Для дітей провели майстер-клас «Великоднє дерево»

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
22.04.2022


20 квітня старший науковий співробітник музею Івана Франка Марія Добрянська провела майстер-клас «Великоднє дерево». Його також ще називають «дерево життя», оскільки воно являє собою воскресіння Ісуса. 
Про це інформує Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі». Походження пасхального дерева ідентифіковано в Біблії у книзі Буття, де написано: «Господь Бог створив дерево життя посеред раю». Дітки завзято взялися до роботи – прикріплювали до гілочок верби різнокольорові крашанки та із захопленням ділилися враженнями від творчого процесу. 

 Історія великоднього дерева сягає декількох століть.  Спочатку традиція готуватися до Великодня, прикрашаючи дерева, з'явилася в Німеччині. Пізніше пасхальне дерево стало популярним і в інших західних країнах, ставши символом воскресіння Христа. 
Історичне коріння пасхального дерева охоплює не тільки західні країни, але і Київську Русь. Виявляється, багато століть назад на Русі існував цікавий звичай, згідно з яким на Великдень центральними вулицями всіх міст і сіл повинні були проїхати вози з вербою. Дерево встановлювалося близько найбільшої церкви, після чого до нього сходилися всі охочі, щоб покласти під нього оздоблене яйце, тим самим прославляючи воскресіння Христа. 
І зараз пишний букет з гілок, прикрашений великодніми атрибутами, кошичок з писанками та баранчиком можна побачити у світлиці садиби Івана Франка.

Переглядів: 411

Ваш коментар буде першим
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5779 днів)