Дрогобицькі енергетики дбають про безпеку мереж та життя лелек

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Львівобленерго   
09.03.2024

 

Через зміну клімату та війну лелеки повертаються додому раніше. Щороку «Львівобленерго» монтує безпечні платформи на електроопорах замість гнізд, які бузькі самі намагаються зробити на електромережах.  Взимку та навесні працівники «Львівобленерго» встановлюють платформи у різних районах області. Аби пернаті впізнали своє помешкання, частину хмизу зі старого гнізда кладуть на нову основу.
Ця ініціатива приносить подвійну користь: безпечні домівки рятують птахів від загибелі – ураження електричним струмом, а електромережі захищають від коротких замикань, можливого обриву проводів та перерв в електропостачанні. 
Важливо, що спеціальні конструкції у межах проекту «Захист білого лелеки» львівські енергетики встановлюють зовсім не для того, щоби привабити бузьків до електромереж.
Платформи монтують для безпеки лише на тих електроопорах, на яких лелеки самі вже почали робити гнізда. Адже лелеча сім'я сама обирає місце гніздування і завжди повертається до свого помешкання.
 Енергетики виготовляють безпечні основи для лелечих домівок власними силами у Дрогобицькому цеху з ремонту обладнання СО «Львівенергоналадка». 
Цього року до прильоту лелек енергетики загалом планують встановити 120 платформ. Частину з них вже змонтували, зокрема днями такі роботи працівники «Львівобленерго» проводили у селах Нижня Білка та Верхня Білка поблизу Львова.
 Орнітологи кажуть, що цього року лелеки дуже рано почали повертатися додому. На цей процес впливає глобальне потепління клімату, проте, могла вплинути, зокрема, і російська агресія проти України.
«Лелеки вважаються далекими мігрантами, на зиму вони відлітають в Центральну Африку, а деякі з них долітають до Південної Африки, а це майже 10 000 кілометрів. Перші лелеки зазвичай прилітають в наші краї на початку березня, а масовий приліт відбувається у другій половині березня. В цьому році відмічений найранішній приліт лелек в Україну за пів століття – 25 лютого вже спостерігали зграю лелек на Львівщині. Цікаво, що саме на Львівщину щороку білі лелеки прилітають найраніше, порівняно з більшістю областей. Багаторічні дослідженням наших колег з Канівського природного заповідника свідчать: що за останніх кілька десятиріч терміни прильоту лелеки стають ранішими. Основною причиною є зміна клімату на нашій планеті – потепління за останніх пів століття. Середні температури зросли на європейському континенті на понад один градус. І це дуже багато.
Опосередковано вплив на цей процес також може мати війна, бо кожен день на сході і на півдні країни відбувається велика кількість вибухів з викидом в атмосферу величезної кількості тепла, що підігріває атмосферу і, відповідно, локальні погодні умови, клімат змінюється в бік потепління і посушливості, стає сухішим і теплішим. Найбільше локальне потепління клімату впливає на птахів, які є ближніми мігрантами, тобто зимують у межах Європи. На лелек ймовірно це впливає менше, хоча не виключено, що такий вплив теж може бути, тому лелеки прилітають швидше. Станом на сьогодні загалом більшість лелек ще не прилетіла, міграція білого лелеки лише починається. Ще треба два тижні почекати, коли почнеться їх інтенсивна міграція», – розповідає керівник проекту охорони білого лелеки в Україні, доктор біологічних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Бокотей.
Відзначимо, що «Львівобленерго» 19 років підтримує міжнародну ініціативу «Захист білого лелеки». Загальна кількість встановлених енергетиками безпечних платформ складатиме вже 1890 включно з 2024 роком.
Цього року у компанії також планують під час щорічних оглядів електромереж провести моніторинг стану раніше встановлених платформ.
 

