Помер Адам Хлопек – очільник Спілки вчителів-полоністів в Україні

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
13.01.2024


11 січня на 71 році життя помер Адам Хлопек – голова Спілки вчителів-полоністів в Україні, педагог і популяризатор польської освіти та культури, кавалер Командорського хреста Ордену відродження Польщі, вшанований відзнакою «За заслуги перед містом Дрогобичем». 

Адам Хлопек своє життя присвятив розбудові польської освіти в Україні, культурному розвитку Дрогобиччини. 

 Також Адам Хлопек був членом правління Федерації польських організацій в Україні, членом Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України, керівником Дрогобицької філії Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
 
Саме завдяки його зусиллям у Дрогобичі відремонтували будівлю, в якій зараз розташований Загальноукраїнський координаційно-методичний центр вивчення польської мови та культури.
 
Адам Хлопек – автор багатьох публікацій про польську мову, польську освіту в Україні та історію Дрогобиччини.
 
Він був великим поборником за повернення католикам костелів, захоплених комуністичною владою. Сприяв відновленню багатьох римо-католицьких храмів. Особливо дбав про старе кладовище на вулиці Трускавецькій у Дрогобичі: сприяв упорядкуванню цвинтаря, реставрації багатьох цінних надгробків, інвентаризації та створенню пантеону великих поляків в одній із каплиць. А також займався благодійністю.
 
Хай душа померлого знайде вічний спокій, а Господь прийме Його, де праведні спочивають!

Переглядів: 742

Коментарі (4)
 
чекаемо розблокування границi.
Рейтинг: 4+ -2-
 
торт баби Флюнтихи, 17:48 13 січня 2024 р.
 
Не крадіть чужі публікації. Якщо берете - давайте поклик и.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Петро, 08:22 16 січня 2024 р.
 
Мені вночі один самозакоханий самодур оповів, що я шпортаюся в інтернеті- і переписую собі в зошит, а потім кажу, що то- моє. Все- моє, окрім думки злодійкуватого самодура із сусіднього осідку! Згинь, черевата сатано!
Рейтинг: 0+ 0-
 
:(, 09:25 16 січня 2024 р.
 
Полоніст в Україні. Та Україна і так настраждалася від тих поляків, то навіщо сумувати по ним. Я шось не розумію. Ну помер - то й помер. Нам треба своїх, українців вшановувати.
Рейтинг: 3+ -3-
 
Олег, 13:24 17 січня 2024 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5869 днів)