Для дітей провели майстер-клас «Великоднє дерево»
|
|
Останні новини Дрогобича
|
22.04.2022 |
20 квітня старший науковий співробітник музею Івана Франка Марія Добрянська провела майстер-клас «Великоднє дерево». Його також ще називають «дерево життя», оскільки воно являє собою воскресіння Ісуса.
Про це інформує Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі». Походження пасхального дерева ідентифіковано в Біблії у книзі Буття, де написано: «Господь Бог створив дерево життя посеред раю». Дітки завзято взялися до роботи – прикріплювали до гілочок верби різнокольорові крашанки та із захопленням ділилися враженнями від творчого процесу.
Історія великоднього дерева сягає декількох століть. Спочатку традиція готуватися до Великодня, прикрашаючи дерева, з'явилася в Німеччині. Пізніше пасхальне дерево стало популярним і в інших західних країнах, ставши символом воскресіння Христа.
Історичне коріння пасхального дерева охоплює не тільки західні країни, але і Київську Русь. Виявляється, багато століть назад на Русі існував цікавий звичай, згідно з яким на Великдень центральними вулицями всіх міст і сіл повинні були проїхати вози з вербою. Дерево встановлювалося близько найбільшої церкви, після чого до нього сходилися всі охочі, щоб покласти під нього оздоблене яйце, тим самим прославляючи воскресіння Христа.
І зараз пишний букет з гілок, прикрашений великодніми атрибутами, кошичок з писанками та баранчиком можна побачити у світлиці садиби Івана Франка.
Переглядів: 535
|