вірно титсну вам руку. Є ще кончіте але іх мало на них не треба звертати уваги!
Рейтинг: 4+ 0-
 
до НАРТА, 20:10 09 жовтня 2019 р.
 
Десь місяць тому, слухаючи по радіо суперечку між журналістом і колишнім (хоча колишніх не буває) кагебешником, а тепер "слуга народний", журналіст зауважив , що закони у ВРУ голосуються ЗА, навіть не читаючи. На що отой "слуга" відповів, що йому і не потрібно цього знати. Аргументи навів "залізні": якщо закон написав його друг, то він йому( другові) довіряє, і тому голосує "ЗА". Хто вважатиме такий підхід НОРМАЛЬНИМ? Тільки баоани. Мало того радниками - помічниками "пристроїли" коханок, візажисток-масажисток, автослюсарів з кварталу-95, тощо. Тільки барани бекатимуть, що це нормально.  
Можна багато навести прикладів (хто хоче сам знайде в неті). Обс. рали попередню владу. а самі ще крутіше взялися. Ганьба!
Рейтинг: 8+ -6-
 
Наталія, 20:26 09 жовтня 2019 р.
 
Так виглядає з цього коменту, що наш Огньов це передбачив і зазделегідь почав розводити баранів. Але я думаю, всі народні депутати можуть знаходитися по домівках, принаймні з однієї фракції, а одному їх уповноваженому узаконити право від них голосувати, надавши одну єдину зблоковану, але велику кнопку, недаром так голосували колишні регіонали від змаху рукою лише одного деригента, який чомусь пізніше викинувся з вікна.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Аргумент, 07:57 10 жовтня 2019 р.
 
Ніби Свинарчуково-порошенківська команда писала не фейкові закони. Теж саме писала і більше того ця банда всі пять років по- варварськи грабувала краіну у всіх сферах іі діяльності. причому не гребуючи заробити навіть на війні. А ХОЛОПИ далі відбілюють СВИНАРЧУКІВ зі СОЛІДАРНОСТІ. ХОЛОП і в Африці ХОЛОП.
Рейтинг: 6+ -5-
 
до нарта, 12:20 10 жовтня 2019 р.
 
Американські чинуші у інтерв ю сказали що гіршого народу чим украінці вони не бачили, маючи на увазі скандал зі злодіем Байденом. Всі кому не ліньки грабували Украіну при правлінні ТВАРІ ПОРОХА.
Рейтинг: 4+ -5-
 
юрем, 12:23 10 жовтня 2019 р.
 
Після арешту так званого патрійота Пашинського Порох немов скажений у своіх закликах очевидно знае що Пашинський видасть всю інформацію про іхні так звані досягнення в ОБОРОНЦІ разом зі Свинарчуками. Це не краіна це якесь непорозуміння . І клоун тут ні до чого. Це такий ментолітет у нас.
Рейтинг: 6+ -4-
 
юрем, 13:06 10 жовтня 2019 р.
 
Можливо американцi мали на увазI Монiку Голобородько, коли говорили про украiнцiв.
Рейтинг: 5+ 0-
 
до юрем, 14:42 10 жовтня 2019 р.
 
Юрем пензлюй ти у країну =порозуміння= і смерди там.
Рейтинг: 4+ -5-
 
Ветеринар, 17:27 10 жовтня 2019 р.
 
Маю справу з тваринками які набагато благородніші і добріші за юрем бо цінують те що їх кормлять. А юрем жере український хліб і сало ще й дзявкає і не вдавиться.
Рейтинг: 3+ -4-
 
Ветеринар, 18:21 10 жовтня 2019 р.
 
аяяй бідненькі держслужбовці! Це така психологічна травма - знати що тебе можуть вигнати!  
Нехай вурдалакі до наших феодалів в прийми підуть подивляться як простий люд живе 
Ну і звичайно погоджуюсь з попередніми коментаріями, красти тепер будуть як в останній раз в житті
Рейтинг: 2+ -1-
 
Пашак, 11:45 11 жовтня 2019 р.
 
Рагулю засмерджений навчись граматики. Слово =ЖЕРЕ= будеш говорити біля своеі стайні . Ось такими баранами і користуються політики. Дебіл.
Рейтинг: 4+ -6-
 
юрем до ветеринара, 17:29 11 жовтня 2019 р.
 
Ми громадою повинні обирати і відсторонювати чиновників, починати треба з силовиків. Бо сприймати за панацею всі ці спеціально створені фейкові комісії, можуть хіба що вихованці дитсадків.
Рейтинг: 3+ 0-
 
дітячі забавки, 22:02 11 жовтня 2019 р.
 
Поки що у влади краще за все виходить ляпати язиком та встрявати у рiзнi скандали. Перезавантажувати треба зарплати, пенсii, соц. виплати, промвиробництво, рiвень життя. Чому про це мовчить клоунада?  
ЗамIсть цього Зеля разом з Порохом вiдволiкають народ дебiльними формулами та капiтуляцIями. А на слово “iнфляцiя” у них нема алергii?
Рейтинг: 8+ 0-
 
нарт, 19:53 12 жовтня 2019 р.
 
Всім "реформаторам" видавати на сніданок таблетку віагри- інакше у них мізки не встають на, бодай зелене, розуміння реформ. Зашоколадило всеньке IQ кожному.
Рейтинг: 1+ -1-
 
:(, 20:16 13 жовтня 2019 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)