Будівництво повинне відродити економіку

Надрукувати
Новини
Написав(ла) П.Дригулич   
03.12.2009
ХатаСьогодні публікуємо звернення голови Дрогобицької міської організації Партії Зелених України пана Дригулича до громадян, у якому він пропонує свої методи виходу з кризового становища. На думку автора, тему досить актуальна сьогодні. А на думку редакції - добре бачити ознаки життя у Партії Зелених, тим більше у Дрогобичі.

Криза - це складний для багатьох період, що дозволяє по-новому подивитися на життя. Саме під час кризи стаєш мудрішим. У кризовий час необхідна розробка нестандартних ідей. Криза серйозно вдарила по будівельній галузі. Будівництво в Україні скоротилося більш ніж на 80%, у скрутному становищі знаходяться виробники будматеріалів тощо. Державні мужі у своїх публічних виступах заявляють, що будівництво врятує інші галузі економіки України, але нічого для цього не роблять.

Така сама ситуація й на місцевому рівні. Тому знову і знову намагаюся привернути увагу громадськості до однієї з найболючіших тем сьогодення, яку ніхто з політиків, всіх мастей, навіть не намагається вирішувати. Це виділення земель під індивідуальне житлове будівництво. Не мало часу минуло від попередньої публікації, а "віз і нині там".

Те що проблема існує відомо всім, але дивує інше, чому з часу публікації ніхто не відгукнувся на пропозицію створити ініціативну групу і нарешті спробувати щось змінити, допомогти собі і громаді. Коли запрацюють будівельники, почнуть оживати у нашому місті інші суміжні підприємства, що займаються виробництвом та продажем будівельних матеріалів, наданням будівельно-монтажних, транспортних та інших послуг. З'являться робочі місця, поліпшиться добробут, знизиться соціальна напруга у суспільстві, збільшаться надходження до міського бюджету тощо.

Використовуючи міжнародний досвід, за інвестиції громадян, що отримують земельні ділянки під забудову чи бізнесу, можна перед початком будівництва помешкань, збудувати під’їзні дороги, підвести підземні комунікації, енергоносії тощо. Це організує забудовників, зекономить їхні кошти і може слугувати своєрідною гарантією того, що у нас знову не з’являться так звані "довгобуди". Але повірити в добру волю наших чиновників складно, оскільки масштаби зловживань у цій сфері важко навіть собі уявити.

Вдумайтеся у наведені дані: так, за перше півріччя 2009 р. в процесі приватизації земельних ділянок до державного бюджету надійшла смішна сума, всього 4,6 млн. грн. При цьому, що на "ринку землі" (якщо можна так його назвати), у великих містах один гектар коштує значно дорожче. Народ до певної міри турбує існуюча корупція і безвідповідальність чиновників, але чомусь мовчить і старається вирішувати свої проблеми запропонованими владою методами.

Нам не потрібно створювати і молитися на того чи іншого "ідола", необхідно встановлювати правила гри і контролювати їх виконання. Нам варто згадати Конфуція: "Найкращий громадянин для правителя той, хто йому не бреше та не дає спокою". Але шкода, що громадяни й українські політики до конфуціанської мудрості, вочевидь, не дозріли, і громадянське суспільство, яке не даватиме спокою, їм просто не потрібне.

Мешканці Дрогобича повинні знати своїх "героїв", дія чи бездіяльність яких призвела до такої ситуації.
На думку автора - це міські голови, колишній начальник управління комунальних ресурсів Янів А.Є., депутатська комісія з регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури у складі: голови комісії Старосольського П.Р. (НУ) заступника голови комісії Ковалика І.С. (НУ), та членів комісії: Пікуша В.М. (КУН), Бульби В.Г. (Соцпартія), Волошина Б.В. (БЮТ).

Шановна громадо, невже знову склавши руки будемо чекати чергових виборів, щедрих обіцянок від "найдемократичніших" та "найнародніших" кандидатів у ради всіх рівнів, які вже вкотре підлаштовуючись під ситуацію, змінять свою політичну орієнтацію і знову обдурять нас. Чи все-таки ми не будемо байдужими і не станемо сподіватись на чиюсь ласку, а візьмемо ініціативу в свої руки і не проситимемо, а вимагатимемо дотримання наших конституційних прав.


Переглядів: 4331

Коментарі (2)
 
Стаття хороша, але є декілька але! По=перше з особистого досвіду скажу, те , що вам хтось зробить комунікації цілковита брехня.Я свого часу(15 років тому отримав ділянку під забудову), місто висунуло умову-участки даєм , та комунікації повинні зробити автокрановий, долотний та Нпк, так як 80 відсотків ділянок виділили їхнім працівникам.Дорогу, каналізацію, світло, газ, телефон мми зробили за власні кошти, включаючи проектну документацію.Так крім того, я особисто роздав грошей на хабарі немеряно, особливо в газовій інспекції, є там такий Ярощук, чи як там його козла, а магістральний газогін, взяли на баланс в газовню, а в кінці року добавили його до плану собі, не дивлячись на те , що і проект + труби+ізоляція +випробуванн+робота повністю виплачені людськими грішми.По-друге тема виділення участків була актуальна 3-4 роки тому, коли все було на підйомі, тоді не виділяли по тій простій причині, що існував чорний ринок на якому ціни були просто фантастичні, ціна ділянки доходила до 40 тисяч уе.Ділянки на продаж виділялись як вдячність дупутатам"за мудрі та виважені рішення при правильних голосуваннях".Левова частка грошейзароблених дупутатами має земельне походження.На сьогодні тема стоїть, але не так гостро, як хочеться "зеленим", і на те є ряд причин:хто хотів вже купив , грошей для початку будівництва при теперішніх цінах в людей немає, дати хабар за участок бажаючих мало, а задурно в нас давати землю влада не привчена, і таких причин є дуже багато.А комісія повинна працювати, включно з пані Люсьєною, ВОНА ж працює, а вони ні -НЕХАРАШО!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Довбуш, 10:24 04 грудня 2009 р.
 
Від автора Довбушу. 
Дуже вдячний за коментар. Добре що Вам не байдужа доля дрогобичан. Але не можна погодитись з Вашими окремими твердженнями. А саме: 
- якщо так не було то так не повинно бути; 
- про несвоєчасність піднятого питання; 
- щодо фішки на вибори. 
Поясню чому.  
1.У цілому світі квартали під забудову готують спеціалізовані підприємства за кошти забудовників. 
2.Квартирне питання не вирішено досі. Так моя родина у кількості 9 осіб проживала в 2-х кімнатній квартирі. У мене є певні збереження, за які хочу збудувати (не вкрасти) свою домівку. Таких людей в Дрогобичі є не так багато, але й немало. Оскільки люди банкам не довіряють, а вкладати кошти нікуди. Наближені до влади забудовники, за квартири деруть не менше ніж витрати на будівництво особняка. Саме під час кризи доцільно проводити реформи і щось змінювати... Хабарі ніколи не давав і не буду!
Рейтинг: 6+ 0-
 
, 23:23 05 грудня 2009 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6045 днів)