Виставка вишиваних рушників "Нев’янучий сад"

Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Тарас Шафран   
02.03.2011
Вишивка 2 березня 2011 року у Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка рушників під назвою "Нев’янучий сад" - волинських вишивальниць — сестер Махонюк. На виставці представлено 70 вишиваних диво-рушників Волинського краю.

Сестри Галина та Світлана Махонюк родом із села Омеляни, що на Рівненщині. На жаль, тяжка хвороба прикувала Галину і Світлану до інвалідного візка, позбавила можливості пересуватися, але не зламала волі. І тепер їхні "дороги" простелилися рушниками туди, де демонструвалися їхні виставки. Галина і Світлана Махонюки є членами Спілки народних майстрів України. Велика праця вкладена у ці диво-полотна.

На жаль, 3 жовтня 2009 року не стало Світлани Махонюк. Та її душа залишилася у вишиваних мальвах, чорнобривцях, лебедях. Сьогодні п.Галина живе в селі Овадному на Волині. Мистецтвом українського вишивання дівчата захопилися у Бориславській спеціалізованій школі-інтернаті. Майстриня вишиває різними техніками – хрестиком, занизуванням, вирізанням, низинкою, зерновим виводом, панамою, штапівкою.

"Любов до вишивання передалася від бабусі. Та й взагалі, вишивати - це обов’язок кожної дівчини. Ми вишиваємо по-різному: буває, що беремося за один рушник обоє, буває, що кожна вишиває окремо", - зазначила Галина Махонюк. За словами авторки , вона спочатку малюює орнамент на папері, а потім переносить його на полотно. Чудові мистецькі шедеври милують око, тішать душу, створюють гарний настрій.

У всьому світі зростає інтерес до етнічної спадщини кожного народу. Адже без минулого, без коренів нема майбутнього в жодного народу, в жодної родини, в жодної людини. Українцям є з чим постати перед іншими націями завдяки таким майстрам, як сестри Махонюк - творці і хранительки національних скарбів. Бо серед тих скарбів на видному місці - український рушник, що є містком між минулим та майбутнім.

Переглядів: 3825

Коментарі (1)
 
Вишиванка то взагалі мистецтво з сенсом. Кожен орнамент, чи елемент орнаменту несе свій зміст. Тут українцям дійсно є чим пишатись.
Рейтинг: 0+ 0-
 
maxt_t, 23:42 02 березня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6074 дні)