24 листопада у світлиці Дрогобицької міської ради відбулася прес-конференція дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського з журналістами регіональних ЗМІ міст Дрогобича, Стебника, Борислава і Трускавця. у залі також були присутні перший заступник міського голови Олександр Коростельов і секретар міської ради Тарас Метик.
(натисніть на фото для перегляду, всього в статті 2 фото)
Олексій Радзієвський у своєму виступі заявив присутнім про те, що готовий висвітлити всі актуальні питання, які назріли в даний час у місті.
"Ми усвідомлюємо, що недоліків у роботі влади є багато, - визнав новообраний голова міста. – Є проблеми як у Дрогобичі, так і в Стебнику. В даний час існує колосальний дефіцит бюджету, зокрема 6 мільйонів гривень складає борг у сфері охорони здоров’я, близько 3.5 мільйона гривень – у сфері освіти, а кредит заборгованості міської ради перед різними організаціями за виконані роботи та надані послуги складає майже 10 мільйонів гривень. В цілому "діра" в бюджеті міста сягає числа 20 мільйонів гривень. Звичайно, кредитори мають право у будь-яку мить вимагати правовим шляхом вимагати сплати боргу. А тому проблему слід вирішувати негайно. Вбачається три варіанти виходу з даної ситуації:
1. продаж комунального майна. Це – непопулярний вихід з боргової ями;
2. оформлення кредиту в банку. Це стане зашморгом для економіки міста, що також є неприпустимим;
3. знайти спільну мову з урядом, Мінфіном, Президентом, обласними структурами влади з проханням надати безпроцентну позику. І цей шлях вбачається єдино вірним.
Та попри все ми не допустимо невиплати заробітної плати бюджетним установам. Водночас необхідно скоротити витрати з бюджету міста, відмовитися від фінансування тих програм, які не є першочерговими на порядку денному. Крім цього, вже на 15 відсотків скорочено чисельність чиновників, що працюють у ратуші. При цьому я керувався суворо прагматичними і економічними міркуваннями, а не якимось зведенням рахунків. Спочатку ставлю завдання оптимізувати чисельність працюючих у міській раді і довести це число до 130-140 чоловік, що у свою чергу дозволить щорічно економити кошти в сумі близько півтора мільйони гривень з фонду заробітної плати. Дотепер у ратуші працювало 198 чоловік, лише на заробітну плату яких з бюджету міста щорічно витрачалося понад 12,2 мільйонів гривень.
Минули вибори, і тепер у депутатському корпусі представлені 16 політичних партій; у ратуші утворено 7 депутатських комісій; виконком міської ради складається з 11 чоловік. Припинилися виборчі баталії, тож я попросив всіх депутатів налаштуватися на виснажливу, кропітку, щоденну важку роботу. Нам не потрібні війни. І мене, позапартійного міського голову, підкреслюю, не цікавлять їх внутрішньопартійні протистояння і дискусії. Мене цікавить налаштованість на продуктивну і конструктивну роботу кожного депутата. Навіть якщо є партійні розбіжності між депутатами, то все одно в роботі на благо міста слід працювати злагоджено і ефективно. І такі стосунки необхідно скріплювати. Сокира війни зарита! Ми піднімемо відповідальність кожного депутата, адже за кожного голосували люди. Створимо для кожного депутата сприятливі умови для роботи. Думаю, що відпаде необхідність людей задля вирішення наболілих питань йти до ратуші для зустрічі безпосередньо з тим чи іншим чиновником, якщо для цього є депутат. Вважаю, що таку ганебну практику слід скасувати. Влада повернеться обличчям до людей, і буде служити їм, як це свого часу було.
Ефективної роботи вимагатиму від усіх працівників міської ради, і в тому числі від свого першого заступника, адже його зарплата обходитиметься місту в суму 120 000 грн. щорічно. Всім депутатам міської ради було запропоновано підписати Декларацію, згідно якої між депутатами різних політичних сил пануватиме порозуміння заради конструктивної роботи на благо дрогобицької і стебницької громад. В цій угоді не обумовлено жодного слова про політику. Там мова йде лиш про принципи порозуміння, взаємоповаги і співпраці між депутатами Дрогобицької та Стебницької міських рад. На даний час цей документ підписали 70 відсотків депутатів міської ради.
Зараз в апараті міської ради під керівництвом Олександра Коростельова завершується робота з підготовки цільових інвестиційних програм для Дрогобича і Стебника, з якими я вийду на уряд, на міністерства та вищі органи центральної влади. На жаль, до сьогоднішнього дня жодної такої програми не було захищено ні на обласному рівні, ні на рівні центральної влади. І тому інвестиції оминали місто. Щороку в Держбюджеті України затверджуються окремі розділи інвестицій в органи місцевого самоврядування. Там передбачено фінансування і дахів, і фасадів, і тротуарів, і озеленення та багато іншого, що повинне забезпечити створення нормальних умов для проживання громади. Запровадження саме таких програм ми і будемо лобіювати для Дрогобича.
Дрогобич – привабливе місто для інвестицій. З кожним днем увага іноземців до нашого міста посилюється. У моєму кабінеті з цікавими пропозиціями були делегації з Канади, а декілька днів тому – аж дві делегації з Німеччини. Провідні фахівці з різних галузей науки і промисловості інших держав пропонують співпрацю, подають привабливі пропозиції. Вони хочуть бачити Дрогобич в єдиному процесі, вектор якого направлений на Захід, на Європу. Вони пропонують нам свій досвід, комп’ютерні програми; пропонують навчити наш персонал та запрошують до себе. Іноземці пропонують забезпечити введення іноземних інвестиційних проектів у Дрогобичі. Місто Котермака відоме далеко за межами кордону. За посередництвом мого друга, заступника губернатора Харківської області, нашим містом зацікавився навіть ректор Болонського університету, де колись працював і наш дрогобичанин – Юрій Котермак (Дрогобич).
Для більш ефективної роботи буде засновано регіональну раду голів міських та районної рад.
Свою роботу ґрунтуватиму на принципах прозорості та відкритості, а представників ЗМІ з метою висвітлення роботи ради запрошую до співпраці", - сказав Олексій Радзієвський.
Саме наші мас-медіа є не тільки четвертою владою, але й містком між владою та народом, що її обрав. Міський голова розпочав свою роботу з "білого дому", скорочуючи посади тих чинуш, результати роботи яких, на його погляд, є мізерними. Загальновідома істина "кадри вирішують все" стала, мабуть, для Олексія Радзієвського точкою опори, з якої він вирішив змінити ситуацію в місті. Вочевидь, надалі він зрозумів, що багато часу, як і грошей попередньою владою згаяно даремно, тож слід негайно розпочати ефективно і злагоджено працювати єдиною командою.
Час – це гроші, а тому доречно згуртувати депутатів навколо однієї ідеї – спільною працею оздоровити економіку міста, наповнити бюджет міста, змінити стан господарки на краще. Кажуть, гуртом легше батька побороти. Тож якщо міська рада дружно працюватиме, мов швейцарський годинник, то сподівання багатьох міщан досить швидко будуть реалізовані. Лиш би не наврочити.
Переглядів: 5730
|