Іван Жигало: «Важливо, щоб дрогобицька філія Політехніки мала солідний імідж й збільшувала кількість студентів»

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) zmistovno.com.ua   
23.01.2020

 

Кожен, у кого виникало бажання отримати вищу освіту, зустрічався з дилемою вибору навчального закладу, який в майбутньому видасть очікуваний диплом. Адже навіть в одному місті інколи функціонує декілька навчальних закладів, які надають вищу освіту чи пропонують шляхи до її здобуття. Зокрема, у Дрогобичі працює філія «Львівської політехніки», яка навчає студентів за декількома освітньо-кваліфікаційними рівнями й надає можливість до здобуття економічних спеціальностей. І, оскільки, знання — це сила й знань забагато не буває, ми поспілкувались з кандидатом економічних наук, директором філії Національного університету «Львівська політехніка» в м. Дрогобич Іван Жигалом про Дрогобицьку філію Політехніки, навчання у ній та перспективи студентів у працевлаштуванні.  Пане Іване, розкажіть спершу про себе і як стали керівником Дрогобицької філії?
 
Я студент Політехніки. З першого курсу навчався в цьому ж корпусі за спеціальністю «Міжнародна економіка», згодом продовжив навчання у Львові за спеціальністю «Маркетинг» й паралельно здобув фах вчителя фізики та інформатики у ДДПУ ім. І. Франка. Опісля завершення навчання залишився на кафедрі працювати викладачем. Далі аспірантура, захист дисертації, робота на кафедрі та різних підприємствах. Потім мені запропонували працювати керівником Дрогобицької філії й з вересня 2019 року тут працюю.
 
Розкажіть, будь ласка, детальніше про філію національного університету «Львівська політехніка» у м. Дрогобич?
 
«Львівська політехніка» — це один із найстаріших технічних вишів України й східної Європи. Заснований 7 березня 1816 року. Загалом у «політехніці» навчаються понад 38 000 студентів й працює 2000 викладачів.
 
Львівська політехніка поділяється на інститути (колись були факультети), які можуть мати філії. Загалом 17 інститутів. Дрогобицька філія — це частина Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
 
Які пропонуєте напрями навчання та за якими кваліфікаційними рівнями готуєте студентів?
 
Готуємо студентів за такими кваліфікаційними рівнями: фаховий молодший бакалавр (комп’ютерні науки, маркетинг, фінанси, банківська справа та страхування), бакалавр (комп’ютерні науки, маркетинг, фінанси, банківська справа та страхування), магістр (комп’ютерні науки, фінанси, банківська справа та страхування). Що таке «фаховий молодший бакалавр»? Фаховий молодший бакалавр – це I ступінь вищої освіти, освітньо-професійний рівень, що передбачає паралельне навчання учнів 10-11 класів у школі та університеті. Опісля завершення такого 2-х річного паралельного навчання, передбачено ще один рік навчання в університеті, але ходити на пари вже потрібного кожного дня. Опісля цього студент отримує диплом  «фахового молодшого бакалавра» й за бажанням вступає на 3-й курс бакалаврату.
 
Основні переваги такої освіти — це досвід і адаптація до університетської освіти. Адже діти 2 роки навчаються в школі й спілкуються зі старими друзями, водночас відвідуючи пари в університеті й звикаючи до нових умов та іншого кола спілкування. Студенти, які навчаються за таким типом освіти, зазвичай після школи приходять в університет більш цілеспрямованими й відповідальними, підготовленими.
 
В дрогобицькій філії можливе інтегроване навчання?
 
Студенти мають можливість паралельного профільного навчання за інтегрованими програмами. Тобто програма «фахового молодшого бакалавра» логічно продовжується на бакалавраті й магістратурі. Крім того, вступаючи на бакалаврат чи магістратуру студент має можливість змінити спеціальність. Тобто, можна завершити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «фаховий молодший бакалавр» за спеціальністю «маркетолог» й продовжити навчання на бакалавраті за спеціальністю «фінанси». І, в результаті, отримати 2 дипломи – фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «маркетолог» та бакалавра за спеціальністю «фінанси».
 
Які є можливості практикування теоретичних знань для студентів?
 
Скажімо, щоб фінансист попрактикувався у своїй роботі, йому потрібно бути в середовищі банку. Програмою у нас передбачена практика, на якій студенти зможуть себе спробувати на певному підприємстві. Проте, ми підштовхуємо студентів до того, щоб вони самостійно проявляли ініціативу. Наприклад, уже традиційним для Дрогобича є захід «Ярмарок вакансій», де студенти мають можливість поспілкуватись з роботодавцями й дізнатись корисну інформацію: на що варто акцентувати своє навчання, які додаткові навички потрібно отримати й крім того, узгодити можливість практики чи працевлаштування.
 
