Ціна на газ для населення: як працюватимуть нові правила та як змінити постачальника газу

Надрукувати
Новини
18.01.2021
Уряд знизив ціну на газ для населення. До кінця опалювального сезону уряд зафіксовав верхню межу ціни на газ для населення - не вище 6,99 грн за кубометр. Максимальний тариф на розподіл газу знизиться до 1,79 гривні за 1 м³.
Водночас, відмови від ринку газу не буде. Регулювання – це тимчасовий і вимушений крок.
 
Наразі максимальна ціна 6,99 грн за кубометр зафіксована для всіх газопостачальних компаній, однак після закінчення карантину споживачі можуть самостійно обирати постачальника газу. Для цього варто проаналізувати пропозиції різних компаній на ринку (це можна зробити, наприклад, на інтернет-ресурсі https://gazpravda.com.ua/cini-gaz), вибрати найкращу для себе та перейти до обраного постачальника. Також з детальною інформацією можна ознайомитись у додатку «Енергетика онлайн».
 
 
ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ЯК ЗМІНИТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ:
Для того, щоб змінити постачальника газу, необхідно:
 
- Обрати нового постачальника газу та перевірити, чи компанія має право на постачання. Для цього слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (https://www.nerc.gov.ua/?id=21970) та вибрати розділ “Ліцензійний реєстр НКРЕП”. Після цього на комп’ютер завантажиться документ із повним переліком ліцензіатів. У списку треба буде знайти обраного постачальника та перевірити чинність ліцензії у графі “Статус ліцензії”;
 
Подати заяву-приєднання до обраного постачальника, що можна зробити як на сайті постачальника онлайн, так і надіславши йому скановану чи сфотографовану заяву на електронну скриньку. До заяви слід додати наступні документи:
• документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
• паспорт, а також ідентифікаційний код споживача;
• інші документи, які може вимагати постачальник (їхній перелік має бути визначений на сайті постачальника). Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона має мати довіреність, засвідчену належним чином.
 
Очікувати від нового постачальника повідомлення щодо дати, з якої почне постачатися природний газ. Для нової компанії відведений 20-денний термін, проте компанія може зреагувати й швидше.
Отримати фінальний рахунок від попереднього постачальника і сплатити його.
 
Драйвером подальших процесів стає новий постачальник газу, зацікавлений залучити нового клієнта. Людям більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості. Згідно нових правила перехід відбудеться автоматично. Під час переходу людині не відключатимуть газ. Змінити постачальника газу можуть мешканці приватних та багатоквартирних будинків.
 
Куди потрібно йти, щоб змінити постачальника газу?
Є два варіанти: або йти до центру обслуговування клієнтів нового постачальника, або подати заявку онлайн на сайті газової компанії. Змінені правила дозволяють підписати її електронним цифровим підписом (ЕЦП), BankID (можна отримати у великих банківських мережах) чи SmartID.
В якому форматі приймати документи від клієнта, кожен постачальник газу вирішуватиме самостійно.
 
Так, наприклад, підключитися до газопостачання від ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» тепер можна через Приват24 (веб-версія).
Для клієнтів ПриватБанку процес зміни постачальника газу доволі простий. На сайті Приват24 потрібно обрати розділ «Послуги/Комунальні постачальники». Наступний крок — вибрати адресу помешкання, яке бажаєте перевести на обслуговування до нового постачальника газу. Під карткою з адресою розташована вкладка «Газопостачання» з чиним тарифом на блакитне паливо від Нафтогазу. Натиснувши на вкладку «Нафтогаз», потрібно у формі приєднання зазначити персональні дані та EIC-код (індивідуальний газовий код помешкання, вказаний у квитанції за розподіл газу). Підписати сформовану заявку можна за допомогою SmartID.
Після відправки заявки з клієнтом зв’яжуться спеціалісти ГК «Нафтогаз України» для підтвердження процесу підключення.
 
