Про владу та дітей або Позашкільна освіта в Дрогобичі

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Батько   
27.05.2011
Діти 1 червня - Міжнародний День захисту дітей. E цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоб люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами.

Цією статтею ми хочемо привернути увагу влади до проблеми позашкільного виховання e місті Дрогобич. Бо воно, як і вся освітня галузь загалом, нині переживає не найкращі часи. Тут і проблеми з фінансуванням, і недосконала законодавча база, і відсутня підготовка кадрів. Хоча це - друга домівка, яка заміняє дітям вулицю, бо тут вони мають можливість реалізувати свої інтереси, запити, самоствердитися, а то й просто поспілкуватися з однолітками з усього міста, знайти друзів.

Сперечатись про необхідність позашкільного виховання, мабуть, не буде ніхто. Адже позашкільна освіта потрібна навіть з психологічної точки зору; дитина має відчути себе потрібною, спробувати себе в різних дитячих колективах, спілкуватись з різними педагогами, розширювати свій кругозір, а не обмежуватись класом, школою і вуличними друзями. Все це – заради її індивідуального розвитку, становлення як особистості в суспільстві. Якщо іноді дитина в школу ходить з-під налигача, то до якоїсь студії, секції чи гуртка біжить із задоволенням, і досягає там чималих успіхів.

У нашому місті позашкільною освітою займаються: Палац школяра, Будинок науково-технічної творчості, Станція юних туристів, Дитячо-юнацька спортивна школа, музичні та художня школи тощо. Саме там працюють ті фахівці, які мають достатньо знань та умінь для організації гуртково-секційної роботи на належному рівні. Однак визначальним у цьому є бажання міської влади створити відповідні умови, бо дітей, які б не хотіли займатись чимось новим та цікавим немає... Адже фінансуються ці навчальні заклади з місцевого бюджету.

Пригадуємо, як минулого року на площі перед Ратушею якась партія чи організація проводила пікетування під промовистою назвою "Діти - скарби нації!". Особливу увагу Дрогобича привертав стенд з руїнами приміщення Палацу школяра. Тоді один з організаторів акції сказав, що свого часу дітей "викинули" з чудового приміщення на вул. Шевченка (колишній Палац піонерів, а ще раніше - Палац пана Яроша), а натомість надали аварійні приміщення дитячого садочка. Були озвучені в численних коментарях та інтерв’ю реальні поради та пропонувались шляхи розв’язання проблеми. Бо, крім проблем з приміщенням, традиційно не вистачає коштів на придбання інструментів, спортивного й туристичного інвентарю тощо. Всі надії покладались на місцеві вибори та новообрану владу. Однак, їй, рідненькій, не до дітей.

Через рік ми поцікавилися у працівників позашкільних навчальних закладів, що змінилось після приходу до влади нової команди на чолі з Радзієвським О.В. Але... вони люди «підневільні» (бюджетники), то ж лише стинають плечима. Не дивно, адже, отримуючи копійки за свій благородний труд, вони бояться. Бояться втратити роботу. ТА дивує реакція батьків, чиї діти ходять у гуртки в аварійному приміщенні. Що заважає їм "притягти за вуха" наших можновладців і наочно продемонструвати убогість так званого Палацу. Сумно та соромно стає, коли батьки не можуть захистити права своїх дітей від свавілля чиновників. А, може, їх і нас всіх це влаштовує?

На жаль ситуація, яка описана вище, є характерною і для інших закладів позашкільного виховання.

Влада повинна втямити, що для виховання дитини потрібно більш проникливе мислення, більш глибока мудрість, ніж для управління містом чи державою. Інакше громадяни повинні цій владі пригадати, хто в місті пан, а хто слуга! І для цього не обов’язково чекати виборів.

P.S. Коли стаття була готовою до опублікування, поповзли чутки, що серед депутатів Дрогобицької міської ради виношуються думки щодо переведення на самофінансування вищевказаних навчальних закладів. А це, дорогі батьки, означає, що для ваших дітей заняття у гуртках стануть платними! Бо зарозумілі депутати вважають, що краще насадити декілька сотень ялинок чи "йолок", половина з яких вже зів’яли, ніж оплачувати роботу гуртків. Ось такі справи…

Переглядів: 8105

Коментарі (16)
 
Я дуже радий, що в Дрогобичі починають говорити про позашкільну освіту.Якщо подивитись як можновладці в Стрию ставляться до позашкільної освіти і фінансують її добре, то складається враження , що Дрогобич існує в другій державі.Напевно справа в тому, що 70 відсотків Стрийських депутатів в дитинстві займались в гуртках, а Дрогобицькі тільки думають, як забрати в дітей приміщення і поповнити міський бюджет за рахунок дітей.Краще б думали як поповнити матеріально технічну базу позашкільної освіти і діти з радістю бігали б на гуртки.Шановні дорослі "дяді"згадайте своє дитинство! Втріть владі носа-надайте спонсорську допомогу гурткам у вигляді, компютерів, устаткування, машинок і т. д. Прошу батьків висловлювати свою думку.Аватору дякую, що думає про наше майбутнє-дітей! Прошу висловлювати свої думки!
Рейтинг: 7+ 0-
 
Ярко, 13:09 28 травня 2011 р.
 
