Сьогодні на електронну адресу редакції надійшов лист від наших постійних читачів. "Доброго дня. Просимо опублікувати на Вашому сайті прикріплену статтю.
Вона є досить актуальною і для нашого міста, особливо перед обговоренням
в другому читанні у ВР Податкового закону.Наперед вдячні."
Що і робимо - публікуємо.
Відгриміли Президентські перегони, завершилась словесна перепалка між кандидатами та їхніми командами – хто з них кращий і хто більш народніший! Взявши кавалерійським наскоком владу, команда нового Кабміну опинилися наодинці з економічними проблемами і головне - з порожньою казною. Тому, чим радикальнішим буде рішення про скорочення видатків, та збільшення надходжень, тим легше нам буде вже наступного року. Але поки що таких дій зовсім небагато. А суперечки навколо розмірів дефіциту свідчать про небажання робити такі дії. При цьому, слід зазначити, що однозначно позитив є, адже наявність навіть найгіршої влади, набагато краще ніж безвладдя взагалі!
Щодо виконання передвиборних гасел і програм, то на мою думку, вони вже вкотре у своїй більшості залишаться лише деклараціями і порожніми обіцянками. Спитаєте на чому ґрунтуються така недовіра автора до заяв політиків? В державі, вже не один рік, триває криза, скоротилося виробництво, катастрофічно не вистачає коштів, відсутні реформи, які так вимагає МВФ та інші міжнародні інституції. І тут вже не вперше у політиків починають слова розходитись з конкретними справами. Замість того щоб скорочувати видатки, ми їх збільшуємо, щоб знайти додаткові надходження до бюджету ми все більше залазимо в борги. Виникає конфліктна ситуація: бідні вже не мають з чого платити, а багаті не хочуть платити взагалі. У нас соціальна політика побудована таким чином, що бідні годують багатих. Адже всі бюджетні дірки покриваються за рахунок грошей громадян. І бідні люди платять за послуги, якими користуються й багаті. Є декілька ключових і принципових моментів з яких необхідно розпочинати реальні реформи в державі. Одним з таких є проект Закону України "Про податок на нерухомість", який у більшості розвинених країн світу є одним з основних, що наповнює місцеві бюджети. Зокрема, міста США головним джерелом своїх надходжень мають податок на майно. Так, у м. Нью-Йорк цей податок забезпечує 40% власних доходів бюджету міста, у Нідерландах він забезпечує майже 95% надходжень до місцевих надходжень, Канаді – до 80%, Франції – понад 50%.
Крім додаткових надходжень до бюджету міста, цей податок сприятиме боротьбі з корупцією, оскільки нерухомість, на відміну від коштів, дуже важко приховати, можна буде встановити реальних власників майна, земельних ділянок, зменшити можливості отримання необґрунтованих соціальних пільг та субсидій, регулюватиме ціни на ринку нерухомості, почне виводити економіку з тіні тощо. Нарешті стануть нам відомі справжні "ефективні" власники наших промислових гігантів: ДЗАК, ДДЗ, ГАЛОЛу, машинобудівного заводу; об’єктів соціальної сфери - дитячих садочків, кінотеатрів і т. д., які за сприяння влади в т. ч. місцевої, своєю дією чи бездіяльністю перетворили наше місто в депресивну зону. Виникає запитання чому ж майже два десятки років цей проект закону припадає пилюкою у Верховній Раді?. І вже вкотре депутати весною 2010 р. відмовилась підтримати закон про податок на нерухомість. Тоді за закон проголосувало всього 159 депутатів. Зокрема від Партії регіонів проголосувало 7, від БЮТ – 105, НУНС – 5, комуністів – 26, блок Литвина – 15, позафракційні – 1. Нова влада у проект Податкового кодексу, текст якого зареєстрований 15 червня у Верховній раді, знову не вносить статті про введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Чому так звана, опозиція, разом коаліцією реформаторів, не голосує у повному складі за цей Закон, що може поповнити місцеві скарбниці на декілька мільярдів гривень? Тому що, у своїй більшості вони такі самі як і представники влади – дуже багаті люди, які думаючи, що вони зможуть усе купити за свої багатства, самі насамперед продали себе. Ні. Бідність сама по собі, так, як і багатство, не є ані чеснотою, ані вадою. І багатство, і бідність є лише нагодою, використовуючи яку ми можемо бути чеснотливими або ні. "Ісус же сказав Своїм учням: Поправді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне. Іще вам кажу: Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти!"
Переглядів: 6798
|