"Батьківщина" проводить праймеріз і хоче допомоги
|
|
Новини
|
Написав(ла) УНІАН
|
03.08.2010 |
Партія "Батьківщина" з 25 липня по 15 серпня проводить праймеріз всередині своєї політичної сили для визначення популярних кандидатів на місцеві вибори.
Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив член парламентської фракції БЮТ Андрій Шевченко.
"Я хотів би поінформувати про те, що в ці дні "Батьківщина" проводить свої праймеріз. Вони розпочаті 25 липня і мають бути завершені до середини серпня. Орієнтовно до 15 серпня", - сказав він.
За словами А.Шевченка, до 15 серпня "Батьківщина" має отримати "якісь результати, які дозволять зрозуміти, як це втілити у життя та як це може бути використано у майбутній кампанії".
А.Шевченко також наголосив, що пропонуватиме своїм колегам по команді зафіксувати механізм праймеріз у партійному статуті. "І з великою долею вірогідності я можу прогнозувати, що на з’їзді "Батьківщини", який відбудеться у вересні, у партійному статуті будуть зафіксовані такі інструменти, як праймеріз, або близькі до них", - сказав він.
При цьому, за словами А.Шевченка, для партійної системи України доцільним було б ухвалення закону про праймеріз. Він назвав нелогічним змушувати політичні сили проходити через праймеріз, але держава могла б гарантувати механізм підтримки політичних сил при проведенні праймеріз. Депутат повідомив, що до вересня планує підготувати відповідний проект закону.
Від редакції. Тлумачний словник каже, що праймеріз - "це тип голосування, при якому обирається один кандидат від партії; між обраними кандидатами потім проходить звичайне голосування; мета праймеріз полягає в тому, щоб кандидати від однієї партії не відбирали один в одного голоси на основних виборах; ті, хто програє на праймеріз, можуть взяти участь у виборах, але як незалежні кандидати, без підтримки партії; праймеріз особливо часто використовується в США".
Дійсно, і слово і метод цей американського походження. Але у Дрогобичі таке дійство буде як завжди формальним, і тому кандидат буде усім "несподіваним". Як, наприклад, Михайло Ваврин.
Переглядів: 4363
|