Скандал у Дрогобичі

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
28.10.2022

 

У Дрогобичі на вулиці Некрасова стоїть 29 будинків з номерами: три з них – нежилі приміщення. 26 родин (тобто всі мешканці цієї вулиці) підтримали звернення Історичного клубу «Холодний Яр» про перейменування вулиці іменем видатного українського письменника і борця за волю України – Юрія Горліса-Горського. Але влада проігнорувала їхню думку і на початку квітня назвала вулицю іменем Андрія Сахарова.
Про це розповів Роман Коваль у Facebook.
 
Андрій Сахаров, може, і велика людина, але він діяч російської культури, а у нас досить своїх авторитетів. Відтак мешканці висловили обурення і незгоду та знову просили владу дати їхній вулиці ім’я Юрія Горліса-Горського.
І комісія мерії з перейменувань у вересні 2022 р. згідно волі мешканців одноголосно ухвалила рішення назвати вулицю іменем Горліса-Горського.
Залишилося діждатися справедливого рішення міської ради.
Несподівано 5 жовтня відбулося ще одне засідання комісії з перейменувань, на яке представників «Просвіти» та Історичного клубу «Холодний Яр» уже не запросили.
5 жовтня комісія в неповному складі під головуванням першого заступника міського голови Андрія Ковча постановила нове рішення: назвати вулицю іменем отця Омеляна Ковча, в’язня німецьких концтаборів, до слова, його родича.
6 жовтня представник Історичного клубу «Холодний Яр» Любомир Хамуляк зателефонував Андрієві Ковчу і висловив обурення, що його не запросили на засідання цієї комісії, а він є її членом, на що Андрій Ковч сказав, що один із членів комісії стверджував, що Горліс-Горський співпрацював з ГПУ*, тому, мовляв, й було прийняте інше рішення. І сказав, що «комісія звернеться за роз’ясненнями з листом до голови Інституту національної пам’яті В. Вятровича» (який, до слова, вже давно не є головою).
Так, Юрій Горліс-Горський на завдання українського підпілля (!) працював у агентурному відділі Подільського губернського ҐПУ, щоб виявляли ворожі плани і рятувати наших людей. І провалив не одну їхню операцію. Чекісти досить швидко з’ясували, що це їхній ворог і у 1924 р. заарештували його. Лише в 1933 р. Юрієві вдалося вирватися на волю. Все це він детально описав у книжці спогадів «У ворожому таборі», яка є цінним свідченням злочинів російської окупаційної влади в Україні. До слова, саме ці спогади Юрій присвятив Любці Гадзевичівній, мешканці Дрогобича, де він не раз бував.
Не дивно, що мешканці колишньої вулиці Некрасова не змирилися і 7 жовтня написали нову заяву, яку зареєстрували у міській раді. В ній вимагали назвати вулицю іменем Юрія Горліса-Горського.
Чекали відповіді, а її не було. Тоді 25 жовтня до мера Дрогобича від імені мешканців вулиці звернулася із запитом громадська активістка Віра Байса (у минулому – депутат Львівської обласної ради). Тарас Кучма їй відповів, що перейменовувати вулицю іменем Юрія Горліса- Горського не будуть. «А хіба Ви, Віро Іванівно, не знаєте, – запитав він, – що Горліс-Горський співпрацював з НКВД?..»
І згадуються тут слова Великого Тараса: «Якби ми вчились так, як треба…»
Історичний клуб «Холодний Яр» знову звертається (на цей раз публічно) до міського голови Дрогобича Тараса Кучми і депутатів Дрогобицької міської ради назвати цю вулицю, де живуть українські патріоти, іменем видатного українця, учасника десятків боїв проти Москви, видатного українського письменника, на творах якого виховались тисячі борців за Українську державу – членів ОУН, вояків УПА та ЗСУ – Юрія Горліса-Горського.
Козакам слава!
 
Роман КОВАЛЬ, Любомир ХАМУЛЯК
Київ – Дрогобич, 27 жовтня 2022 р
 
*ГПУ – Державне політичне управління при НКВС РСФСР
 

Переглядів: 1816

Коментарі (16)
 
Ясно що так вулицю академіка САХАРОВА переіменуваати на нашого земляка ЮРІЯ Горліса - Горського. Сахаров був видатним академіком був за праваа людини за те його кацапня і переслідували і знищила! Царство йому небесне. але ми поваинні мати своє. і треба обовязковго при назві вулиць встановлювати такі невеликі меморіальні табличк на порчатоку вулиць щоб народ знав своіх ГЕРОІВ! СЛАВА УКРАІНІ! Честь і слава низький уклін нашим зСУ!
Рейтинг: 4+ -1-
 
юрІй петрашевский, 19:45 28 жовтня 2022 р.
 
та той зайда ковч взагалі нехай в стебнику керує, та то є корупційнек діяння, родича запхав, от погань і знову наперекір громаді.
Рейтинг: 12+ 0-
 
віра, 20:36 28 жовтня 2022 р.
 
