ТОВ “ГРІНЕРА УКРАЇНА” СТАЄ МОНОПОЛІСТОМ НА СМІТТЄВОМУ РИНКУ

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) drogmedia.net.ua   
23.05.2021

2 травня депутати Стрийської міської ради затвердили підписання договору з ТОВ «Грінера Стрий» щодо управління Стрийським полігоном захоронення ТПВ.
Рішення про передачу в управління Стрийського полігону захоронення ТПВ було прийняте 25 березня. І вже 2 квітня державні реєстратори реєструють стрийську філію ТОВ “Грінера Україна”. Статутний капітал фірми становить 100 тис. грн. Цікаво, що статутний капітал ТОВ “Грінера Борислав” – 10 тис. грн. Але про це – згодом.

 
 
Які умови договору – невідомо, адже на сайті Стрийської міської ради його – немає.
За інформацією заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, підприємство в чотири рази підняло вартість захоронення ТПВ. Так, якщо до травня 2021 року тонна сміття для захоронення коштувала 164 гривні, то з 15 травня коштує вже 700 гривень. Фірма, що займається вивезенням побутових відходів з Трускавця, ДП «Комунальник Плюс» ТОВ «Комунальний 1», раніше возила сміття на Стрийський полігон. Відтак зростуть і платіжки для населення. Зараз у Трускавці тариф становить 772 грн. 91 коп. за тонну, в якому захоронення закладено 165 грн. за тонну.
До речі, сьогодні Стрийська міська рада розірвала угоду з Комунальником. Тепер в Стрию послуги з перевезення сміття тимчасово виконує підрядник “Грінери” – повідомляє пресслужба Стрийської міської ради. У Бориславі тимчасовий перевізник, стебницький ФОП Карпяк, також пов’язаний із “Грінерою”, оскільки орендує у фірми сміттєвоз. Поки що оголошення про тендер на перевезення сміття в Бориславі – не оголошено.
Повернемось до платіжок для трускавчан. Іншого на данай час законно діючого сміттєзвалища в Дрогобицькому регіоні – немає. Мінімальна ціна – 500 гривень біля Самбора, але з мораторієм на прийом сміття з-поза меж Самбора та Самбірського району.
Сподіватись на економію за рахунок сусіднього Борислава – також не варто: тут також упорядником має намір стати ТОВ “Грінера Борислав”. І, ймовірно, попри 700 грн/тонну за захоронення, Бориславові ще треба буде платити субвенцію. 200 грн/тонну – таку цифру озвучував міський голова Бориславської ТГ Ігор Яворський селищному  голові Східницької ТГ Івану Піляку.
700 грн. – і ні копійки менше. Саме так поводять себе бізнесмени-монополісти. Аналізуючи згадувані події у Стрию та договір про впорядкування Бориславського сміттєзвалища, напрошується логічний висновок: фірма знає точно скільки тон сміття в день їй треба завезти (120) щоб заробити. І навіть приблизно не знає скільки коштів вона готова витратити на “упорядкування” Бориславського сміттєзвалища. Не називає ні мінімум, ні максимум.
Аналіз договору – тут: https://drogmedia.net.ua/2021/04/03/ugoda-mizh-eko-misto-bory-slav-ta-grineroyu-prohody-t-vdoskonalennya-deputats-koyi-komisiyi/
З конкретики лише – фінансовий вклад у розвиток міста. Згідно попередньої угоди, “Грінера” платитиме щомісячно КП “Еко-місто” БМР 10 тис. грн.,  на розвиток соціально-економічної сфери міста Борислав – 90 тис. гривень з моменту початку повної діяльності на сміттєзвалищі. Отже за два роки – саме такий період укладення договору, – місто отримає від Грінери разом 2 млн 400 тис грн. А це – 3 тис. 300 грн. в день. Податку від господарської діяльності місто отримає 1 млн. 200 тис. грн. Разом – 3 млн. 500 тис. грн. за 2 роки.
А тепер думками перенесемось у Новий Розділ. Його мешканці відмовились від “чужого” сміття. Натомість силами громади придбали собі контейнери, сміттєвози, грейдери… і самі собі господарюють.
Іншу стратегію обрав Миколаїв. Упорядником і власником Миколаївського сміттєзвалища є  міське комунальне підприємство. Вони приймають Львівське смітя від 2017 року. За інформацією, яку нам надали водії сміттєвозу Меденицької фірми МП “ЕРЛ”, які здійснюють захоронення на Миколаївському сміттєзвалищі, вартість захоронення – 1100 грн/тонну.
Броницька громада у судовому порядку не допускає Дрогобицьке КП “Комбінат міського господарства” до сміттєзвалища. Звалище заростає рослинністю. Інфільтрати ніхто не відкачує. Але і додаткових обсягів сміття на звалище не завозять. А це може стати в майбутньому обов’язковою умовою для рекультивації і закриття звалища. Бажаємо, – щоб у найближчому майбутньому.
Бориславська ж влада не розглядає інших варіантів, окрім здати звалище в упорядкування за 3,5 тисячі грн в день за 120 тонн сміття в день.
Хоча можна, як в Миколаєві, створити нове КП і брати 700 грн за захоронення 1 тонни.  Додатково домовлятись з містами про субвенцію на розвиток інфраструктури міста, чи робити їм знижки…
Аналіз середнього продукування сміття міського і сільського населення Дрогобицького району складає 120 тонн в день. Якраз стільки, скіль “Грінера” хоче завозити в Борислава. При цьому фірма не заперечує, що прийматиме на звалище не обов’язково львівські відходи. Це означає, що субвенції Бориславу від Львова у розмірі 500 грн/тонну – не отримувати. (500 грн. за тонну – такою була субвенція містам у 2020 році. Розмір субвенції на 2021 рік ще невідой).
Ще раз. Якби Борислав сам упорядковував своє звалище, то заробляв би в день за 120 тон 84 тис. грн. Це без урахування ринкових коливань та субвенцій з інших міст. До прикладу, Стрий отримував субвенцію від Львівської міської ради на соціально-економічний розвиток території: у 2020 році в сумі 720 тис. 285 грн., 2021 – 1 млн 283 тис. 465 грн.
Міг би 84 тис. А зароблятиме – 3,5 тис. грн.
Хоча угода ще не підписана, на звалищі “Грінера” вже проводить роботи – діляться інформацією бориславчани у Facebook. Та й, зрештою, Трускавецька міська рада офіційно заявляє про розпочаті роботи на Бориславському сміттєзвалищі.
Лише Бориславська міська рада – мовчить.
Список депутатів, що підтримали рішення про збільшення потужностей Бориславського сміттєзвалища без попереднього проведення процедури оцінки впливу на довкілля, – тут: https://drogmedia.net.ua/2021/02/13/bory-slavs-ke-smittyezvaly-shhe-otry-malo-novogo-upravy-telya/
Юлія Гасій

