Навіщо китайцям завод у Дрогобичі?
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Франсуа
|
11.12.2010 |
Чому іноземних інвесторів зацікавило наше місто? Зі своїми пропозиціями до новообраної влади зверталися підприємливі персони з різних країн: з Канади, Польщі, Німеччини, а нещодавно до нас завітала делегація навіть з далекого Китаю. Можливо, участь Дрогобича у Євро-2012 зацікавила іноземців у інвестиціях чи близькість курортного містечка з живописними карпатськими схилами та цілющими джерелами? Скоріш за все така увага до міста Котермака не є винятковою; китайські продуценти шукають нові ринки збуту своєї продукції або ж започатковують новий бізнес на землях інших держав.
(натисніть на фото для перегляду)
В Україні, як і в Китаї – відносно дешева робоча сила. Але якщо китайці зуміли за короткий проміжок часу бурхливо розвинути промисловість на своїй території, то Україна в цьому питанні є одна з останніх у списку. Припускаю, що як між китайськими бізнесовими колами, так само й між іншими світовими корпораціями триває в даний час жорстка боротьба на швидкість: хто зуміє першим запропонувати свої послуги (товари) на ринку країн СНД? Відповідно це впливає й на цінову політику.
Отже, появився шанс заповнити порожню нішу – запропонувати українцям те, на що існує попит. Українці – працелюбний народ, але не можуть дати собі раду з тотальним злодійством. Ось вже й заводи зруйновані, розграбовані. Податкова політика держави, грабіжницька кредитна лінія банків, нетерпимість державних мужів до чесних правил гри в економічній сфері, корупція і беззаконність, а в багатьох випадках відверта вакханалія клерків різних рангів призвели до того, що уряд вдається до зовнішніх боргових запозичень, а на місцях чекають на "доброго дядю" – інвестора. Хоча, впевнений, держава могла б обійтися без траншів Світового банку та іже з ним. Ці гроші, як свідчить час, були просто розкрадені наближеними до мішка з "зеленню", а не пішли на задеклароване "оздоровлення економіки" – відродження промислових підприємств в країні та АПК.
Але облишмо ці роздуми. Під дрогобицькою ратушею з’явилася іномарка, з якої вийшов… усміхнений китаєць. У його бізнесовому портфелі – приваблива пропозиція для міста. Він – не перший іноземець у Дрогобичі, що пропонує нам розв’язати наші ж проблеми. Гроші на будівництво сміттєпереробного заводу дає уряд Китаю. Схоже на те, що зволікати надалі просто нема сенсу, адже Броницьке сміттєзвалище на даний час – це своєрідний міні-Чорнобиль в Дрогобицькому районі.
Нове сміттєзвалище стало новою проблемою і для мерії Трускавця, яка цього року винесла рішення про відведення земельної ділянки під нове сміттєзвалище. Аналогічна дилема вже давно назріла й у Львові (Грибовицьке сміттєзвалище) та у практично всіх містах України. Екологи вже давно б’ють на сполох. І ось Олексій Радзієвський приймає в стінах ратуші китайську делегацію. Результатом їхньої зустрічі стає домовленість про будівництво такого заводу біля Дрогобича.
На зустрічі голова міста запевнив гостей такими словами: "Якщо у нас буде порозуміння, то ми створимо вам ідеальні умови для роботи". Схвалюю чотири позиції мера: завод слід будувати негайно і таким, який би своїми технологічними потужностями задовольняв потреби водночас всіх міст Дрогобиччини: Стебника, Дрогобича, Трускавця і Борислава. Підприємство має бути зареєстроване виключно у Дрогобичі, щоб податки поповнювали міський бюджет, а форма власності – спільною: китайсько-українською. І неодмінно, повинен додати, таке підприємство не повинне своєю діяльністю забруднювати навколишнє середовище.
Звичайно, в Шанхаї є вже свій досвід з будівництва аналогічних заводів. І влада всіляко сприяє своїм бізнесовим структурам розвиватися як в середині країни, так і за рубежем. Тоді виникає багато запитань, зокрема: а де ж наші рідні українські інвестори? Що ще нам запропонують китайці (росіяни, поляки, американці) через рік? А може, пора нарешті самим та й щось своє збудувати для спільного блага?
Та попри все слід визнати, якщо такий завод запрацює біля Дрогобича, то нарешті буде розв’язана одвічна проблема міста.
Переглядів: 6737
|