"Человек, действительно уважающий человеческую личность, должен уважать ее в своем ребенке, начиная с той минуты, когда ребенок почувствовал свое "я" и отделил себя от окружающего мира" Д. Писарев. 
На жаль, спостерігаючи за долею дитячих закладів нашого міста, складається враження, що у цьому місті не тільки не вміють поважати особистість чи то дитини, чи то дорослого, але що правлять містом суцільні невігласи, які і самі дітьми ніколи не були і своїх дітей не мали. І живуть ці люди одним лише днем, забуваючи, що обділені увагою і піклуванням дорослих діти мають властивість виростати, а ми маємо властивість старіти. Хоча б із цих міркувань варто замислитись: а що ж на нас всіх чекає в найближчому майбутньому? Ми не поважали своїх дітей, ми не дбали про дитячі заклади, про якість освіти, думали - пронесе. Але чи ж пронесе?  
Щодо переведення на самофінансування позашкільних навчальних закладів - це взагалі свинство, адже таким чином влада завуальовано прирікає вищевказані заклади на поступовий занепад і зникнення. Краще б менше крала наша влада на будівництві...дивись, гроші і на освіту знайшлись би...
Рейтинг: 5+ 0-
 
, 17:03 29 травня 2011 р.
 
+1 
На освіті важче списати гроші на ліво, тому від неї відмахуються
Рейтинг: 4+ 0-
 
Kuz, 17:08 29 травня 2011 р.
 
Я вважаю, що позашкільні заклади в Дрогобичі-це єдине що ще залишилось у цьому місті для культурного та інтелектуального розвитку дітей! І я попрошу їх всіляко підтримувати.Якщо ні тоді наші діти опиняться просто на вулиці у прямому змісті цього слова і рзвивати, виховувати та надихати їх теж буде вулиця!
Рейтинг: 3+ 0-
 
Марія, 18:39 29 травня 2011 р.
 
Дуже прикро за нашу владу, яка не дбає про освіту. :cry :sigh.
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 09:17 30 травня 2011 р.
 
Було б непогано, коли б вдалось зберегти вже те, що місто має. От, скажімо, Палац Школяра по Л.Українки 44: там прекрасна територія! Просто рай для дітей. Як багато діток прибігало щороку в Палац в безкоштовний літній табір!  
Але... Саме приміщення не придатне для експлуатації, воно аварійне. Можливо, є сенс замислитись владі над ремонтом приміщення? Навіщо шукати інші варіанти, коли можна підтримати те, що вже є...
Рейтинг: 1+ 0-
 
Майя, 16:46 30 травня 2011 р.
 
Щодо ремонту - цілком слушна думка ;)
Рейтинг: 1+ 0-
 
Black, 16:49 30 травня 2011 р.
 
На цю тему можна писати і писати... Прикро, що працівники-позашкільники не мають практично ніякої підтримки з боку нашої влади! Діти тут розвиваються не лише інтелектуально, а й фізично! Хто знає, як важко дитину привчити робити щось своїми руками? Навчити, розвинути цей хист? Спробуйте, панове можновладці! Як каже народ, вам усі карти в руки! Але врахуйте, це спробувати потрібно без будь-якої гривні зі сторони... (все чесно зароблене, так, скажімо, з 1300 грн/міс, мінус квартира, продукти, щось, можливо, дитині купити з одежі... ) і що далі? гадаю, ентузіазм просто розчиниться у повітрі! Тримайтесь, освітяни-позашкільники! Час на місці не стоїть, мине і ця смуга! Удачі Вам!
Рейтинг: 1+ 0-
 
mam, 19:00 31 травня 2011 р.
 
Пропонюю заснувати чорний список Дрогобичан .Хабарників, бюрократів, депутатів, і на віки ганьба.
Рейтинг: 1+ 0-
 
макс, 19:46 31 травня 2011 р.
 
скотний! він помоєму вже забрав собі палац школяра
Рейтинг: 3+ 0-
 
пролд, 22:04 01 червня 2011 р.
 
Немає слів!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Wolodja, 22:42 07 червня 2011 р.
 
Мої шкільні роки, на жаль, співпали з роками першої каденції мера Радзієвського. Він забрав у мене і у тисячі інших дітей Дрогобича Палац, який належав дітям від 1939 року, і переселив нас у 2 різних приміщення, одне з яких мало страшний вигляд. Низький уклін колективу тодішнього Палацу школяра: керівники гуртків не позбулися духу творчості, дбайливо продовжили плекати наші здібності. Із вдячністю згадую роки проведені на гурткових заняттях, конкурси, спільні Палацівські свята!  
З чого починається друга каденція мера Радзієвського? З того, що Палац дитячої та юнацької творчості знову у скруті. Чи можна чекати матеріальної підтримки у влади, яку він очолив? Ні! І причина не у кризі, на яку усе списується! Цей мер нічого не робитиме, щоб запрацювали нові робочі місця, поповнився бюджет міста! Він знову обкрадатиме дітей, бо це - найлегше! Свого часу продав дитячі садки, забрав Палац. Що на черзі? Я не здивуюсь, якщо зроблять платними гуртки або взагалі закриють Палац. Плани мера - руйнивника не можливо передбачити!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Володимир, 23:17 07 червня 2011 р.
 
