Олег Шатанов після підкорення Босфору планує започаткувати на Дрогобиччині Клуб любителів відкритої води

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
04.11.2023

 

Протягом ось уже 35 років у серпні одна з найбільш завантажених судноплавних морських проток перекривається на дві години, щоб провести  одне з найпопулярніших міжнародних змагань у відкритій водоймі – запливі через Босфор Samsung Bosphorus. Цей захід настільки популярний, що місця для реєстрації участі розкуповують за 10 хвилин!  Цього року участь у запливі взяли близько 2600 плавців, серед них і трускавчанин, знаний також  в Дрогобичі підприємець Олег Шатанов. Не всім учасникам вдається подолати протоку довжиною 6,7 км, що з’єднує Мармурове й Чорне моря та отримати статус міжконтинентального плавця, але нашому краянину це вдалося з першого разу. Тож сьогодні говоримо з паном Олегом про те, як, не будучи професійним плавцем, у будь-якому віці можна втілити свою мрію, якщо ця мрія – Босфор. Про це розповідає Віра Чопик на сайті Media Дрогобиччина.
Усе своє свідоме життя 62-річний Олег Шатанов пов’язав зі спортом.  Спершу він працював інструктором з рукопашного бою у структурі МВС, тренував львівську команду. Відтак у 1989-1990 роках разом із дрогобичанином Віталієм Гриньківим він облаштовує та відкриває  у Дрогобичі перший тренажерний зал «Віта» на вулиці Грушевського. Дрогобичани віком близько 45 добре пам’ятають «Віту», адже тоді фактично це був єдиний такий клуб у місті. Пан Олег каже, що в цей непростий час вдалося забрати з вулиці багатьох юнаків, які через надмір молодечої енергії та відсутності можливостей для розвитку могли обрати хибний шлях в житті. Із «Віти» почався спортивний рух в місті, організовувалися перші чемпіонати з карате. Далі цю хвилю підхопили, й у Дрогобичі почали відкриватися інші спортивні клуби.
Плаванням Олег Шатанов почав займатися відносно недавно, років 5 тому, коли почали нагадувати про себе задавнені  спортивні травми. «Плавання – це єдиний вид спорту, який дає рівномірне навантаження на всі м’язи, не травмуючи їх», – каже пан Олег. Тож чоловік поступово змінив татамі на басейн, самотужки вивчав і відшліфовував техніку, випробовував найбільш відповідний для себе стиль. А коли 4 роки тому почув про заплив через Босфор, загорівся бажанням теж його подолати.
«Це був виклик передусім для самого себе. Я поставив собі ціль і, починаючи з серпня 2022 року, почав щоденно працювати над її досягненням. Кожного ранку я пропливав у басейні  4,5-5 кілометрів протягом 2 годин. Тренувався на базі санаторію «Карпати» у Трускавці та у Дрогобицькій ДЮСШ ім. І.Боберського.  Згодом перейшов на відкриті водойми – перепливав по кілька разів озера. Одночасно загартовував тіло, тренував силову підготовку. Так я зрозумів, що можу випробувати свої сили на таку дистанцію як Босфор», – розповідає Олег Шатанов.
Щоб взяти участь у запливі, необхідно зареєструватися на сайті, вікно можливостей відкривається  у ніч з 3 на 4 січня о 24:00 год., слот необхідно викупити якомога швидше, бо кожного року термін на купівлю скорочується через зростання кількості охочих взяти участь.
Так само зростає і величина фінансового внеску за участь в Samsung Bosphorus:  якщо у 2018 році ціна на заплив складала 120 доларів США, то у 2023 році сягнула вже 480 доларів.  Далі тим, кому вдалося  викупити слот, необхідно подати довідку від лікаря та від сертифікованого тренера з плавання. Уже на місці події перед запливом учасник підписує документ, де бере на себе відповідальність за можливі наслідки. Учасникам видають брендовані футболки, шапочки з номером, чипований браслет на ногу та бейджик.
Проводиться заплив  у Стамбулі.  Організовує його турецький олімпійський комітет. Олег Шатанов відзначає надзвичайно високий рівень організації заходу – це подія року, до якої прикута увага світової преси, подивитися на змагання приїжджає багато знаменитостей. Участь у запливі цього року брали плавці уже з 77 країн світу (перелік країн теж щороку зростає).
«Це і свято, і переживання одночасно», – ділиться враженнями пан Олег.
Коли приїхали до Стамбулу, напередодні море видавало хвилі висотою до 40 см і це породжувало й певні внутрішні хвилювання. Але  вже у день запливу, як і обіцяли синоптики, морська гладь була абсолютно спокійна. На трьох кораблях плавців відвезли  за 6,5 км від місця фінішу, там  вони по черзі вистрибують у відкрите море і пливуть до фінішу. Час фіксується браслетом, тож немає значення який у черзі стоїть плавець – він змагається виключно з собою та з морем.
