ДЮСШ хочуть забрати у дітей

Надрукувати
Спорт
Написав(ла) Франсуа   
27.12.2010
Українська ментальність: як вона відображається у спортивному секторі життя міста? Це питання варто розглянути у відносному аспекті. Коли в американській сім’ї підростає син, батько йому каже: "Бачиш, сину, як заможно живе твій сусід? Якщо хочеш так само жити, то працюй так само, як і він. А ще краще подружися з ним, перейми досвід, знання – і зробиш успішну кар’єру". Як відбувається в українській родині? На жаль, тут діють правила заздрісної конкуренції: "А чому Сашко має дзиґу, а я – ні?". "Тоді відбери її у нього, або ж зведи на нього наклеп", - так радять хлопчині "добрі люди". Згодом така ідея стає нормою життя для дорослої людини.

Однак нині мова не про українські сім’ї, а про спортивні клуби, школи, секції та інші заклади фізвиховання молоді у Дрогобичі. Що їх єднає? Спорт. Також у них є ще одна спільна проблема – нестача коштів і приміщень на повноцінне функціонування і розвиток. Місто на фінансування організаційних заходів і спортивних змагань виділяє щомісячно трохи більше 3000 гривень, а на діяльність спортивних шкіл і клубів – 10 – 20% від потреби. Однозначно, це – крихти. Тож одна річ, коли ця проблема єднає їх, та зовсім інша, коли розділяє. Ось в даному випадку варто ще раз повернутися до прикладу американського юнака. Що краще: об’єднатися і долати проблему спільно, чи зайняти позицію заздрісника з відповідними наслідками?

Начебто є ще і третій варіант – пасивного очікування: чи дасть влада грошей? Але, як то кажуть, під лежачий камінь вода не потече. Немаловажну роль в цьому питанні відіграє завчасність звернення керівників спортшкіл до влади. Тобто, якщо керівництво зажадає з бюджету гроші, приміром, у квітні чи серпні, то такі очікування, скоріш за все будуть марними. Оскільки в міській казні стала звичаєм хронічна нестача грошей, то зрозумілим буде висновок: лобіювати свої інтереси слід заздалегідь, до складання бюджету міста. Безперечно, що свої вимоги слід обґрунтовувати відповідними розрахунками.

Чи потрібен Дрогобичу шаховий клуб? А хокейна і футбольна команди, школи боксу та інших видів єдиноборств? Чи приємно усвідомлювати дрогобичанам, що школа велоспорту в нашому місті – одна з найкращих в Україні? Чи потрібні Дрогобичу призери міжнародних змагань зі спортивної стрільби з лука? Мабуть, цей список можна продовжувати ще на багато пунктів. Інша річ – влада. Хто повинен першим звернутися зі своїми пропозиціями і проблемами: спортшкола до влади чи навпаки?

Очевидним стало те, що дрогобицькій владі впродовж багатьох років її недолугого керівництва просто байдуже, у якому руслі розвивається спортивний сектор міста. Яскравим прикладом стало багатоголосе "одобрямс" наших депутатів за вилучення у спортивної школи "Спартак" спортзалу по вулиці Мазепи. Дрогобичани пам’ятають ті прекрасні часи, коли в цьому залі навчав хлопців тренер з боксу пан Красуля. Тобто відібрали спортзал і продали фізичній особі. Тепер ця особа пропонує нам цей же спортзал в оренду чи продаж. Цілком "по-українськи".

Неприйнятною склалася ситуація у Дрогобицькій юнацькій спортивній школі (ДЮСШ). Дивним чином її приміщенням користуються деякі навчальні установи міста, зокрема студенти факультету фізвиховання Дрогобицького педуніверситету. Стоп! Право на заняття спортом, безперечно, мають усі на рівних правах. Але ж хіба не доцільно у випадку браку приміщень з цією метою збудувати чи придбати для навчального закладу нове? Чи може краще, знову ж таки, "по-українськи": відібрати в дітей, що займаються в спортивних секціях ДЮСШ можливість вільно і безперешкодно використовувати призначені саме для них приміщення?

Діти скаржаться на те, що не мають навіть елементарних умов для переодягання в гардеробі, бо займаються там "чужаки". Отже, чи зберігає реально ДЮСШ, що перебуває під фінансовим "патронатом" міськвідділу освіти статус цілісного дитячого навчального спорткомплексу? Скоріш за все, що ні. Чи відновить свою роботу школа повноцінно – питання часу.

Постскриптум. Стаття написана на прохання джерел інформації, що заслуговують на довіру.

Переглядів: 5884

Коментарі (14)
 
таке ще доповнення від мене почалась віина за гроші до Евро 2012, одна група спортсменів хоче забрати в іншои групи всі лакові кусочки! ДЮСШ це старт, бо я знаю дир.ДЮСШ пан С. нічого не рішае! фінансування іде з відділу освіти. 
чекаем тепер на діи влади- НОВОЇ.
Рейтинг: 5+ 0-
 
макс, 11:56 27 грудня 2010 р.
 