Переглядів: 1996

Коментарі (16)
 
Треба всім керовнікам Львіваськоі області вже кінець кінцем вирішити питання побудови того злосчасного сміттєпереробного підприємства! Зробіть одне і то добре діло. Що скажете на таку пропозицію панеове керовніки тих ОТГ?
Рейтинг: 5+ -2-
 
снайпер + затетий украінець, 17:13 23 травня 2021 р.
 
Якщо вирішать , то де ще таке баблище відмиють. Невигідна справа для них думаю.
Рейтинг: 6+ 0-
 
Юрем, 17:29 23 травня 2021 р.
 
Время битвы настало, все сплотимса на бой, в интернацыонале сольётса род людской.
Рейтинг: 1+ -3-
 
Владимир, 17:57 23 травня 2021 р.
 
Це не дрогінфо, а шизаінфо, не нормальні Флюнт і Я пишуть що хочуть, а людей, які пробують з цим боротись блокують.
Рейтинг: 4+ -1-
 
Іра, 20:59 23 травня 2021 р.
 
Готова надати териорію
Рейтинг: 0+ -1-
 
Алла Гладун, 21:04 23 травня 2021 р.
 
Бо нема чого зв'язуватися із сайтами де не потрібна реєстрація, це збіговисько шизіків.
Рейтинг: 3+ 0-
 
До Іри, 21:05 23 травня 2021 р.
 
А Ви не боріться, нехай собі пишуть. Вам що шкода? Усі адекватні люди і так розуміють, що це два шизіки.
Рейтинг: 2+ 0-
 
До Іри, 21:15 23 травня 2021 р.
 
Прочитала цю статтю і зрозуміла, що нічого не зрозуміла. Видно, і таке буває.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Наталія, 22:11 23 травня 2021 р.
 