Якщо плавець не вкладається у 2 години, то він не отримує статусу та відзнаки міжконтинентального плавця – головної «фішки» запливу. Якщо виникає форс-мажор, плавець відчуває, що не зможе брати далі участі в запливі, то знімає шапочку і підіймає руку, після чого рятувальна служба його евакуює. Такий плавець також не отримує статусу міжконтинентального плавця. До слова, за всю історію запливів на Босфорі не було жодного трагічного випадку, адже кожен пливе під пильним оком рятувальників, які стежать за запливом і з води, і з повітря. Також можлива дискваліфікація учасника запливу, якщо він збивається з курсу і виходить за певні встановлені межі.
Спортсмена на шляху до мрії підтримувала дружина, вболівала за нього. Пан Олег розповідає, що перед стартом переважна більшість плавців виявляли хвилювання. «Я ж навпаки відчував радість і навіть ейфорію від того, що я нарешті на тому місці, де має збутися моя мрія, тож дуже поривався плисти. Коли пірнув у відкрите море, то плив близько біля течії, але не в течії і не міг скористатися цим привілеєм.  Десь на половині дистанції все ж почав хвилюватися, але звернувся до Бога і це мене заспокоїло. У запливі на Босфорі зловити течію – це половина успіху. Тому там завжди в основному перемагають місцеві, які добре знають протоку і її норов. Я ж навпаки – на останньому кілометрі зрозумів, що течія мене зносить, довелося змінювати траєкторію десь на 45%, щоб вирівнятися, хвилин 10-15 я гріб проти течії на максимумі сил, аби вийти на фініш. Коли побачив свій час 1 год. 9 хв. 25 с, то зрозумів, що міг би і краще, якби більш вдало обрав шлях», – розповідає Олег Шатанов. 
Коли трускавчанин переплив Босфор та отримав відзнаку міжконтинентального плавця, то зробив висновок, що це завдання цілком під силу тим, хто цього дуже прагне. Середній вік учасників – 30 років, але водночас у запливі беруть участь і діти  від 10 років і люди, яким за 70. 
Та все ж таки далеко не всі учасники отримали статус міжконтинентального плавця. «З моєї вікової групи вибуло десь відсотків 10. Коли я вже після фінішу фотографувався, то побачив неподалік берега двох плавців на відстані десь 50 та 100 м, першому рятувальник показав 2 пальці, тобто час 2 хвилини, а іншому дискваліфікацію. Було б велике розчарування, якби чоловік не вклався у ці 2 хвилини, тож публіка вирішила підтримати плавця. На мене справило сильне враження, коли з води вийшла людина без рук. Йому було десь років під 50. Я зрозумів, що на Босфорі нічого страшного і нереального немає, страх тільки у нас в голові», – каже пан Олег.
Підтримати на шляху до мрії Олега Шатанова у Стамбул разом з ним поїхала його дружина. Уже після запливу, попри строгу заборону на національну символіку, жінка зробила пам’ятне фото своєму чоловіку з українським прапором. «Я розумів, що цього  не можна робити, але я по-іншому не міг», – зізнається Олег Шатанов.
Коли повернувся додому та написав про свій результат на Босфорі у соцмережі фейсбук, тоді найбільше приємно вразила реакція молоді. З молоддю пан Олег хотів би знову працювати, має ідею створити клуб, де б навчав молоде покоління прийомів самозахисту. Такі навички, особливо в наш час, для молодих українців не будуть зайвими.
Зараз чоловік щодня пропливає 2 км, а на вихідних – 5 км в басейні та шукає однодумців, які б розділяли його захоплення плаванням на відкритій воді.
«Ми могли б організувати Клуб любителів відкритої води та разом проводити групові заняття, обмінюватися досвідом, консультувати один одного і спільно брати участь у запливах та змаганнях. Є різні види змагань на відкритих водоймах, і є хороша ціль – Босфор. Якби зі мною ще хтось виявив бажання брати участь, то я би повторив цей заплив. Самостійно своєї цілі я вже досягнув. Також важливо, що плавання – це передусім здоров’я. Окрім того, що без травм тренується 100% м’язів, також нормалізується серцебиття, покращується робота дихальної системи. Тож всіх, хто поділяє моє захоплення, хто хотів би долучитися до створення Клубу любителів відкритої води, запрошую зголошуватися на моїй сторінці у фейсбук», – підсумовує Олег Шатанов.
Для тих, кого зацікавила ця пропозиція, залишаємо посилання на сторінку пана Олега у фейсбук: Олег Шатанов – додавайтеся в друзі та пишіть в приватні повідомлення свої пропозиції.
Фотографії зі сторінки Олега Шатанова та сайту www.aa.com.tr.


