«Перший» синьо-жовтий прапор над Дрогобичем
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) zmistovno.com.ua
|
02.04.2020 |
Щороку, 23 серпня, ми святкуємо День Державного Прапора України, за який вчора і нині покоління українців складають своє життя, адже це символ нашої нескореності, нашої незалежності, яка складається з маленьких чи великих кроків і Дрогобич в цьому процесі не остання скрипка.
Варто знати, що Дрогобич — це третє місто, де 2 квітня 1990 року перед розпадом СРСР публічно підняли український прапор над адмінспорудою УРСР. Від тих часів і донині майорить над ратушею. Хоча вперше (ніде правди діти) прапор було піднято над Стрийською міською радою 14 березня 1990 року, далі 1 квітня на міською радою Червонограда. Однак там він був піднятий поруч із радянським червоно-синім, а над Дрогобичем майорів вперше над радянською адмінспорудою лише Український національний стяг. Також зазначають, що саме у Дрогобичі вперше було демонтовано прапор УРСР.
2 квітня 1990 року о 13 год 15 хв з вежі ратуші за рішенням більшості голосів місцевих депутатів першої сесії Дрогобицької міської ради, був знятий прапор УРСР і піднятий синьо-жовтий стяг, який, згідно з газетними матеріалами, пошили на швейній фабриці пані Дарія Глушко та пан Орест Білий.
Як згадував тодішній міський голова Мирослав Глубіш: «Ніяк мені не могли простити, що першим було піднято у Дрогобичі, а вже потім у Львові, Бориславі, районі, в Трускавці поставили по два прапори — синьо-жовтий і червоно-синій УРСР. Дехто і в Дрогобичі хотів доробляти трубу і пхати ще поряд той «уересерівськи прапор» (див. Галицка Зоря за 1. 04. 2000р.).
До речі, уродженець міста Котермака Любомир Гудз (1931-2015) був першим в Донецькій області, хто підняв в Маріуполі над спорудою театру національний прапор, який, до слова, йому передали з його рідного Дрогобича.
Олег Стецюк
Фото: Ярослав Гайгель, «з дня підняття Українського прапору над Дрогобичем за 2 квітня 1990 рік», зі збірки музею «Дрогобиччина» (з негативу перетворене в позитив zmistovno.com.ua)
Переглядів: 4274
|