Схоже на те, що думку про пасивність та інертність дрогобицької молоді нарешті перекреслив проведений у стінах ратуші форум. Всі молодіжні організації міста, активісти яких зібралися цього дня з презентацією своїх рухів, продемонстрували присутнім надзвичайний запал, дух патріотизму, дієвість та важливість функціонування таких організацій у Дрогобичі.
(перегляньте фото з 8-го форуму молоді Дрогобича).
Особливо помітними виявилися молоді люди, що своїми поглядами, обізнаністю, готовністю до дій та рішучими намірами демонструють задатки майбутніх сильних лідерів у суспільстві. Відтак хочеться відзначити двох юнаків, що очолюють дві різні молодіжні організації: Богдан Кучер і Остап Походжай.
Зі спільної молитви "Отче наш" за ініціативи о. Олега Кекоша розпочав свою роботу восьмий молодіжний форум на тему: "Роль молодіжних громадських організацій, об`єднань, формувань у реалізації молодіжної політики на Дрогобиччині". Ведучою та доповідачем на форумі була начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Леся Пашко. Саме завдяки її наполегливості у переддень цього заходу було придбано необхідне устаткування для демонстрації відеофільмів, ілюстрації фотозображень та іншої інформації учасникам форуму. Зі 117 запрошених до участі у такому заході осіб (а це учні шкіл та інших навчальних закладів міста усіх рівнів акредитації) до залу прибуло 98 чоловік. Свої погляди на задану тему висловив секретар міської ради Тарас Метик; докладно розповіла про майже 20-річну діяльність Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів "Надія" його голова Ірина Дзюрах; представники таких молодіжних організацій, як СУМ, Дрогобицька Станиця НСОУ "ПЛАСТ", Дрогобицька молодіжна організація "Батьківщина молода", Молодіжний парламент, дитяча дорадча рада, Братство Української Молоді (БУМ) храму Пресвятої Трійці УГКЦ, Центр Волонтаріату, молодіжне об’єднання "Інше місто" та організація "Україна жива", а також запрошені до нас волонтер від Корпусу Миру Келлі Андерсон і волонтер за програмою Європейської волонтерської Служби Катажина Маковська.
Крім доповідей, молодь у двох групах провела обговорення таких тем: "Волонтерський рух молоді в містах Дрогобичі і Стебнику. Напрямки роботи в перспективі 2011-2012 років" та "Соціальна робота з молоддю. Негативні прояви та узалежнення в молодіжному середовищі".
Характерним проведеного заходу стало те, що спостерігається ініціативність молоді, тобто очевидні вияв її небайдужості до явищ в суспільстві та майбутнього наших міст, зникає доцільність "команди згори". Фактично зал залишився повним до закінчення роботи форуму. Лідери молодіжних організацій виявили себе достатньо підготовленими до плідного проведення заходу. Результатом жвавих обговорень на цьому форумі стала опрацьована активістами організацій Резолюція.
Свою лепту вніс у проведенні форуму і "Дрогобич Інфо". Оскільки такий захід в Дрогобичі проводиться нечасто, та ще й приховано від очей решти молоді міста та району, ми запропонували присутнім провести наступний молодіжний форум у теплу пору року під стінами ратуші з застосуванням гучномовців та інших технічних засобів; а з допомогою телекамер провести інтерактивне опитування на задані теми у всіх охочих. Такі заходи давно практикуються у Львові і дають бажаний ефект: до лав таких організацій можна залучити молодь з вулиці.
Після завершення Форуму нам вдалося взяти коротке інтерв’ю в Богдана Кучера – лідера нової молодіжної організації "Україна жива".
- Якими вбачаєш перспективи розвитку молодіжної політики в Дрогобичі?
- Такі зустрічі у стінах ратуші – це вже певний крок назустріч молоді. Наша організація була створена спонтанно, власними зусиллями без втручання з чиєїсь сторони. Створено коло молодих однодумців, небайдужих до політичних подій в країні. Ми зустрічалися, проводили дискусії на актуальні теми, і нам це сподобалося. Я прийшов до висновку, що сьогодні на часі - створення на Дрогобиччині ось таких молодіжних громадських об’єднань, що будуть повноцінно діяти, організовувати різні акції; щоб пам’ятали нашу історію та культуру, проводили антиалкогольні кампанії та заходи проти куріння. І зараз в Дрогобичі існує не лише дорожнє питання, але й безліч інших проблем, які можуть вирішувати молодіжні організації чи громадські об’єднання.
- Яким чином плануєш гуртувати молодь та організовувати акції, наприклад, дискотеки?
- Ми не організовуємо жодних масових дискотек. Остання проведена нами акція – це Тиждень української мови, в яку входили і вечірка, і дискотека та інше. Навіть наступної неділі ми організовуємо такий захід з пропагування вивчення української мови, де охоче збирається молодь. Молодь – це і теперішнє, і майбутнє. У планах також і проведення Шевченківського вечора, і вивчення творчості Лесі Українки та інших знаменитих українських літераторів.
Наша організація заснована в червні минулого року, і за цей час ми провели чимало таких дискусій, однак поки що у вузькому колі, позаяк визначальним вбачаю не кількісний, а якісний показник. Я й надалі запрошую в організацію молодих людей, але з кожним проводжу співбесіду.
- А з якого віку молодь може вступити у засновану тобою організацію?
- З 14 років.
- Ваша організація – виключно міського масштабу?
- Так, але ми невдовзі зареєструємо її діяльність також і на районному рівні. Також в якості крила наша організація засновується у місті Вінниця.
- Що ж, ми радо підтримуємо всі твої починання і щиро бажаємо успіху як в організаційній роботі, так і у навчанні.
Переглядів: 6532
|