Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
ВИВЧЕННЯ ДУМКИ ПІДПРИЄМЦІВ 
 
 
I. ВСТУП 
У жовтні 2005 року було проведене опитування роботодавців Дрогобича. Це опитування є елементом процесу стратегічного планування економічного розвитку з залученням громади – проекту, який визначатиме економічне майбутнє міста. Метою опитування було отримання корисної та достовірної інформації для членів Комітету стратегічного планування (КСП) стосовно думки тих, хто здійснює інвестиції та створює робочі місця в Дрогобичі. Серед питань анкети були історія та статус підприємства, характер бізнесу, робоча сила та персонал, інформація про розміщення підприємства, послуги, що надаються органами влади, та стосунки з ними, а також загальна думка про місто як середовище для ведення бізнесу. 
II. МЕТОДОЛОГІЯ 
До 24 жовтня 2005 року було заповнено 34 анкети. Серед компаній у переліку для опитування були найбільші роботодавці міста, а також вибірка малих і середніх підприємств. Двадцять з 34 обстежених підприємств забезпечують роботою менш ніж 50 працівників кожне. У цьому звіті містяться узагальнені відповіді всіх підприємств. 
Для отримання якомога повніших і відвертіших відповідей, респондентів запевнили, що цей звіт не буде містити посилань на конкретні підприємства, а інформація в анкетах буде конфіденційною. 
Були виявлені відмінності у відповідях між підприємствами, що належать до різних галузей економіки, а також між великими підприємствами та представниками малого й середнього бізнесу. Тому частину даних було проаналізовано з урахуванням цих відмінностей. Для цілей цього звіту результати опитування оцінюватися окремо по чотирьох секторах: (1) машинобудування, (2) легка промисловість (текстиль і меблі), (3) будівництво та будівельні матеріали, (3) послуги, торгівля та транспорт. 
Хоча опитування 34 підприємств не може повною мірою відобразити думку всієї бізнесової громади Дрогобича, ці підприємства, – як традиційні роботодавці, так і динамічний, зростаючий сектор малих і середніх компаній, – репрезентують значну частину місцевої економіки. 
III. ОСНОВНІ ВИСНОВКИ 
1. Місцева економіка виявляє ознаки консолідації після нещодавніх процесів приватизації та приходу іноземних інвесторів, які супроводжувалися становленням і зростанням динамічного сектора малих і середніх підприємств. Місцеві підприємці незадоволені загальною економічною ситуацією в країні, національним законодавством, бюрократизмом, корупцією, застарілою інфраструктурою, особливо дорогами, а також роботою місцевих органів влади. 
2. Загальна кількість працівників на всіх підприємствах-респондентах зараз складає близько 5000, а наступного року планується створити ще до 450 робочих місць. Промислові підприємства нещодавно пережили процес реструктуризації та скорочення, і більшість з них сьогодні, схоже, зміцнюється. Проте рушійною силою створення нових робочих місць є легка промисловість і малі та середні підприємства у сфері торгівлі й послуг, де респонденти позитивно оцінюють перспективи на наступні роки. 
3. Експортна орієнтація місцевої економіки перевищує середній рівень. Шість компаній експортують більше половини своєї продукції. Природно, що малі та середні підприємства сфери послуг обслуговують переважно місцевий та регіональний ринки (тобто національний ринок). Загальний рівень експортної орієнтації становить 61 % і повністю забезпечується виробничими та транспортними компаніями. Однак ці позитивні показники не забезпечують достатнього припливу зовнішніх фінансових ресурсів до місцевої економіки через низьку продуктивність праці (збут на одного працівника). 
4. Проблемою є нестача кваліфікованої робочої сили. На загал, підприємства оцінили на «відмінно» лише дев’ять відсотків своїх працівників. Трохи більше половини персоналу (56 %) отримали оцінку «добре». Утім, незначна частка «поганих» працівників (2 %) не віщує проблем. Середня заробітна плата в 2005 р. складає лише 741 грн. на місяць. Майже всі підприємства або відчувають брак працівників необхідної кваліфікації, головним чином у технічних сферах, або очікують виникнення такої проблеми в майбутньому. 
5. Будинки та технологічне обладнання знаходяться в поганому стані. Двадцять сім фірм з 34 мають плани модернізації чи вдосконалення своїх нинішніх потужностей з метою розширення своєї діяльності в Дрогобичі або на постійній основі, або в 2006-2007 рр. Попри не надто вражаючу загальну суму очікуваних інвестицій – менше 17 млн. грн. – підприємства планують створити значну кількість нових робочих місць (понад 1100). Дві компанії планують розширюватися поза межами Дрогобича. У той же час дві фірми розглядають можливість або навіть планують перенести свою діяльність до іншого міста, здебільшого в пошуках кращого бізнес-клімату. 
6. Загалом якість послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, отримала дуже низьку оцінку (в середньому 3, 42 за 4-бальною шкалою, де 1 є найвищою, а 4 – найнижчою оцінкою). Утримання доріг, охорона правопорядку і збирання та вивезення сміття найчастіше зазначалися як послуги, що потребують поліпшення. 
7. Жодна з компаній не поставила місцевій владі оцінку «відмінно», і 10 респондентів вважають її рівень «добрим». Влада також отримала вісім оцінок «задовільно» та дев’ять «погано». Враховуючи також низькі оцінки за комунальні послуги, ці результати є тривожним сигналом низького рівня задоволення роботою органів місцевого самоврядування. 
8. Дещо кращими були думки про бізнес-клімат у Дрогобичі. Чотири компанії оцінили місто як «відмінне» місце для ведення бізнесу, вісім – «добре», і 16 – «задовільне». Два респонденти поставили дрогобицькому бізнес-клімату оцінку «погано». Серед найважливіших сильних сторін місцевого бізнес-клімату неодноразово називали потенціал для промислового зростання. 
9. Компанії поділяють думку, що місцева економіка поліпшиться завдяки позитивним змінам на місцевому рівні (розвиток комунальної та бізнесової інфраструктури) та кращій співпраці між бізнесом і владою (розвиток малих і середніх підприємств).
 
Фігассе до Анжели, 09:14 19.03.2010
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5835 днів)