Важлива інформація!
Якщо у людини є борг за газ, чи може вона змінити постачальника?
До 1 липня у разі наявності боргу за газ змінити постачальника було неможливо. Тепер же боргові зобов’язання не завадять перейти до іншої газопостачальної компанії. Проте перехід до іншого постачальника не означатиме, що борги перед попереднім зникнуть. Якщо клієнт визнає борги, їх потрібно буде сплатити чи реструктурувати. Якщо людина не погоджується з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через застосування так званих "теплових" коефіцієнтів, то боргове питання можна і потрібно вирішувати в судовому порядку.
 
Чи можу я змінити постачальника, якщо мені відрізали газ (попередній постачальник чи облгаз)?
В період, коли у споживача відрізаний газ, змінити постачальника газу не можна. Після того, як газопостачання буде відновлене – обмежень стосовно переходу до нової газової компанії не буде.
 
Чи потрібно прокладати нові труби при зміні постачальника газу?
При зміні постачальника прокладати нові труби не потрібно. Трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто, труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.
 

Переглядів: 1601

Коментарі (9)
 
Язиком молоти та виписувати поради легко тим, хто придумує всі "полегшення" для народу. Всі так вправно знаються на комп'ютерах у похилому віці мабуть. Може залучити місцеве самоврядування для таких питань?
Рейтинг: 7+ -2-
 
Пенсіонер, 18:20 18 січня 2021 р.
 
Якщо немає нікого з рідних, хто б допоміг, є знайомі, друзі, сусіди в кінці кінців. Я своїм сусідам-пенсіонерам попідключав оплату онлайн всіх комунальних послуг, поробив робочі кабінети, час від часу допомагаю з смартфоном, якщо щось знесуть випадково.
Рейтинг: 4+ -1-
 
До пенсіонера, 19:13 18 січня 2021 р.
 
зеленський супер президент! молодець, вальдемар! піднімай ціни щоб хахли повиздихали. бо воно постійно каже - аби не гІрше!
Рейтинг: 6+ 0-
 
снайпер + затетий украінець, 19:34 18 січня 2021 р.
 
Добре, що є такі сусіди, як Ви, але подивитися скільки у ратуші нероб сидить. Кожному по три пенсіонери на день і за тиждень все готово. Хоч щось корисне зроблять.
Рейтинг: 6+ -1-
 
До 19:13, 19:47 18 січня 2021 р.
 
А хіба нероб не треба гнати в шию? І хто дав право кучмі давати вказівки поліції, як їм розганяти протестувальників і проводити "профілактику" з незгідними? :(
Рейтинг: 3+ -2-
 
цікавий, 11:53 19 січня 2021 р.
 
прийшло повiдомлення з мiськ-виконкому, знизили оплату на хату, та вернули грошi половину за оплату 3-х поверховоi хати та за медобслуговування, а вчора заказав по толефонi таблетки, прислали через день е-майл що готово, заберiть, приiхав даром получив, та назад, якраз зробив фото нарцизiв, вони тут вже цiлий сiчкнь квiтнуть цiлими полями коло вулиць, скоро значить чекати поля крокусiв та поля тюльпанiв. Зими давно нема, завжди тепло, зараз 8-10 тепла. ВЕСНА.
Рейтинг: 0+ 0-
 
heer Flunt, 12:43 20 січня 2021 р.
 
Добре каже екс-міністр П. Розенко: Люди, таж оплата вийшла по 10 гривень (без пару копійок) ! І тільки на лютий і березень! А січень, квітень? ! Сволоти, все грають на олігархів!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Хто є хто?, 15:21 20 січня 2021 р.
 
Снайпере+, ну, чуєте, він посмтійно каже 36 і 6, напевно, у нього вже- цілих 42, якраз нормальна темпераментура, і до, і після буковельської кави за 400 грн.
Рейтинг: 0+ -1-
 
!, 11:54 21 січня 2021 р.
 
Тоді треба всю нафту з України продати в Оман- і літати туди на курорти, але- кожному з позосталих 30 мільйонів ніби населення! Кожному- путівку в Оман, з правом прийому у їхнього шейха!
Рейтинг: 0+ -1-
 
!, 18:04 21 січня 2021 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)