Верховна Рада поділила Львівщину на нові райони

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) zaxid.net   
20.07.2020

 

У п’ятницю, 17 липня, Верховна Рада прийняла постанову №3650 про утворення та ліквідацію районів. В Україні буде 136 нових районів замість існуючих 490. У Львівській області утворять сім великих районів замість нинішніх 20 – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський, Яворівський. Рішення Верховної Ради є остаточним, відповідно місцеві вибори восени 2020 року пройдуть на новій адміністративно-територіальній основі. За прийняття постанови проголосували 238 народних депутатів. Документ підтримали фракції «Слуга народу», «За майбутнє», «Довіра» та шість позафракційних депутатів. Народні обранці від «Європейської солідарності», «Батьківщини», ОПЗЖ та «Голосу» постанову про утворення та ліквідацію районів не підтримали.

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішніх межах територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу кожного району.

Вибори депутатів районних рад ліквідованих районів, як йдеться в документі, не проводяться. А повноваження депутатів райрад у ліквідованих районах припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на перших виборах до районних рад у нових районах. Центральна виборча комісія має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів восени цього року з врахуванням новостворених районів.

Відповідно до прийнятого Верховною Радою документу, нові райони Львівської області виглядатимуть так:

    Дрогобицький район (з центром у місті Дрогобич) у складі територій Бориславської міської, Дрогобицької міської, Меденицької селищної, Східницької селищної, Трускавецької міської територіальних громад;
    Золочівський район (з центром у місті Золочів) у складі територій Бродівської міської, Буської міської, Заболотцівської сільської, Золочівської міської, Красненської селищної, Підкамінської селищної, Поморянської селищної територіальних громад;
    Львівський район (з центром у місті Львів) у складі територій Бібрської міської, Великолюбінської селищної, Глинянської міської, Городоцької міської, Давидівської сільської, Добросинсько-Магерівської селищної, Жовківської міської, Жовтанецької сільської, Зимноводівської сільської, Кам’янка-Бузької міської, Комарнівської міської, Куликівської селищної, Львівської міської, Мурованської сільської, Новояричівської селищної, Оброшинської сільської, Перемишлянської міської, Підберізцівської сільської, Пустомитівської міської, Рава-Руської міської, Сокільницької сільської, Солонківської сільської, Щирецької селищної територіальних громад;
    Самбірський район (з центром у місті Самбір) у складі територій Бісковицької сільської, Боринської селищної, Добромильської міської, Новокалинівської міської, Ралівської сільської, Рудківської міської, Самбірської міської, Старосамбірської міської, Стрілківської сільської, Турківської міської, Хирівської міської територіальних громад;
    Стрийський (з центром у місті Стрий) у складі територій Гніздичівської селищної, Грабовецько-Дулібівської сільської, Жидачівської міської, Журавненської селищної, Козівської сільської, Миколаївської міської, Моршинської міської, Новороздільської міської, Розвадівської сільської, Сколівської міської, Славської селищної, Стрийської міської, Тростянецької сільської, Ходорівської міської територіальних громад;
    Червоноградський (з центром у місті Червоноград) у складі територій Белзької міської, Великомостівської міської, Добротвірської селищної, Лопатинської селищної, Радехівської міської, Сокальської міської, Червоноградської міської територіальних громад;
    Яворівський (з центром у місті Яворів) у складі територій Івано-Франківської селищної, Мостиської міської, Новояворівської міської, Судововишнянської міської, Шегинівської сільської, Яворівської міської територіальних громад.
Карта нових районів Львівської області (клікніть на картинку, щоб збільшити)

Що зміниться для людей?

Відповідно до адміністративно-територіальної реформи, нові райони утворюють для організації системи державної виконавчої влади. У районах діятимуть РДА, поліція, фіскальні органи, Дергеокадастр, Держстат та ін., а також прокуратура та суди. Усі адміністративні та соціальні послуги для мешканців надаватимуть у громадах. Тому «страшилки» про те, що за довідками доведеться їхати за 100 км до нового райцентру, автори реформи називають перебільшеними. Адже довідки люди зможуть отримувати в ЦНАПах у своїх ОТГ.

«Реформа якраз була передбачена для того, щоб максимально наблизити соціальні і адміністративні послуги до людей. Більшість повноважень щодо надання цих послуг були передані до ОТГ. Під ці повноваження Верховна Рада у першому читанні вже проголосувала зміни до бюджетного кодексу щодо підсилення громад зарахуванням 60% ПДФО, – пояснює керівник департаменту економічної політики ЛОДА Cтепан Куйбіда. – Район – це питання функцій держави, поліції, прокуратури, податкової служби».

Відтак, утворення нових районів не позначиться на пересічних мешканцях громад, але позначиться на чиновниках районного рівня. По-перше, укрупнення районів спричинить скорочення чиновників районної ланки. По-друге, тим, які залишаться, доведеться виконувати значно більший обсяг роботи, зважаючи на збільшення території району.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко називає основним завданням нових районів – припинення хаосу та створення цілісної системи органів виконавчої влади.

«У районах все давно укрупнено, але укрупнено хаотично. МВС по-своєму намалювало, податкова служба, СБУ, прокуратура – по-своєму. Такий хаос не дає можливості нормально взаємодіяти органам виконавчої влади між собою і створює багато інших проблем. З цим має бути покінчено. У кожному районі мають бути створені структурні підрозділи органів центральної виконавчої влади, які на цьому рівні мають бути, і їхня компетенція має поширюватися на весь район».

РДА на рівні нових районів наразі залишаються. Їх можуть ліквідувати, запровадивши натомість префектів, але для цього потрібні зміни до Конституції. До останнього точилися дискусії щодо доцільності існування у нових районах районних рад, які не матимуть повноважень та фінансів. На думку Ігоря Коліушка, зі створенням нових районів не доцільно оголошувати вибори до районних рад.

«Питання дискусійне. З одного боку, ніби треба оголошувати вибори до районних рад, бо вони згадані у Конституції. З іншого боку, оскільки це новоутворені адміністративно-територіальні підрозділи, то порядок проголошення перших виборів інший. Це робить не Верховна Рада, а ЦВК. Тут з’являється шанс відтермінувати це рішення і за той час внести зміни до Конституції і вирішити, що районні ради нам не потрібні. Вважаю, що вони дійсно зараз не потрібні», – каже Ігор Коліушко.

У підсумку парламентарі таки вирішили залишити районні ради у нових районах і восени провести до них вибори.
Джерело: zaxid.net


Переглядів: 3041

Коментарі (3)
 
готові поступово перетворити районні центрі в міста городського типу, бо населення зменшуеться, а там не за горами пару районів знов обєднають бо не буде населення.
Рейтинг: 3+ -5-
 
Герр Флюнт, 18:45 20 липня 2020 р.
 
Та нічого: Сибіру- багато, аж до самої Австралії, ліси там також винищили- греби вільні пляци, хоч гектарами- відбудовуй Росію, як колись- Крим. Потім відберуть, а ви далі будете сопіти в трусики. Отакі "козаки". Зате ми гарно танцюємо і співаємо. А чи буде кому за якихось років -надцять? !
Рейтинг: 0+ -2-
 
..., 13:55 21 липня 2020 р.
 
Чому радянсько-незалежні "реформатори" вже декілька років поспіль не виконують на території району вимоги статей 7, 29, 37 Закону України «Про автомобільний транспорт»? Що це за демарш комуняк та їхніх привостнів- на шкоду збіднілому населенню?
Рейтинг: 0+ 0-
 
?!, 08:41 22 липня 2020 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6105 днів)