Також кожного року в стінах НУ “Львівська політехніка” відбувається захід «Ярмарок кар’єри». Різні компанії, в тому числі, й міжнародні представляють та пропонують себе. Кожен студент може поспілкуватись з представниками підприємств й, знову ж таки, отримати потрібну інформацію та знайти потенційного роботодавця.
 
Здебільшого, коли є можливість, студенти надають перевагу іноземному навчанню. Ваша думка, в чому причина?
 
В тому ж, що й когось приваблює з Дрогобича поїхати до Львова. Молодь завжди хоче спробувати якихось змін. Але, врешті решт, здебільшого всі вертаються назад у рідні місця. Також виїжджають до родичів чи батьків, котрі там проживають. І, звичайно, якщо навчаєшся закордоном, то трішки легше там знайти роботу. Проте, різниця невелика. Адже диплом Політехніки визнається закордоном. Це диплом державного зразка, який цінують не тільки в Україні.
 
Що нам варто запозичити в іноземних навчальних закладах і що ми можемо запропонувати їм?
 
Нам завжди є що запозичити в когось чи показати іншим. Потрібно конкретно розглядати певний навчальний заклад. Чим він займається, на що справді він здатен. Це багатогранна співпраця, в якій ми разом розвиваємось. Але, повірте, Політехніка пропонує навчання якісного рівня, наші спеціалісти затребувані як в Україні, так і закордоном.
 
Ви, як нещодавній керівник Дрогобицької філії, які отримуєте професійні виклики займаючись своєю діяльністю?
 
Робота керівника, звичайно, вирізняється особливою відповідальністю за колектив, студентів, за якість освіти й знань, які вони здобувають. Студентів потрібно стимулювати різними шляхами. Інколи просити, а інколи й заставляти. Для мене важливо, щоб дрогобицька філія Політехніки мала солідний імідж й збільшувала кількість студентів. Приємно, коли заходиш на різноманітні підприємства чи держустанови, а там працюють знайомі обличчя, котрі навчались у Політехніці. Маю на увазі людей, з якими знаюсь, з якими вчився, які вчили мене чи вчив їх я.
 
Пане Іване, дякуємо Вам за інформативну розмову й нові знання, адже знання – це, справді, сила
 
Так, а особливоу сучасну прогресивну й освітньо затребувану епоху. Тож раді будемо Вас бачити в нашій альма-матері — філії НУ «Львівська політехніка» у м. Дрогобич. Усіх запрошуємо й радо чекаємо!
 
Розмовляв: Петро Юрса
 
 

Переглядів: 2873

Коментарі (18)
 
Здебільшого повертаються у рідні місця :grin. Іване, що ти мелеш? Я знаю багатьох, хто навчався за кордоном, або і просто поїхав працювати, вони роблять усе, щоб там залишитись. А з дипломом Політехніки, який там визнають швидше за все будеш мішати роствор і мити дупи. У них своїх дипломованих вистачає. Українці по спеціальності там працюють дуже рідко. Сам працював у трьох європейських країнах і усе бачив на власні очі.
Рейтинг: 14+ -1-
 
Чарлі, 14:34 23 січня 2020 р.
 
Скільки коштує порішати сесію?
Рейтинг: 10+ -1-
 
До Жигала, 14:45 23 січня 2020 р.
 
Будинок проголосували за продаж!
Рейтинг: 4+ -1-
 
Ігор Розлуцький, 15:42 23 січня 2020 р.
 
Шановні, не вішайте лапшу про навчання у школі та Політехніці. На таке може підписатися лише ЗОШ 3. Діти до школи не ходять, а сидять в "Політесі". Про які знання ви говорите. Колись халява закінчиться.
Рейтинг: 11+ -1-
 
До Жигало, 17:25 23 січня 2020 р.
 
Зі мною у Іспанії працює дівчина, яка учитися у Політехніці. На екзамени навіть не їздить, головне вчасно гроші висилати.
Рейтинг: 17+ -1-
 
Поліна, 18:17 23 січня 2020 р.
 
З вашим дипломом дійсно підеш бетон мішати як пише дописувач " чарлі" . Де є місця праці хіба що до муля у ромашку або рукавичку. Брєд сивої кобили і за той диплом ще бабло давай. Пише статтю бо діти все менше туди йдуть і скоро закриють цей непотріб. А той факт що описаний дописувачкою "поліною" на розробку силовим органам та прокуратурі але у Київ бо на місцях візьмуть хабар і справу знищать.
Рейтинг: 10+ -1-
 
Юрем, 18:31 23 січня 2020 р.
 