Переглядів: 835

Коментарі (12)
 
и вот когда вся стая полетела зимовать в Евросоюз, один  
маленький но гордый аист сказал-лично я полечу прямо на солнце, ЧТОБЫ ЗАРЯДИТЬ СВОИ СОЛНЕЧНЫЕ ПАНЕЛИ,  
и она стала подыматься все выше и выше, но очень скоро обожЕГ себе крылья, и солнечные панели.  
 
и упал на самое дно, самого глубокого ущелья.  
Так выпьем же за то что никто из нас как бы высоко не летал, и даже в Евросоюз,  
никогда не отрывался бы от украинского коллектива. -Что такое дорогой, -ПТИЧКУ ЖАЛКО!
Рейтинг: 0+ -5-
 
з яхти в Женевi, 15:22 09 березня 2024 р.
 
На тих опорах вгніздити б усіх тих падлюк ОТГ-ших, котрі поназаводили були собі "іграшок", що поставали бездомими собаками. Де там ще одні багатообіцяючі вибори, перед якими кожен псевдонародний знову будуть будувати псячі будки й цілі поселення для сиріток хостатих?
Рейтинг: 0+ 0-
 
:(, 16:28 09 березня 2024 р.
 
Гнізда для лелек це добре, але цікаво, коли простим людям, роботягам будуть давати житло.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Петро, 16:37 09 березня 2024 р.
 
Не у ті часи друже живеш, жив би років 40-50 тому дали б тобі квартиру.
Рейтинг: 2+ -2-
 
До Петра, 17:01 09 березня 2024 р.
 
тему не плюнжирте вам постійно не те енергетики працюють нормально не раз це бачив так що все нормально а не можеш писати сиди на унітязі і спускай воду якщ маєш то все Електрикам Дрогобча здоровья і не порушувати техніку безпеки. АРЕВІДЕРЧІ і лелекам УРА!
Рейтинг: 3+ 0-
 
снайпер +затєтий украінець, 21:14 09 березня 2024 р.
 
слава богу що  
снайпер +затєтий украінець попав в очко точно, значить було свiтло, хоча воно трохи мигало, не хватало напруги та частоти, але добро його встало, значить була напруга, а то що цюркав не часто а каплями, так то ж арiведерчi, й напевного туда укусила лелека.
Рейтинг: 0+ -1-
 
з Дрогобича, 11:10 10 березня 2024 р.
 
Та він вже, напевно, не годен до нічого, а ще хоче псюркати, фу, старий варіят причпоканий!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Про+, 11:47 10 березня 2024 р.
 
поступило роспорядження вiд папи римского Львiвському фiлiалу, ну тоi продажноi католицькоi церкви, московитiв, а саме дрогобицьким попам греко-католицькоi церкви умовляти прихожан здатись русским, а також здати не обiсранi простинi для пошиття бiлих прапорiв! Хто буде проти вiдлучати вiд церкви та проклинати, й вiдправляти в пекло. Слава попам-католицьких церков!
Рейтинг: 1+ 0-
 
з яхти Петра та Павла, 11:53 10 березня 2024 р.
 
А як відреагував Папа Кримський?
Рейтинг: 0+ 0-
 
Другий реверс медалі, 11:57 10 березня 2024 р.
 
папа Кримский, тобто пока римский сказав украiньцям та армii ВСУ здатись, та виставити всiм бiлi прапори, пора вмерти в Сибiру а не на полi бою, чи в русских катiвнях, от така релiгiя продажна. Цiкаво скiльки тому пiдарасу заплатили московити?
Рейтинг: 1+ 0-
 
з Броницi, 12:33 10 березня 2024 р.
 
хтось любить в . очко, як з Дрогобича. ха ха ха так що єден дас зайн
Рейтинг: 1+ 0-
 
єден дас зайн, 14:49 10 березня 2024 р.
 
А помахаєм перед твоїм безмозглих очком нашими ліверками натвердо- йо? !
Рейтинг: 0+ 0-
 
?!, 16:42 11 березня 2024 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5895 днів)