Як живе сучасна молодь? Що зараз для неї важливо? Чого вона прагне? Саме такі питання постають перед сучасними психологами, соціологами, публіцистами, які займаються вивченням життя молодого покоління. От і ми, напередодні Дня молоді, вирішили розібратися в тих цінностях молодих людей, які ще залишилися з давніх часів, і які з'явилися з переходом до нових суспільних відносин. Адже кожна людина, коли і де б вона не жила, потерпає від впливу як минулих поколінь, так і науково-технічного прогресу сучасного людства.
Багато хто може сказати, що у переважної більшості молодих людей нескладні розваги: пити пиво i щось міцніше, курити що прийдеться, ходити в бари/ресторани, на дискотеки, або ж гуляти i "тинятися" без діла; що сучасна молодь несерйозна i мало що створює, натомість надто багато розважаться… Можливо, якоюсь мірою, це й стосується теперішньої молоді, проте не варто перебільшувати і зводити все до єдиного цілого. Людство не стоїть на місці – відбувається прогрес, який залишає відбиток у всіх сферах: від суспільного до побутового рівня (вдосконалюється та оновлюється все: як техніка, так і мода, стиль), під впливом чого й міняються молоді люди. Проте є й негативний фактор – попадання в залежність від новітніх технологій (зокрема, мобільного зв’язку та Інтернету).
Брак уваги, бажання виділитись серед інших породжує появу молодіжних субкультур. Звичайно, у всі часи існувало розшарування суспільства на різні класи: на бідних і багатих, на розумних і безграмотних, на буржуазію і пролетаріат, але за весь час існування суспільства ніколи не спостерігалося такого яскравого і насиченого розшарування молоді. Як дивно б це не звучало, але кого зараз тільки немає? Панки, готи, емо, хіпі ... , які намагаються показати свою індивідуальність, сказати "сірій масі": "Я — особистість", кинути виклик світу з його нескінченними буднями. І, як не дивно, все більше підлітків кожного дня у всіх країнах світу приймають ту чи іншу субкультуру. Але це лише одна із проблем.
Наступною є лінощі та пасивність у самовдосконаленні, так як молодь вважає, що держава її не забезпечила (або повинна забезпечити) розвиваючою роботою, роботою, яка забезпечить якісь перспективи, роботою у якій можна бути впевненим, роботою з нормальною заробітною платнею, роботою де можливий особистісний picт, або ж взагалі – бодай хоча б якоюсь роботою. Те ж саме з університетами – молодь невдоволена навчанням: то предметів забагато, то викладач не такий вчить, то викладач погано вчить, то постійні скарги на хабарництво, яке породжене саме лінощами та небажанням вчитись та самовдосконалюватись. Звичайно, небезпідставно, адже не вистачає часу на навчання – треба ж бо погуляти, відпочити…
Ви не подумайте, що ми противники активного відпочинку молодих людей! Ні, це не так. Навпаки – тільки "за", але якщо цей відпочинок є справді корисним, а не шкодить здоров’ю та негативно впливає на психіку особистості. Молодій людині треба зрозуміти, що буде лише те, що вона сама зробить. Так як відповідальність за своє дозвілля, своє життя, самого себе нi на кого перекласти, яким би не був час, якою б не була держава, яким би не було суспільство, в якому вона живе. Це не державі потрібно робити щось з молоддю, а це молоді потрібно щось робити з державою.
Про інші проблеми та недоліки сучасної молоді ми вирішили спитати у самих молодих людей. Відповіді були дуже емоційними та найрізноманітнішими: від негативних до позитивних. Ось деякі з них:
Назар, 20 років (студент): "Сучасна молодь розпущена, розбещена і некультурна!!!"
Сергій, 23 роки (журналіст): "Агресивна, вульгарна, без принципів і конкретних цілей!"
Ольга, 23 роки (диктор новин): "Думаю, сучасні молоді люди є відкритими, розкомплексованими, цілеспрямованими, але дещо залежними від новітніх технологій, зокрема від Інтернету".
Ірина, 22 роки (студентка): "Якщо коротко сказати, то сучасна молодь, на мою думку, енергійна, запальна, трішки безвідповідальна, самостійна, крокуюча завжди вперед".
Ольга, 24 роки (викладач): "Більшість, на жаль, пасивна і найперше ця пасивність проявляється у відношенні до себе (погані звички, некультурність, нецензурна лексика...), але є й протилежна молодь, яка активно займається спортом, цінує батьків, думає про своє майбутнє! Тож бажаю усім нам відноситися до другої категорії, які ставлять собі мету у житті і впевнено крокують до неї".
Звичайно, що існує різна молодь, проте більшість – це чудові, завжди веселі та усміхнені, добрі та щирі люди, які прагнуть чогось у житті, впевнено долають перешкоди та досягають своєї мети. Молодість – це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це безцінний дар природи, який треба приймати з вдячністю, намагатися використати всі переваги цієї прекрасної миті життя.
Тож від щирого серця вітаємо всіх із Днем молоді! Шановні наші хлопці та дівчата, гордіться собою, плідно використовуйте кожну вільну хвилинку, ведіть здоровий спосіб життя, будьте емоційно стримані та шануйте себе й інших! Залишайтеся завжди собою, будьте індивідуальністю! Будьте активними, здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, будуйте великі плани на майбутнє! Знайте: молодість – не вік, молодість – це стан душі. Тож нехай Ваша душа буде вічно молодою! Бажаємо творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб втілити в життя все чого прагне Ваш розум, душа і тіло!
Переглядів: 6883
|