Іван йди торгуй дезодорантом як твій тато
Рейтинг: 7+ -1-
 
Ааа, 18:40 23 січня 2020 р.
 
Іване, не переймайтеся: негативний відгук про рекламу- такий же ж позитив, як і сама реклама. Але, зазвичай, вже так серед народу встановилося, як і про рекламу будь-чого по телебаченню: якраз те, що рекламують- нічого не варте. Що стосується дезорантів- то ФОПи, вочевидь, всі підуть у відставку: увесь вітчизняний дерибан під виглядом приватного бізнесу на всіх рівнях показав свою нездатність до економічного зростання. І вже не один "тато" у тому ж Дрогобичі пропонує аренду приміщень, які мали бути прибутковими- у мріях. Підсвідомо зрозуміло, що держава наче стимулює відкриття приватних практик дипломованими випускниками вузів. Але всі навчальні заклади продовжують випускати "дезодоранти", котрі потім не можуть зрозуміти- для якого застосування надаються їхні дипломи. Ну, наприклад: в Україні нема морів, але цілими академіями випускають спеціалістів, в Україні розвалена, крім, хіба що, німецьких різнокольорових дротиків, високотехнологічна промисловість, але всі навчальні заклади працюють. Приватного бізнесу, як, наприклад, у США, де малесенькі фірми працюють на NASA, тут ніхто не провадитиме: ми більше не наздоженемо й не переназдоденемо Америку: кукурудза вже виросла.
Рейтинг: 3+ 0-
 
:(, 20:28 23 січня 2020 р.
 
До дурака економічне зростання це коли пів західної України виїхало на заробітки до Польщі коли поляк приїде з бирати Клубніку а італійка мене доглядати але вам то не зрозуміти менталітет вища освіта розуму
Рейтинг: 2+ -1-
 
Ааа, 21:31 23 січня 2020 р.
 
Пан директор гарно описав свій кар'єрний сплеск. Вчився у даному виші потім працював потім так легко запропонували очолити цей виш у 2019 році. А скільки бабла за це кріселко віддав мовчок. Оце злить дуже оскільки непам'ятаю жодного випадку щоб без хабаря хтось з моїх знайомих чи приятелів зміг посісти омріяну посаду за своєю освітою. Як було при комуняках так і тепер без змін. А за що б жили владні царі вищих рангів як не за хабарі на всьому. І цьому ніколи не буде кінця за винятком якщо ввести розстрільну статтю за хабарі тоді корупція припиниться . Але ми ж демократи зверху , а нутро корупційне одним словом одні перевертні.
Рейтинг: 8+ -2-
 
Юрем, 06:55 24 січня 2020 р.
 
Шо тоза левко дурко на фото?
Рейтинг: 1+ -2-
 
Нудік, 08:12 24 січня 2020 р.
 
Ще б того недолугого Юрсу хтось би з першу навчив української мови. Відтак - і засадам фаху й тому, як робити інтерв'ю.
Рейтинг: 2+ -1-
 
Анапест, 09:31 24 січня 2020 р.
 
Політехніка біля *вічного вогню*? Та які ж там знання, які студенти, які випускники? ! Не смішіть нас.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Розчарований, 21:22 24 січня 2020 р.
 
Хабарник :x :x :x
Рейтинг: 3+ -1-
 
степан, 06:59 25 січня 2020 р.
 
Не чіпайте ЗОШ 3. Школа живе своїм життям, за два роки кількість учнів зросла на 50%, активно працює по інклюзіїї і даній співпраці. А якщо це не подобається ліцею і пані Ользі Заяць, то, перш ніж звинувачувати інших , нехай пояснить на якій основі проводяться платні курси для підготовки до вступу в ліцей? ( Доречі , після курсів треба платити 300 баксів? )
Рейтинг: 6+ -2-
 
До до Жигало, 21:02 25 січня 2020 р.
 
Продам свій диплом- буде класна підставка для нарізки бутербродів (різних, особливо- з ліверки). Дорого, бо, кажу, дошка- класна буде, як новенька.
Рейтинг: 0+ -1-
 
:(, 06:20 27 січня 2020 р.
 
Хамла то тут поналазило. По скільки коп душі продали ?
Рейтинг: 1+ 0-
 
Тарас Щ, 21:14 30 січня 2020 р.
 
Там тільки вчаться невидимі студенти, які приходять на сесію і на отримання диплома. Ніколи жодного студента біля цього приміщення не бачив. Совпадение? Не думаю :grin
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобичанинин, 05:58 01 лютого 2020 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)