з чорнозему зроблять мусорозем
Рейтинг: 2+ -1-
 
heer Flunt, 22:43 23 травня 2021 р.
 
до "heer Flunt, 22:43  
Ти такий розумний і не знаєш, що на Дрогобиччині чорнозему нема. То не пиши бздури, не позорся.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Наталія, 23:13 23 травня 2021 р.
 
могли би за той час вже його зробити, от голландiя виробляе давно свiй чорнозем та розвозить, та розвозить на поля, все з вiдходiв продуктових, а ви так й садити в уже виснажену землю, бо худобу перерiзали, гною нема. То хто де та як позориться. за роки незалежностi палець об палець не вдарили. пани сранi!
Рейтинг: 2+ -2-
 
heer Flunt, 23:31 23 травня 2021 р.
 
heer Flunt, ти як утнеш своїм язиком, так утнеш. Хоч стій та плач. Чорнозем не виробляється з продуктових відходів. Навіть у Нідерландах. З продуктових відходів виробляється гній - ГУМУС, який діє як органічне добриво.  
Щось знизився твій айкю в тій Голандії! :) До речі скажу, що рижі гидкі равлики нам завезли на поля саме звідти.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Наталія, 21:37 24 травня 2021 р.
 
От вибираємо до влади , та все тих, що "палець об палець не вдарили". Чому тебе не обрали? ! :) Ми би вже давно мали чорнозем.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Наталія, 21:42 24 травня 2021 р.
 
не хотiв писати про той чорнозем, бо тупе розьяснення наташки, але все ж напишу. Тут куча фiрм, одна недалеко вiд мене, суть така, з прокуктових вiдходiв в спец чанах при гниттi добувають природний газ, на якому до речi iздить машини якi збирають мусор, на них так й написано-iздимо на газi з вiдходiв. Коли добули газ запускають спец хробакiв, американських, якi дуже бистро то все поiдають, та роблять чорнозем, але вiн ще не готовий, його вiдвозять на другу фiрму де змiшують з пiском, й лишають на пару рокiв, переодично тракторами то все перемiшуючи, тому стоять велечезнi гори того грунту, запашок трохи йде, не гнилого, а такий як би парувало, вiн там ще довго той грунт паруе, поки не перестане парувати. Потом його продають. Гнiй на поля завозять повсюдно, й розсипають трактори на поля весною, та осiнню, тому з тиждень два на всi мiста йде запашок гною, особливо як в сторону мiста дунане вiтерець. Застосовують також й хiм удобрення, але помiрно й дуже мало. Мiсцями земля у Голландii е вже чорнозем мiсцями ще стара земля. Тому Голландiя вийшла на перше мiсце в Европi по виробництву продуктiв. Нiчого особливого в тому виробництвi грунту нема, за пару рокiв виходить невеличка фiрма обьеспечуе майже повнiстью фермерське господарство на десятки рокiв, крiм того всi частники беруть грунт-10-15 кг коштуе декiлька евро. Часто всюди де ростуть дерева й квiти мiськвиконком пiдсипае чорнозем. Ось така iсторiя, про равлики, вони е, але рижих взагалi нема, то ви десь вiд когось завезли. А твiй IQ, тепер пiдросте пiсля того як будеш знати, як з прокуктiв якi ми здаемо раз в недiлю лiтом, а зимою через двi недiлi, кожна сiмья, ми добуваем -газ, грунт й на тому заробляемо грошi. Ось така казка для Дрогобича, може колись й стане реалнiстью!
Рейтинг: 0+ -2-
 
heer Flunt, 08:22 25 травня 2021 р.
 
Ну і це виходить органічне добриво, а виробники кажуть, що чорнозем, щоб такі лошари, як ти краще купували. Чорнозем, він або є, або нема, все третього не дано.
Рейтинг: 2+ 0-
 
До Флюнта, 08:47 25 травня 2021 р.
 
heer Flunt, двійочником ти був у школі, ним і залишився. Бо якби трохи вчився, то би знав , що чорноземи утворюються сотнями-тисячами років, і не всюди вони є. Для цього потрібні особливі кліматичні умови. А з твого "ригання" чорнозему не буде. Це знають навіть школярі. Ось такий ти неук дрогобицький. Шкода, що твоїми предками були "цибульники" ( в доброму розумінні ), які розрізняли чорнозем від гною. :)
Рейтинг: 2+ 0-
 
Наталія, 21:22 25 травня 2021 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)