Земля Івана Франка очищується від Московського патріархату

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
13.04.2022

 

Як повідомив нещодавно сайт «Цинічний Львів», на Львівщині досі діють 54 парафії Московського патріархату. «Зараз найбільше церков, що належать до МП, залишилося в Дрогобицькому районі, зокрема, у Бориславі та Східницькій ОТГ, у Жовківській ОТГ. Щодо самої процедури переходу, то за словами диякона Юрія Федіва з єпархії ПЦУ у Львові, потрібно, щоб у громаді виявили бажання щонайменше 10 людей. «Вони повинні подати свої паспортні дані, заповнити анкети. Далі запускається процедура зміни статуту церкви. Документи надсилаються до Митрополита. Потім в обласну адміністрацію», – додав Юрій Федів». Ця інформація збурила мешканців Дрогобиччини. Відтак Трускавецькою міською радою було опубліковано наступне повідомлення.
12 квітня відбулося засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань Трускавецької міської ради. На ній було розглянуто всього лише одне питання – щодо діяльності у Трускавці парафії УПЦ.
Причиною засідання стало те, що 7 березня 2022 року на 26 позачерговій сесії ТМР трускавецькій парафії св. пророка Іллі (УПЦ) дали двотижневий термін, щоб визначитися. 9 березня парафія звернулася з листом до міського голови Андрія Кульчинського та з офіційною заявою до громадськості, в якій висловила свою позицію.  
На комісії 12 квітня виступив настоятель Свято-Іллінського храму УПЦ в м. Трускавці о. Олег Федак. Він чітко та недвозначно заявив, що у парафії московського патріарха кирила не поминають з першого дня агресії 24 лютого і що парафія всіляко допомагає українській армії та біженцям, в тому числі за посередництвом Гуманітарного штабу Трускавецької міської ради. Дії кирила гундяєва та московську агресію проти України парафіяни та їх настоятель засуджують.
Щодо юридичного підпорядкування, то наразі громада визначається чи їй перейти в підпорядкування ПЦУ чи пряме підпорядкування Вселенського Константинопольського патріархату. Так о. Олег відповів на запитання депутатки Галини Клепач. Це питання остаточно врегулюється після Великодня.
Протокол зборів громади про вихід з московського патріархату є, після візування його у Львівській єпархії УПЦ документ буде оприлюднено на ФБ-сторінці парафії «Свято-Іллінський храм».
«Ми виходимо з московського патріархату і дороги назад нема», – зазначив о. Олег Федак.
Не забарилася з рішенням й релігійна громада села Підмонастирок Дрогобицько-Самбірської Єпархії УПЦ-ПЦУ. На своїй сторінці у Фейсбуці 11 квітня Єпархія опублікувала наступне повідомлення: «Релігійна громада УПЦ Московського патріархату села Підмонастирок Дрогобицького району перейшла у підпорядкування Православної Церкви України».
Що ж, як кажуть, головне – почати.


Переглядів: 1041

Коментарі (1)
 
Чудова новина. Україна переможе, бо з нами Бог.
Рейтинг: 18+ 0-
 
Таня, 10:44 13 квітня 2022 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5770 днів)