Прочитавши роздуми про позашкільну освіту у Дрогобичі і зрозуміли, що не можемо не відгукнутися.Для нас позашкільна освіта у місті - це перш за все Палац дитячої та юнацької творчості. Саме з ним пов'язана доля наших дітей. Донька Мар'янка 2 роки відвідує заняття Зразкової літературної студії "Любисток". У неї вже є перші успіхи взяла 2 місце на конкурсі юних літераторів Львівщини, була на нагородженні у ратуші. Синок Андрійко 2 роки займався за програмою "Краплинка". У Палаці дуже грунтовно готують малечу до школи. Ми зараз не переживаємо за Андрійка, гадаємо, що він швидко адаптується у шкільному колективі.
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 09:18 08 червня 2011 р.
 
Добре, що у нашому місті є такий заклад, де працівники з любов'ю і відповідальністю ставляться до дітей, розвивають їх творчі здібності. І звичайно, добре, що цей заклад безкоштовний, доступний для усіх дітей. 
Цьому закладу потрібна постійна матеріальна підтримка. Ми радимо владі звернути увагу на корпус Палачу по вулиці Лесі Українки. Приміщення по вулиці Івана Франка для дітей затісне. До того ж там немає подвір'я, де діти могли б розважатися. А от по вулиці Лесі Українки прекрасна територія , а будинок аварійний! НЕ ПРОДАВАЙТЕ ЙОГО!  
Я би тішилися діти, коли б влада відбудувала цей корпус! А на території можна було б зробити маленький майданчик для молодших дітей- кілька гойдалок, маленьку карусельку.Можна було б запровадити і символічну плату. 
Ну, звичайно, криза! Але у будь-які тяжкі часи кожна сім'я віддає найкраще дітям! Так мав би зробити і Дрогобич! Повірте, діти того варті. І того вартий найбільший позашкільний заклад Дрогобича - Палац дитячої та юнацької творчості.
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 09:27 08 червня 2011 р.
 
До Попадинець Л.І.________________ Прочитав Ваш коментар, і чомусь згадав про директора ДЗАК. Чому - не знаю. Може тому, що колись автокрановий завод багато в чому допомагав школам, дитсадкам, місту...
Рейтинг: 1+ 0-
 
Франсуа, 11:38 08 червня 2011 р.
 
Десь приблизно з 8-ми років Палац Школяра став моєю другою домівкою.Сюди я навідуюсь часом і зараз - мама двох діток, з яких старшому вже 7 років.Чим я тільки не займалася! Була у театрі"Лелеченьки"-Людмила Андріївна Шепетяк зауважила мене, коли я підглядала у шпаринку:конче хотілося побачити репетицію! Так я стала маленькою артисткою.Ходила я і на ляльковий театр, і на гурток кінодемонстраторів, ліпила з глини, вчилася готувати, робити зачіски.А потім- співи! Сопілка! Я зрозуміла, що саме це-моє! Я вдячна за це Василю Мироновичу, Оресті Михайлівні, Ользі Анатолівній.А участь у роботі літстудії "Любисток"дала мені змогу одержати призові місця на обласному конкурсі юних літераторів Львівіщини, де мене вітав поет Ігор Калинець! А з Калерією Олексіївною-керівником студії- я зустрічаюся і досі. 
Палац став для мене затишною домівкою, я була Палацівською дитиною.Тут я цікавила дорослих щоденно.У тяжкі для мене часи люди турбувалися, чи я не голодна , в чому одягнута, в чому взута.Тут мене зігріли людським теплом.Таке не забувається.Не забуваються і веселі дискотеки, цікаві вечори, щоденні свята на відпочинковому майданчику влітку. 
Це моє дитинство, моє юнацтво. 
Дуже хочеться, щоб воно було не гіршим і у моїх дітей!  
Тому мені боляче бачити зруйноване приміщення по вул.Лесі Українки.Не чути тут сміху, зникла радість, і вже безліч років тут немає відпочинкового майданчика! БОЛЯЧЕ бачити, як зал, який самотужки оформили працівники, по вул.І.Франка, де, на перший погляд, усе добре, затікає під час дощів.Боляче бачити ті старі костюми, які були вже старими ще коли я була малою. 
Усе це відповідь на питання"Діти і влада".Байдуже нашій владі до дітей.Ще щось разове можуть зробити: шкарпетки у линву вязати, на День шоколаду кликати і т. д. Але ж батьки щоденно дбають про дітей, а не роблять це від випадку до випадку! І ми нашу владу обирали для того, щоб вона про місто дбала, і у першу чергу- про дітей.ШКОДА ЩО ДОВОДИТЬСЯ ВЛАДІ ПРО ЦЕ НАГАДУВАТИ!  
 
Оксана Чіпак
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 20:46 13 липня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)