Працівниками Дрогобицького РУ спільно з посадовцями Дрогобицької МР проводяться рейди, щоб недопустити виникнення пожеж сухої рослинності на ранніх стадіях горіння і запобігти лиху та розповсюдженню полум’я на житлові будівлі за допомогою дронів, що моніторять ситуацію та дають можливість негайного реагування на події.
Зазвичай по селах спалюють траву після зими для того, що підготувати землю до весняних польових робіт. Косити та вивозити сухостій важко і дорого, підпалами люди, наводячи лад, економлять гроші й сили. У спаленні сухостою сільські мешканці бачать ще і такі позитивні моменти: попіл забезпечує землю безплатною порцією добрив, та й нібито місце з’являється для нової і зеленої травички.
Але вже давно доведено науково — дим від сухої трави та листя містить в собі багато канцерогенів, які завдають непоправної шкоди здоров’ю людини. Коли горить листя і трава, тільки верхня частина отримує достатню кількість кисню, у той час як нижні тліють і димлять, виділяючи токсичні і просто шкідливі для здоров’я хімічні речовини. Тонна тліючого листя виділяє близько 30 кілограмів небезпечних речовин.
Матеріали досліджень, проведених Національним екологічним центром України, свідчать, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Усі ці речовини надзвичайно небезпечні для здоров’я людей і тварин і можуть сприяти розвитку алергії, астми, ракових та інших захворювань. Одна година, проведена біля такого багаття, по збитку для здоров’я рівносильна п’ятигодинному перебуванню на міський автомагістралі.
Крім того, значна відкрита площа горіння та вітер можуть призвести до того, що навіть маленьке багаття може перетворитися на неконтрольовану пожежу. За даними управління ДСНС в області щодня фіксується кілька десятків загорянь сухостою. Часто рятувати від вогню доводиться вже не тільки землю, а і житлові будинки та життя людей.
Переглядів: 1863
|