Можна в деталях описувати все те, що розповів журналістам місцевих ЗМІ 1 квітня на прес-конференції голова Дрогобицької міської ради. Однак фактично це буде дублюванням попередньої опублікованої статті "Ратуша офіційно інформує". Одна справа – це розказати читачам те, що вважав за необхідне міський голова, та зовсім інша – його відповіді на запитання, які задають журналісти. Адже фактично журналісти запитують керманичів міст про те, що найбільше в даний момент понад усе турбує мешканців нашого регіону. Тому пропонуємо вам відповіді міського голови на деякі запитання.
"Дрогобич Інфо": Чи відомо Вам, що медпрацівників пологового відділення Дрогобицької міської лікарні переведено на 0,8 ставки заробітної плати? Яка Ваша позиція у розв’язанні даного питання?
О. Радзієвський: Ви володієте недостовірною інформацією. Там такого немає.
"Франкова криниця з Підгір’я": Олексію Васильовичу, чому недостовірною? Це відповідає дійсності. Ми отримали інформацію від медпрацівників поліклініки про те, що їх "попросили", і вони "добровільно" написали заяви на 0.9 ставки. Яка ж тоді логіка, що при низькій зарплаті медики "добровільно" написали такі заяви?
О. Радзієвський: Ми провели відповідну роз’яснювальну роботу з керівниками медичних закладів. Все те, що стосується заробітної плати залишається на сталому рівні. А от на інші напрямки діяльності треба шукати додаткові резерви, тобто кошти на придбання медикаментів, організацію харчування, ремонт приміщень і утримання територій.
"Дрогобич Інфо": Які загальнодержавні програми, окрім "Чиста питна вода" і "Доступне житло" будуть втілені в Дрогобичі?
О. Радзієвський: Є цільові програми, які підтримують Президент України, прем’єр-міністр, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк з бюджетів різних рівнів. Це – реконструкція дрогобицького стадіону для проведення ігор під Євро-2012, централізована державна інвестиційна Програма "Дороги Дрогобича" і державна Програма з модернізації котлів та інженерних мереж КП "Дрогобичтеплоенерго".
"Дрогобич Інфо": Наскільки нам відомо, дефіцит міського бюджету-2011 за перший квартал складає 32 відсотки. Прокоментуйте, будь ласка.
О. Радзієвський: Справді, певний дефіцит бюджету є. Це пов’язано з повільним формуванням бюджету розвитку. Разом з тим у нас нема проблем із забезпеченням фінансовим ресурсом захищених статей. Однак є ряд інших різних причин, що призводять до дефіциту. Це – і велика кількість свят на початку року; не до кінця визначені програмні питання. Все це разом взяте накладає відбиток на бюджетну ситуацію. Ми вийдемо на 100%-й рівень виконання бюджету по результатам роботи за чотири місяці. Ніякої тривоги в мене не викликає, з бюджетом все буде нормально. Більше того, бюджет міста буде виконано мінімум на 120%.
"Фортуна": Як Ви оцінюєте стан туризму в Дрогобичі та його роль у наповненні бюджету?
О. Радзієвський: Спочатку вирішимо базові проблеми в місті, забезпечимо ефективне наповнення бюджету, і аж тоді ми отримаємо унікальну можливість взятися за сокровенне – це пам’ятники та історичні пам’ятки Дрогобича.
Т. Метик: Є відповідна Програма розвитку туризму у Дрогобичі, тому вже у квітні будуть проводитися відповідні заходи.
О. Радзієвський: Спочатку треба розв’язати в Дрогобичі проблему з дорогами, а вже тоді наступного року бюджет міста буде сформований з ухилом на розвиток культурних і історичних пам’яток Дрогобича.
"Трускавецький вісник": Що доброго Ви зробили для Стебника за останні три місяці?
О. Радзієвський: Дуже багато. Я прийняв участь у визначальній сесії, яка приймала бюджет м. Стебника; при цьому ввів відповідні корективи, які були враховані депутатським корпусом, що сприяло забезпеченню більш ефективної роботи. Я особисто вплинув на формування кадрового питання керівної команди, при цьому доклав всіх зусиль, щоб до влади прийшла дієздатна команда. Підтримую щотижневий контакт з керівництвом Стебницького ДГХП "Полімінерал", завдяки чому там цілком ліквідована заборгованість по зарплаті. Перспектива у "Полімінералі" є. Зараз поставлено дві мети. Перша – це реструктуризація цього підприємства, тобто розділення його на дві частини: рудник № 2 повинен бути законсервованим; там необхідно провести рекультиваційні заходи на суму 50 мільйонів гривень з Держбюджету України, щоб унеможливити утворення карстових провалів. Друга мета – це віддати на приватизацію, тобто в руки інвестору, оскільки там є можливість видобутку калійних добрив. Крім цього, при розробці всіх цільових програм у Дрогобичі враховуються потреби міста Стебника.
У Стебнику буде запроваджено передові технології у галузі теплоенергетики. Будуть встановлені модульні котельні, що працюватимуть на альтернативному виді палива. Це у свою чергу розвантажить бюджет Стебника від закупівлі газу.
"Високий Замок. Дрогобиччина": Що в майбутньому буде зроблено для того, щоб врахувати колишні помилки у ремонті доріг, та щоб ці ремонти проводилися якісно?
О. Радзієвський: У нашому місті є підприємство, яке виробляє дуже цінні додатки (присадки) до бітуму. Ці речовини у 10 разів збільшують зчеплення складових готового асфальту. Роблю ставку на використання цих присадок, посилення контролю за виконанням робіт, на залучення іноземних фірм (з Македонії та Іспанії).
"Каменярі": Скільки всього коштів з бюджетів різних рівнів буде залучено на ремонт доріг?
О. Радзієвський: Впродовж 2011 року буде освоєно до 30 мільйонів гривень на дорожні роботи. Якщо вдасться реалізувати ще деякі кроки, то ця сума може бути збільшена до 40 мільйонів гривень. У нашому місті відсутнє таке підприємство, що здатне освоїти таку колосальну суму, а тому роботи будуть проводити різні спеціалізовані підприємства з різних країн.
Ще деякі запитання задавали журналісти голові міста, але основними можна виділити ще такі факти:
1. На даний час ліквідовано заборгованості із заробітної плати на підприємстві ДЗАК і ТОВ "Універсальна бурова техніка".
2. Проведено оптимізацію працівників комунальних служб. У березні завершено утворення ЖЕО, причому було виявлено багато фінансових зловживань керівників ЖЕКу № 1 – на суму 1300 тисяч гривень і ЖЕКу № 3, у якому перевірки ще тривають, однак за попередніми прогнозами – на суму до 2 мільйонів гривень.
3. З 5000 зареєстрованих у місті різного роду фірм і підприємств приховують від податкових платежів інформацію про найманих працівників 4500 керівників цих підприємств.
4. За офіційною інформацією на даний час у місті висаджено 15 000 дерев, зокрема у лікарняному містечку по вул. Шептицького.
5. Буде створено робочу групу з оцінки земель і регулювання земельних відносин.
6. Новостворена Громадська рада створена як дорадчий орган, а не структура правління.
І останнє. Стало відомо, що сьогодні на ранковій нараді в ратуші Олексій Радзієвський озвучив суму – 7 мільйонів гривень – на таке число начебто наявною є перевитрата коштів на заробітну плату працівників галузі охорони здоров’я у Дрогобичі. Отже, на даний час саме проблема збереження рівня заробітної плати медпрацівників є найгострішою у нашому місті.
Переглядів: 7684
|