Проект подали на отримання гранту від Українського культурного фонду. Бюджет проєкту – майже 1 млн грн. Про це інформує прес-центр Бориславської міської ради. «Маршрут є неповторним, інноваційним та креативним продуктом, який може стати новим потужним туристичним “магнітом”, що приверне увагу не лише мешканців регіону та України, а й закличе до Борислава іноземних туристів», - йдеться у повідомленні.Розробники проєкту фахівці КП «Надра Борислава» та КП «Бориславський міський парк культури й відпочинку».
Проєкт передбачає створення вказівників, випуск друкованих багатомовних путівників, інформаційних стендів, вебсайту з інформацією про локації та цілої туристичної інфраструктури з елементами доповненої та віртуальної реальності.
«Мандрівка створеним шляхом, – запевняють розробники, – це чудова можливість повернути туриста в часи давнього Борислава, у захопливу і драматичну історію нафто- та озокеритовидобутку. Туристичні локації відбивають різні часові періоди та події Борислава, які відбувалися на перетині багатьох національностей, релігій та культур».
Розпочинатиметься маршрут від садиби-музею «Карпатська хата ХІХ ст.». Він проходитиме через Солоне озеро, включатиме оглядовий майданчик, з якого видніються мальовничі карпатські узгір’я Борислава, всі його мікрорайони. Наступним на туристичній стежині буде нафтова дучка ХІХ ст. (невелика копанка, з якої у давнину селяни черпали нафту), про яку ще писав Стефан Ковалів. Далі – інфраструктура єдиної у Європі озокеритової шахти. На туристів чекає також чекає вишукана кухня “Шахтарської MENZА” (ресторан «Шахтарочка»). Цікавою атракцією є екологічні феномени озокеритових висипів (рідкісні орхідеї, солелюбні рослини, джерело бориславської нафтусі). Завершується шлях у Бориславському парку, де кожен матиме змогу обрати собі вид відпочинку відповідно до своїх вподобань – від атракціонів і до екскурсії в музеї. Унікальність бориславського парку в тому, що він є єдиним в Україні та світі діючим об’єктом рекреації, де здійснюється промисловий глибинний видобуток нафти й газу.
Фото Бориславської міської ради
Переглядів: 1658
Коментарі (13)
у вас там якийсь бзiк що до вас туристи будут iздити, ви краще зробiть мiсто як на заходi европи, й вони самi, начнуть iздити. а поки в болото нiхто не приiде
Не кепкуйте, туризм на нас з вами -не розрахований. Для закордонних туристів чи з великих міст з України-це екзотика +дешеві ціни на їду, житло та гарні краєвиди, чого у великих містах-не побачиш. Вам не один хрєн, чим саме місто зароблятиме? Так, у свій час з Дрогобича кепкували, а скільки поляків було на екскурсіях , аж табунами ходили по місту. Тішилися дешевими цінами на їду та житло.
Якби в бориславі десь на дереві підвішали за ноги вгору зеленського отоді би туристи точно повалили подивитись на того телепня гумового. А так нема там ніц цікавого.
Тут пишуть що у нас дешеве житло та їда. А де в Дрогобичі іноземний турист може зупинитись? В Лимоні чи може в Тустані? Я реально незнаю такого місця. Щодо їжі, то продукти в супермаркетах вже давно у нас догнали та перегнали закордонні. Можливо з'їсти стейк у нас барі буде дещо дешевше, але зовсім незначно. Пам'ятая два роки тому відпочивав в Празі. Найкраще чеське пиво Плзень 40 крон коштувало в центрі міста. У нас в таких закладах як Дошка, Кавун, і ще один що вниз від Сяйва, забув назву, пиво кращої якості, якесь австрійське чи голандське було по 70 грн. Крона та гривня на той час були однакової вартості.
Туристи по супермакетах не ходять і їду не готують ! Туристи є з країн різного рівня достатку і деякі з таких цін, як у нас в кафе-сміються. Пригадую, як поляки купляли чебуреки , ще коли їх продавали на площі з деревяних хаток і раділи, що у них 1 купиш, а у нас- три. Вони приїжджають відпочити та гарно провести час. Для чого жити в Дрогобичі, якщо поряд в Трускавці -квартир, вілл-до вибору і кольору? А з Трускавця до Дрогобича приїхати-не проблема і піти в Кавун на каву з пляцком теж. В "Зефір"і має бути готель, здається.