Переглядів: 2077

Коментарі (32)
 
Повага і подяка пану Олегу! Пам'ятаю Віту!
Рейтинг: 10+ -1-
 
Нормальний чувак, 12:45 04 листопада 2023 р.
 
Хєрньов сі вуйко занімає. А шось корисне робити не пробували ?
Рейтинг: 7+ -9-
 
Тарас, 13:36 04 листопада 2023 р.
 
Всі "ліві" фірмочки пересіли з м"яких диванів і численних "лівих" пасажирів на табурет- і потопали плавати?
Рейтинг: 2+ -1-
 
:(, 13:43 04 листопада 2023 р.
 
лiпше би волонтером по доставцi води займався, або на спинi вплав сняряди через днiпро доставляв, а так е грошi, дiвати нема куди, давай дурiти, тоже менi герой, там де всю сечу й гамно в воду кораблi зливають вiн переплив, ти возьми в Дрогобичi потiк смердючки переплеви, що коло парку.
Рейтинг: 7+ -6-
 
з Дрогобича, 14:01 04 листопада 2023 р.
 
Ще треба засрати Річку Стрий і Дністер,
Рейтинг: 2+ -4-
 
Макс, 14:17 04 листопада 2023 р.
 
І я там також була ! Флюнта з Гриньом зустріла . Поригунькали , покакунькали і на яхту в Амстердам зібрались. Весело Було!
Рейтинг: 4+ 0-
 
Селянка, 17:42 04 листопада 2023 р.
 
Вже який рік Флюнт не тоне !
Рейтинг: 3+ 0-
 
Селянка, 17:43 04 листопада 2023 р.
 
була ти селянкою , селянкою й здохнеш, Флюнта навряд чи стрiнеш, Гриня скорше, може вiн погопкае, як на яхтi, щоб якор аж зiрвало, та кине в рiчку-вонючку дрогобицьку, там ти точно не втонеш, бо гамно не тоне!
Рейтинг: 2+ 0-
 
баба Флюнтиха з Кульпаркiвсько, 18:50 04 листопада 2023 р.
 
Олег ви молодець. Мій перший тренер з карате , Віту памјятаєм прекрасно і вас як справжнього бійця. Так триматиЄб
Рейтинг: 6+ -2-
 
Борода, 20:58 04 листопада 2023 р.
 
Олег а где же мои бабки с виборов. Опять отдал тарасе меру Стебника теперь?
Рейтинг: 2+ -3-
 
Олексій Радзієвський, 21:43 04 листопада 2023 р.
 
Олег Шатанов-розводіла і рекетьор колишній в Дрогобичі. Тарас Городиський продавав через нього шампуні з раковими клітинами по всьому місту. Також Шатанов - відомий аферист і колишній алкоголік.
Рейтинг: 6+ -1-
 
Руслан Цеслів, 07:18 05 листопада 2023 р.
 