А що ви хотіли любі браття? Все приватизоване попередньою братвою, а теперішнім дупутатам залишились школи , лікарні і Як сказав дедушка ленин пошта та телеграф.Закрийте спортшколу і за два роки виплекаєте таку банду, що місто не перейдеш.Чому не віддати весь спорт в місті енеївцям, хлопці з нічого виховали плеяду спортсменів світового рівня, дайте їм трохи прав та грошей вони гори перевернуть, єдине, що там пацани правильні і копійки вкрасти не дадуть!
Рейтинг: 4+ 0-
 
Довбуш, 17:13 27 грудня 2010 р.
 
Зовсім не здивуюсь коли хтось захоче викупити ДЮСШ , під шумок Євро, адже це ласий шматок в центрі міста і станеться це , як з нашим кінотеатром, та багатьма іншими розграбленими дитячими садками . Франсуа правильно підмітив все це цілком " по - Українськи". Можливо свідомо створюються умови для занепаду ...
Рейтинг: 0+ 0-
 
Анжела, 18:49 27 грудня 2010 р.
 
Якщо хтось вважає, що директор ДЮСШ нічого не рішає-помиляєтесь, бо він давно уже "відбиває" всі "напади" на спортшколу...
Рейтинг: 3+ 0-
 
Хвеська, 21:09 27 грудня 2010 р.
 
Послухай, Олекса Довбуш! Повішай собі на стіну портрет Енея і дивись на нього. Не роби ідолів. Як ти кажеш: "хлопці молодці" - згоден. Нині тренують їх діти Андрій і Наталка - тоже молодці, ще самі виступають. Михайло та Орест - організатори роботи. По твому всі решта "гамно" і "туніядці". Нема в Дрогобичі більше ніяких видів спорту, де займаються діти. Нема ні велоспорту, ні акробатики, ні боксу, ні футболу, ні баскетболу, ні дяді Юри з літаками. Хвали одних, но не забувай про других, які тоже роблять добру роботу і не ображай їх.
Рейтинг: 0+ 0-
 
антивірус, 10:44 28 грудня 2010 р.
 
Франсуа! В Дрогобичі ще є стрільба з лука? Де вони займаються? Скільки коштує оплата?
Рейтинг: 1+ 0-
 
мама, 13:00 28 грудня 2010 р.
 
Завжди шанував людей спорту.Пане антивірус де результат ? Дяді Юри, баскетболу та футболу.Велоспорт з відходом Романишина тримається на копійках та допомозі Поповича та Білеки, про футбольні результати навіть говорити не хочу.Красулі забрали і продали зал де готовились боксери, басейн закритий ! Антивірус - хто крім енеївців не стоїть на місці і не стогне на безгрошівя? Отак друже!
Рейтинг: 3+ 0-
 
Довбуш, 14:21 28 грудня 2010 р.
 
До мама_____________Близько 10 років тому бачив лучників (юнаки і дівчата) у Дрогобичі зі спортивними луками в руках; це було вражаюче видовище. Але цим видом спорту не цікавився. У зброярнях Дрогобича і Львова єдине, що є споріднене - це простенькі арбалети. Якщо Вас та інших читачів цікавить це питання - буду шукати ІНФО. То як?
Рейтинг: 2+ 0-
 
Франсуа, 15:01 28 грудня 2010 р.
 
Цікавить , ще й як ! Сама б постріляла...
Рейтинг: 5+ 0-
 
Alice, 15:04 28 грудня 2010 р.
 
Чи потрібні Дрогобичу призери міжнародних змагань зі спортивної стрільби з лука? 
А це не про них? Я думала, що є спортивний клуб, чи школа спортивна?
Рейтинг: 2+ 0-
 
мама, 12:41 29 грудня 2010 р.
 
а хіба спортивний дух, закалка, колективне спілкування, яке колись (років 35 тому ) мали можливість отримувати у майже 40 видах спорту юні дрогобичани, це не результат?
Рейтинг: 0+ -1-
 
сам, 06:41 30 грудня 2010 р.
 
Про що пишете? Як пишете, ха-ха?
Рейтинг: 1+ -1-
 
ха-ха, 16:21 30 грудня 2010 р.
 
все банально просто.добрі професора універу хочуть розвивати свій прибутковий бізнес з продажу дипломів. а дітьми особо непереймаються, тим більше спортом
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 09:56 02 січня 2011 р.
 
Щож робиться в нашому місті? Мабуть такого чуда ніде не має? Я хотіла дітей цієї осені на акробатику записати, щоб не тинялися без діла по вулиці. А виходить, що не має куди і до кого звернутися? Який хєр за це відповідає? І чому він, чи вони, ще досі взагалі живі?
Рейтинг: 1+ 0-
 
Без ГМО, 12:56 14 січня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)