Дрогобицька міська рада програла району у апеляційному суді при спробі привласнити будівлі

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
11.01.2024

 

Вже майже три роки триває судова тяганина між Дрогобицькою міською радою та Дрогобицькою районною радою. Йдеться про суперечку щодо права власності на ключові для функціонування районної влади будівлі: будівля Дрогобицької районної ради на вул. 22 січня, 37, де безпосередньо, окрім районної ради, на умовах оренди функціонує Дрогобицька районна військова адміністрація зі своїми структурними підрозділами, Дрогобицький центр культури та мистецтв «Каменяр» на вул. 22 січня, 28, а також гаражі, - про це пише «Варто-Галицькі новини». У зв’язку з реформою децентралізації, було внесено зміни до законодавства, за якими, зокрема районні ради, здійснювали передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, відповідно до визначених умов.
 
Дрогобицька районна рада ще у 2020 році прийняла низку рішень, якими передала визначену кількість об’єктів спільної власності у комунальну власність Дрогобицької територіальної громади. В той же час, посилаючись на норми закону, зберегла у своєму підпорядкуванні будівлі, де безпосередньо розташовані органи районної влади. Натомість Дрогобицька міська рада заперечувала таке рішення районної ради, посилаючись на те, що якщо будівлі розташовані на території Дрогобицької громади, то безумовно мають бути передані Дрогобицькій міській раді.
 
Наприкінці листопада 2022 року, звернемо увагу на часові рамки – розпал повномасштабної війни росії проти України, Дрогобицька міська рада звернулася до Господарського суду Львівської області за позовом до Дрогобицької районної ради про зобов`язання прийняти рішення щодо передачі об`єктів спільної власності територіальних громад Дрогобицького району до комунальної власності Дрогобицької міської територіальної громади. Після 5 місяців судових тяганин суд виніс рішення відмовити Дрогобицькій міській раді у позовних вимогах повністю.
 
Суд у своєму рішенні (https://reyestr.court.gov.ua/Review/110484243) зазначив, що не може втручатися у дискреційні повноваження органу місцевого самоврядування щодо вирішення питань, які, у відповідності до чинного законодавства України, віднесені до виключних повноважень органів місцевого самоврядування (в даному випадку Дрогобицької районної ради Львівської області). Отже за рішенням Господарського суду, ці будівлі в праві залишатися за Дрогобицькою районною радою.
 
Однак не зважаючи на воєнний стан в країні, необхідність об’єднання у боротьбі з ворогом Дрогобицька міська рада не покладає зусиль, а продовжує боротися за майнові права. Не погоджуючись з рішенням першої інстанції, міська рада оскаржує його у Західному апеляційному господарському суді. Як нам стало відомо з власних джерел, декілька днів тому апеляційний суд вже виніс рішення та повністю відмовив Дрогобицькій міській раді у задоволенні апеляційної скарги, тим самим визнавши законність дій Дрогобицької районної ради. Через декілька днів рішення буде опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 
 
Цікавим фактом при аналізі судових рішень та позицій сторін виявилось функціонування колишньої Дрогобицької районної лікарні за адресою вул.Стрийська, буд.443/2. Дрогобицька районна рада рішенням сесії від 29.12.2020р. №28, як цього вимагає законодавство, передала приміщення у комунальну власність Дрогобицької громади, однак акти приймання-передачі спірного майна Дрогобицька міська рада не підписала, а без цього процедура оформлення передачі спірного майна є незавершенною.
 
В українському законодавстві передбачено, що відповідно до важливості справи рішення апеляційного суду може скасувати Верховний суд України - найвищий суд у системі судоустрою України. Нам з вами залишається лише чекати чи боротьба Дрогобицької міської ради проти районної влади продовжиться в судах, чи все ж зусилля міського так як і районного рівня влад будуть спрямовані на перемогу України і захист українців від московського окупанта…

Переглядів: 1383

Коментарі (9)
 
Яке їхало таке й здибало бо вони є одне ціле зло.
Рейтинг: 23+ 0-
 
Думка, 11:01 11 січня 2024 р.
 
а фасади хоч iхнi лишились, чи усьо?
Рейтинг: 4+ 0-
 
з яхти в Амстердамi, 11:43 11 січня 2024 р.
 
100% Жаба гадюку їба*а)
Рейтинг: 19+ 0-
 
До Думки, 15:38 11 січня 2024 р.
 
Суди, прокуратура, поліція вся місцева і не місцева влада в Україні - це все банда яка наживається на простих людях. Чиновницький клас привів війну в дім. З них якщо не спита найстрогішим чином то добра людям тут не бачити.
Рейтинг: 18+ 0-
 
Дрогобичанин, 15:49 11 січня 2024 р.
 
Знову маячня ображених борзописців.
Рейтинг: 0+ -3-
 
Кицюня, 20:06 11 січня 2024 р.
 
Дрогобицька міська попа програла члену у апеляційному суді при спробі привласнити жопуі
Рейтинг: 2+ 0-
 
from USA, 10:24 12 січня 2024 р.
 
Ображені борзокрадуни - так звучить ліпше та справедливіше бо якби не були по житті "ображені" чи "опущені" то працювали б прозоро. Тому не перевертай дурепо з голови на ноги коменти.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Кицюні, 16:10 12 січня 2024 р.
 
Вітаю , розблочили мене чи ні? Сцекуни Циганські
Рейтинг: 0+ 0-
 
Чесний, 22:24 12 січня 2024 р.
 
пора вас парувати з таркомівськими коровами, а то будемо скоро штабелями запихати в новенькі автозаки. Так якось висловився один з дуже наближених босяків ратуші, у той з новоприбулих.
Рейтинг: 0+ 0-
 
бики,, 12:41 14 січня 2024 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5869 днів)