Ну переплив і переплив, для чого це виставляти на показ? Знаєте, мені дуже приємно побачити, що коли мій чоловік, брат і племінник уже більше, як півтора року на війні, дядько їздять у Туреччину поплавати.
Рейтинг: 9+ -3-
 
Світлана, 07:56 05 листопада 2023 р.
 
Справжній герой!
Рейтинг: 4+ -5-
 
Іван, 08:16 05 листопада 2023 р.
 
Чи на часі такі піарні розваги коли щодня гине наш цвіт нації на фронті? Переплив і добре , що у свої то роки залишився у здоровій фізичній формі .
Рейтинг: 6+ -3-
 
є Питання, 08:55 05 листопада 2023 р.
 
Українці це супер нація. Замість радіти за свого земляка, пишуть всяку гидоту. Напевно то пишуть диванні патріоти. Олег чудова людина, приклад як вести здоровий спосіб життядопомогає ЗСУ, але не аівшує це. Хоче щоб ваші діти не сиділи в інеті, а займались спортом. Щоб в нас була здорова нація. А якщо хтось такий розумний осуджує, то вперед зроби виклик Олегу і зустрінетесь в рингу. Хотя ви і річку Стрий не перепливете. Інколи краще жувати.
Рейтинг: 8+ -4-
 
Анжей месний, 12:50 05 листопада 2023 р.
 
Кідалово якесь, а не новина. Стільки земляків зараз воюють на передовій, про тих героїв ніхто не пише хіба коли вже везуть тіло на щиті. А тут великий іхтіандр кудись поплив і вже розтрубіли, нема ради великий подвиг. Туфта повна не варта уваги.
Рейтинг: 10+ -3-
 
Якудза, 18:04 05 листопада 2023 р.
 
Ага, як один казав: "Зберіть на мене гроші- скільки я захочу за потребами, а то вмру, але буду як не в труні лежав і посміхався, то- з могили верескотіти, поки не настане так, як має бути, а не так, як одні другими вертихвостять". Ще й дотепер живе- й каже, що пережує якщо не перемеле, всіх "безхвостих".
Рейтинг: 1+ 0-
 
:(, 18:04 05 листопада 2023 р.
 
Якось я виїхав на ровері по вул. Трускавецька аж на сам верх. Ровер немає передач, їхав не зупиняючись, ноги так пекли якби хто кипятком облив, ото подвиг, про мене тепер напишіть :grin
Рейтинг: 3+ -1-
 
Геник, 18:06 05 листопада 2023 р.
 
А межи ногами не пекло ? Помий то місце , накачай колічка і в Амстердам до флюнта1.
Рейтинг: 2+ -2-
 
Селянка, 19:03 05 листопада 2023 р.
 
"'чудовi люди"'-це тi якi захищають батькiвщину, а решту то сволоти(Олег Шатанов) якi в майбутньому будуть мати всi привелегii.
Рейтинг: 1+ -2-
 
з Дрогобича, 20:43 05 листопада 2023 р.
 
о селянка, що засвербiло межи ногами коли пiдмилася в рiчцi вонючцi, ты ще й качаешся перед хлопами на колiчках, мушу тебе розчарувати, в Амстердамi уже нема мiсць де жити для украiнцiв, так що селянки будуть робити пекло в дрогобичi, вигрiваючи яйця по 17 гривень на фронт! А Флюнт якраз кiнчив рiзати болгаркою алмази, от сидить та пише до селян, а потом пiде дивитись BBC, ЯКРАЗ ЯКЕСЬ КIНО.
Рейтинг: 1+ -1-
 
баба Флюнтиха з Кульпаркiвсько, 20:49 05 листопада 2023 р.
 
кончені пишіть завжди щось нориальне людське ви вже показали колись що голосували за продажного ЛАВРИНОВИЧА ДЕМІНСЬКОГО і САЛАМАХУ! Так що сиди на унітазі якщо маєш і не мурчи! ЯВОЛЬ? . СЛАВА ЗСУ і норомакльнив ЛЮДЯМ незалежноі УКРАІНИ!
Рейтинг: 3+ -1-
 
снайпер +за УКРАІНУ, 21:33 05 листопада 2023 р.
 
