Рада дозволила добровільну мобілізацію ув'язнених і визначила, кому не можна

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
08.05.2024


Законопроєкт  №11079-1 підтримали 279 парламентарів. Зазначається, що не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та за злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.
Раніше у парламенті пояснювали, що документ пропонує надавати можливість залучатися до військової служби тим, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.

 На думку авторів, це дозволить створити додаткові можливості для комплектування ЗСУ та дасть додаткову мотивацію ув’язненим «до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України».
 
Законопроєкт передбачає:
 
Зміни до Кримінального кодексу щодо умовно-дострокового звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом і встановлення відповідальності за ухилення від такої служби.
Зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб суд міг приймати рішення про умовно-дострокове звільнення людей для їх участі у військовій службі за контрактом, а також звертатися до виконання судових рішень з цього питання.
Зміни до Кримінально-виконавчого кодексу, щоб врегулювати порядок умовно-дострокового звільнення від покарання людей для їх участі у військовій службі за контрактом.
Зміни до закону про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, щоб командири військових частин були відповідальні за адміністративний нагляд за людьми, які умовно-достроково звільнені для військової служби за контрактом.
Зміни до закону про військовий обов’язок і військову службу, щоб встановити особливості прийняття, проходження та звільнення з військової служби людей, умовно-достроково звільнених для військової служби за контрактом, а також вирішити питання їх соціального та правового захисту.
В коментарі Олени Шуляк сказано, що окрім осіб, що вчинили умисні вбивства, ґвалтівників і педофілів, до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, в також особи, що займали особливо відповідальне становище - зокрема, депутати та міністри.
 

Переглядів: 807

Коментарі (14)
 
давно пора, а то спецiально сiдали в тюрму аби не йти воювати.
Рейтинг: 0+ -1-
 
iз Європи, 17:43 08 травня 2024 р.
 
Сподіваюсь що тепер корумповані чинуші які ходять по волі під заставою будуть відправлені на фронт, чи ні? Чи для них тобто для "своїх" депутати якусь невеличку правку в рядку внесли?
Рейтинг: 1+ 0-
 
Особиста думка, 18:42 08 травня 2024 р.
 
У нас добровільно тільки теоретично бо на практиці як завжди примусово .
Рейтинг: 1+ -1-
 
Читач, 18:51 08 травня 2024 р.
 
хай тепер замiсть епатись по зонах, епут кацапiв, й в хвiст та гриву!
Рейтинг: 2+ 0-
 
iз Європи, 20:45 08 травня 2024 р.
 
Не думаю що ті що попали до лагерів за те чи інше порушення Закону змінять хід війни? Ми би давно вже виграли війну навязану незалежній Украіні йобнутими кацапи, якби Європа Нато і всі з самого початку допомгли би нам всім зброєю Давно би все закінчилося а так маємо те що маємо. Жвропа вкакеалася із такоі конченоі раші і тому кацапи нас просто добивають Пишіть правду!
Рейтинг: 4+ 0-
 
ну і що, 22:56 08 травня 2024 р.
 
А що робити з тими "золотими донечками", котрі, як прокажені, верещать до пристарілих матерів "Коли ти вже суко, здохнеш, як ти мені надоїла"? ! Куди їх четвертувати? І для чого використовуються оті понастворювані центри захисту потерпілих від сімейного насильства: для переховування краденої гуманітарки? !
Рейтинг: 1+ 0-
 
?!, 23:47 08 травня 2024 р.
 
Я Гринь
Рейтинг: 2+ 0-
 
Гринь, 00:37 09 травня 2024 р.
 
Дорогий таваріся бандитів гичка мусік мусікович, ідіть вже к їдреній фені- й повішайтеся, злодію кримінальний, а не лікар всія розграбованої медицини!
Рейтинг: 0+ 0-
 
!, 01:21 09 травня 2024 р.
 
Як ви вже всі задовбали, злодії і брехуни!
Рейтинг: 2+ 0-
 
:(, 09:34 09 травня 2024 р.
 
корупціонерів - це навпаки потрібно на 0 в першу лінію оборони, а для них і тут "пільги"
Рейтинг: 2+ 0-
 
м, 11:06 10 травня 2024 р.
 
БАБА фЛЮНТИХА могла би бригаду з тих всiх хлопiв, зробити, якi би бились на смерть як на ii матрасi!
Рейтинг: 0+ 0-
 
з яхти в Амстердамi, 12:41 10 травня 2024 р.
 
кучму і всю ратушну банду- на передову! Бюджет - на ЗСУ. дітей в школах та садках і мешканців гроимади!
Рейтинг: 5+ 0-
 
!!!, 14:58 10 травня 2024 р.
 
Ця Рада видає які хочеш дозвола та приймає які хочеш закони . Просто на вибір , вибирай що до душі припаде. Як насіння лузгають у такому темпі приймають закони для кріпаків. То ж треба було щоб таких церульників та фографів з вулиці набрати туди писати закони . Диву даєшся коли вдуматись у те все написане.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Думка, 09:32 11 травня 2024 р.
 
Ги-ги, вони тепер до свого височайшого звертаються "ваше звисательство"? ! У нього вже- звисає, а у народу на нього- стоїть, аж куриться!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Довкола обкуреностей, 19:22 11 травня 2024 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5884 дні)