Власне, таке задумали Олег Синютка та інші світлі голови.
2025-го Тарасові Кучмі виповниться 60 років, і можна буде відправити його на почесну пенсію. Натомість Орестові Каракевичу тоді стукне лише 33. Вік мудрості. Все життя попереду.
Це, звісно, якщо не станеться форс-мажорних обставин. Як це було з Гуком і Радзієвським. А Дамоклів меч дочасного припинення повноважень голови навис над Кучмою вже наступного дня після складання присяги.
Чому вибір упав саме на Ореста Каракевича, а не на когось іншого? Він із фракції “Європейської солідарності” – найбільшої у міській раді. Його рекомендував Тарас Кучма, якого з Орестом Каракевичем поєднує не лише участь в АТО. Орест Каракевич мусив особисто сподобатись Олегові Синютці, з яким декілька разів особисто зустрічався у Львові перед другим туром виборів.
Перед тим як продовжити розмову, хотів би декілька слів сказати про сумнівне рішення “Європейської солідарності” підтримати в другому турі Кучму. Рішення про це було оприлюднене на сторінці дрогобицького осередку партії у Фейсбуці. Можливо, Бернадович і компанія щось подібне і нарадили. Але коли я запитав у декількох впливових дрогобицьких діячів “ЄС” про це, вони загадково усміхались, мовчали і відводили погляди. Порошенко був у Львові, підтримав Синютку, але до Дрогобича, щоби підтримати Кучму, не заїхав. Рядові партійці були ошелешені, коли в першому турі голосували за Задорожного, а в другому мусили поставити хрестик чи галочку біля прізвища Кучми. Втім, думаю, що абсолютна більшість з них за нинішнього голову не голосувала, бо той доважок у дві сотні з хвостиком голосів, які прийшли до нього після першого туру, належать явно іншій категорії людей, які не без стимулу підтягнулися в останні години перед зачиненням дільниць і яким вдалося прослизнути крізь пильний погляд спостерігачів від Веселого.
А тепер повернімося до Каракевича. Хтось міг бути замість нього на посаді секретаря? Звичайно. В інших фракціях є чимало достойних людей, які розуміють в чому сенс роботи секретаря. А в “Європейській солідарності” на цю посаду, як на мене, найбільше підходив Володимир Ханас. Він уміє працювати з документами, знає толк у роботі з депутатами. Але має один “недолік” – належить до прихильників Михайла Задорожного.
Фракція “Європейська солідарність” від самого початку передвиборчої кампанії виявилася розколотою. Тоді більшість була прихильною до Задорожного. Нині ж з перевагою в одного депутата є прихильниками Кучми-Каракевича (КуКа, як поза очі називають цей симбіоз).
Сам Михайло Задорожний намагається чемно дотримуватися партійної дисципліни, тому голосує за рішення, які прийняло керівництво партії. Мусить, бо недолугий зелений закон ввів поняття так званого імперативного мандату. Якщо ти проти рішень партії – пинзлюй із депутатів.
А якщо рішення партії нема, Михайло Задорожний відстоює свою точку зору. І першим каменем спотикання з КуКаю і кучмівською більшістю стануть старостинські округи. Задорожний хоче старосту в кожному селі, опоненти лише у вісьмох. Шансів на перемогу в Задорожного не буде, якщо громади сіл організовано не виступлять проти свавілля депутатів.
У зв’язку з цим на Фейсбуці активізувались кучмоботи. Один із них, який публічно зізнався, що Володимир Вовк є його фальшивими іменем і прізвищем і за дивним збігом обставин є адміністратором групи, якою у Фейсбуці керує радник Кучми Павло Цвігун, звинуватив Задорожного у несанкціонованому припаркуванні машини під маркою інваліда – і всрався, даруйте мою французьку, бо машина Задорожному не належить. Усвідомивши свою помилку, псевдоВовк знову накинувся на Задорожного з приводу тих же старостинських округів, не соромлячись стовідсотково повторювати мантри цвігуно-кучмівської пропаганди. Ось така фігня, малята!
Що хочуть бачити від Ореста Каракевича на посаді секретаря ради? Насамперед рівновіддаленості, а, точніше, рівно-наближеності до кожного депутата. Для нього нема більшості й меншості, бо всі депутати рівні у своїх правах. Потрібно просто виконувати функції секретаря, затверджені у законах і регламенті. Наприклад, за 10 днів до сесії мають бути оприлюднені проекти рішень. Якщо сесія відбудеться цього тижня, а проектів рішень ще нема, то Орест Каракевич може розпочати свою діяльність секретаря із порушень.
Ті, хто висував Ореста Каракевича на посаду секретаря, мали би врахувати його амбітність, що передбачає супротив не лише депутатам, а й Кучмі. Внутрішні конфлікти можуть зашкодити не лише раді, а й громаді. Особливо це може виявитись, якщо Каракевич виконуватиме обов’язки голови. Алла Гладун і Тарас Метик яскраво показали себе, коли були секретарями ради.
Дуже хочеться, щоби Орест Каракевич, на відміну від Тараса Кучми, не скурвився. Але тоді йому доведеться перти проти Системи і бути готовим до того, що слухняна кучмівська більшість змете його з посади секретаря. Нинішні 35 голосів “за” можуть обернутися такою ж кількістю голосів “проти”
Чи стане Орест Каракевич головним борцем з негативом, який вніс до ради і громади Тарас Кучма? Боюсь, що ні. Хотів би помилитися. Головне, щоби через п’ять років (або й швидше) йому не сказали, як Кучмі зараз кажуть багато волонтерів й атовців, що він зрадив ідеали майданів і революцій.
Тримаймось!
Все буде Україна!
З Днем Збройних Сил України!
Анатолій ВЛАСЮК
6 грудня 2020 року
Переглядів: 3293
|