Напишіть краще, чим (не) займається антимонопльний комітет, що така страшенна окупація "мажорними" цінами на все- у "потьомкінських магазинах з навалою потьомкінських товарів, які мало хто може дозволити собі купувати, аби, спроголоду, не натягнути ліве копито на праву підкову. У нас, в містах і містечках, живуть самі європейці, у кожного з котрих- європейські зарплати, європейські пенсії і європейський соцзахист? А чи, понищений і доведений до ручки вітчизняними ж бандитськими кланами, народ вже й не знає, втікати геть звідси напролом, а чи просто "палімйот устал"? ! Де робота контролюючих структур?
Рейтинг: 0+ 0-
 
?!, 00:04 06 листопада 2023 р.
 
снайпер ты вже попав в очко, значить ЯВОЛЬ I НЕ мурчи задницею коли цiлишся, бо знов гамно проголосуе за щирого в вишиваньцi злодiя. ЯВОЛЬ?
Рейтинг: 2+ -1-
 
з яхти в Амстердамi, 00:59 06 листопада 2023 р.
 
Всі роки у нас вибирали злодіїв у владу але злодій нажаль патріотом бути не може навіть якщо і спить у вишиваних труселях . Злодій є злодій і крапка. Лекторат лавриновича це недобиті комуняки з 90-х які і по нинішні часи займають чиновницькі посади а деяким рижун лавринович навіть суддівську мантію "подарував" за "успішну" агітацію та розводняк наївних холопів , пардон виборців. Отримати омріяну мантію чи посаду за обриганим рижуном на той час бігали з його портфеликом в руках багато районних посіпак . Деякі з тих посіпак і до тепер ще при посадах чи в радниках ходять видно стажують молодших посіпак як стати мільйонером на бюджетних місцях.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Снайперу, 09:19 06 листопада 2023 р.
 
Мізки снайпера давно вже переплавилися в мінуси- так і підписуйся: "чмоня". Що ви йому наливаєте з пузирків від "бояришника"?
Рейтинг: 0+ 0-
 
:(, 09:23 06 листопада 2023 р.
 
Той плавун то якась афера , чую як воняє якимсь криміналом і обманом, стаття заказна, завтра скаже шо хоче бути мером або шось таке.  
Кругом жуліки одні. Чому той здоровань не на передовій? :(
Рейтинг: 4+ -2-
 
Оля, 17:45 06 листопада 2023 р.
 
Шатунов ти чого не на нулі? Ти ж воїн ? Чи так мильний пузирь , пшик))) снайпер , дерка ти гавно язикати
Рейтинг: 1+ 0-
 
сусід Кучми, 19:51 06 листопада 2023 р.
 
Оферма зачофана ти а не селянка. курва тарасика кучми
Рейтинг: 0+ 0-
 
сусід Кучми, 19:53 06 листопада 2023 р.
 
Ні, вони перед кожними виборами посіпакають відкриття нових "притулків" для собак: чотирилапі на вибори не ходять, але двоногі пси таким чином гроші коритять, аби псячими консервами раз на п"ять років "годувати" електорат, та ще й, як часто виявляється, грошима того ж електорату під коритними вивісками й лозунгами. Альо, де ті "патріотично настроєні" псярні, які відкривали патрійоти та їхні видристки прикоритнені? !
Рейтинг: 2+ 0-
 
?!, 00:00 07 листопада 2023 р.
 
Олежику ти ж краще розкажи як ти людей кинув на бабло , за сприяння в ОПН(оптимізація податкового навантаження) дубовий шпон, з Собком Вовою, і за чиі гроші ти іздиш в Турцію, чи може Граве Украіна також твій розводняк, тобі фінансує такі піар акціі,
Рейтинг: 0+ 0-
 
Торський Ваня Альфонс, 21:32 08 листопада 2023 р.
 
Що: "грав, е" вже не Україна? Напевно, прям до Києва вивозили гроші в багажниках, а звідтам- ешелонами й на Кіпр? !
Рейтинг: 0+ 0-
 
:(, 09:11 10 листопада 2023 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5858 днів)