Про деякі причини карантину та епідемії у місті Дрогобичі 1900 р.
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Богдан Лазорак - Facebook
|
15.03.2020 |
Проблеми з міською каналізацією існували навіть на головній Ринковій площі, яка у 1890 р. була настільки забрудненою нечистотами, що редакція “Кур’єру Дрогобицького” класифікувала цю ділянку міста “głuwnym kloakiem miasta” . Громада дивувалася, як урядники магістрату можуть працювати в умовах жахливої забрудненості площі, що було постійною загрозою для спалаху епідемій.
Відтак пропонувалося негайно вирішити питання щодо впорядкування вентиляційних та каналізаційних систем центральної частини міста .
Зауважимо, що недбальство по відношенню до епідеміологічного стану у місті було на той час порушенням спеціального § 28 статуту ґмінної ради, щодо охорони здоров’я міщан .
В середині червня 1900 р. ґмінна рада більш енергійно узялася до впорядкування каналізаційної системи міста , оскільки на Задвірному передмісті раптово поширювалась епідемія плямистого черевного тифу, симптоми, якого були зареєстровані у будинках родин Флюнтів, Кругліїв, Минів та Магдалени Ґавдяк . Вже у липні цього ж року від епідемії тифу на Задвірному передмісті помер 12 літній хлопчик Францішек Корона син залізничного робітника . В серпні 1900 р. епідемія спалахнула з новою силою . Цього разу на Задвірному передмісті занедужала Анна Миньо, а на Зварицькому передмісті українець Михайло Губицький. Поблизу їхніх будинків постійно вартувала санітарна служба, аби застерегти поширення хвороби у місті. До кінця серпня епідемія в цих родинах зупинилась, натомість епіцентром хвороби став “Лан”, до якого збудник потрапив разом із питною водою .
Джерело: http://maydan.drohobych.net/?p=33120
Переглядів: 3239
|