Щоб задовольнити ЕГО нашого голови Дрогобицької ТГ пропоную назвати його іменем котрусь із вулиць міста. Вибір за містянами. Інакше Кучма не заспокоїться. Як каже народна мудрість: "Чеши дідька зрідка. " Чи я не права?
Рейтинг: 5+ -5-
 
Наталія, 21:32 28 жовтня 2022 р.
 
Ковч знахабнів вкрай. Люди, досить вже це терпіти!
Рейтинг: 16+ 0-
 
Дрогобичанин, 21:33 28 жовтня 2022 р.
 
Паскудник цей ковч, рідкісний паскудник!
Рейтинг: 12+ 0-
 
Сірко, 06:19 29 жовтня 2022 р.
 
Славне місто наше узурпували корупціонери не на жарт у всіх напрямках . До прикладу взяти наше корупційне кодло у МРЕО жоден екзамен з водіння не пропустять без встановленої у їхньому корупційному ланцюжку такси. Тепер уявіть собі що на наших дорожніх шляхах їздять чимало водіїв які наражають на небезпеку і себе, і оточуючих навколо людей. Це вже далеко не жарт бо кожен день збільшується охочих купити права водія. А щодо грошових клептоманів з ДМР то й говорити вже немає що . Дочекаємся виборів бо бачу що жоден з них враховуючи ще місцевих депутатів не вартує бути обраним на майбутнє. Вони всі працюють на піар і особисті матеріальні блага користуючись посадами та мандатом. Так було завжди но з певною мірою, а тепер просто "патріотично" дерибанять.
Рейтинг: 9+ 0-
 
дрогобичанка, 10:29 29 жовтня 2022 р.
 
Цікаво, що пан Юрій робив у Любці Гадзевичівни, де він не раз бував?
Рейтинг: 4+ 0-
 
Сисой, 13:27 29 жовтня 2022 р.
 
Скоро цей покидьок Ковч, вирішить назвати вулицю в честь свого відомого та продажного дядька Ковча Д. І. - прокурора часів Януковича а от Тарас Кучма думаю підтримає таке рішення бо цей пан порішав для нього багато криміналу…
Рейтинг: 13+ 0-
 
Дрогобичанин., 18:43 29 жовтня 2022 р.
 
На вулиці Гайдамацькій загаджену горами сміття площадку слід назвати імені Кучми і там його закопати як згине.
Рейтинг: 14+ 0-
 
До Наталії, 11:58 30 жовтня 2022 р.
 
Якби ви вчились так як треба! Курва , заочна освіта все знищить. Слова високі а книжку з історії відкрити ліньки. Як гроші красти то ми самі, а як прийняти рішення то інститут пам’яті винен. Стидоба!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Тарас, 16:43 30 жовтня 2022 р.
 
Знаєте, таки мертвим- вже однаково, чи буде там на паркані висіти хрестик зі звьоздочков, а чи- засушене хробурі, перемотане чорною бантою. Не сушіть собі нерви і не дєлайте мізки одні одним- ото й весь секрет пошанування пам"яті, особливо живущих- живущими при живущих й про живущих.
Рейтинг: 2+ -4-
 
..., 17:01 30 жовтня 2022 р.
 
Міськрада в більшості заповнена свинопасами а не управлінцями чи політиками це може бачити кожен адекватний житель цього міста який здатен думати.  
 
В мера радники як не хамовитий фейсбук воїн, чистильщик озер так колишній голова області в бігах від кримінальних справ.
Рейтинг: 11+ 0-
 
Ім'я, 10:32 31 жовтня 2022 р.
 
Відкрили Америку: та у нас у кожного "пана"- ті ж галоші й халяви, а вибражають, ніби в лабутенах. Свідомості- ніби у голови, замість мізків, курячок натоптано. Зате, понтів- більше, аніж у бомжів Америки. Ні, не у всіх, але- чи не у кожного першого.
Рейтинг: 2+ 0-
 
:(, 14:15 31 жовтня 2022 р.
 
Погоджуюсь з вашим коментом повністю. Вибравши одного свинтуса ми отримали ціле кодло свинопасів . Це ще раз підтверджує той факт що у владу лізуть чи повзуть одні негідники задля особистого збагачення. Кожен день НАБУ та САП висувають кримінальні підозри високопосадовцям з різних структур нашої країни це також говорить про шалену корупцію та зрадництво у ешелонах влади. Отакий мають ментолітет наші чиновники нажаль. Слуги долярів та сатани не більше.
Рейтинг: 7+ 0-
 
до "ім'я", 10:01 01 листопада 2022 р.
 
Тоді, враховуючи, що кучма закінчив медінститут в Тюмені( а там була військова кафедра), перевівшись з Тернополя, і проходив інтернатуру в маскві, - то він співпрацював з КГБ-ФСБ. А можливо і співпрацює далі, бо його дії з дискредитації влади шляхом розкрадання майна і земель громади це підтверджують. Тому не дивно, що він так не любить українських патріотів і все проукраїнське!
Рейтинг: 10+ 0-
 
Дрогобичанці, 10:21 01 листопада 2022 р.
 
Коли люблять- вголос не говорять.
Рейтинг: 0+ 0-
 
І крапка, 07:55 02 листопада 2022 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5770 днів)