Лужецький Михайло Петрович. 27.10.1946 р.н. Освіта вища. Інженер будівельник. У 1994 році перший заступник міського голови Дацюка Ю.Я. У 1996 - перший раз обраний міським головою. У 2002 році від рекомендації Блоку національно демократичних сил і партії "Наша Україна" вдруге обраний міським головою Дрогобича. З 2006 року є депутатом від партії БЮТ. На нинішній день очолює "Інститут розвитку міста" у Дрогобичі.
- Чи ви пам’ятаєте свою передвиборчу програму?
- Виборча програма: робити все, щоб краще жилося дрогобицькій громаді. Всі цікаві, хороші пропозиції від влади, які дають позитивний результат будуть підтримані, негативні – критикуватись. Принцип роботи - створення сильної громади, сучасне місто, заможна Україна.
- Що вдалось вам зробити з обіцяного як депутату?
- Мій напрямок - сильна громада, сучасне місто, заможна Україна - буде втілюватись протягом цілої каденції. Це питання, яке не має кінця, його постійно треба покращувати і вдосконалювати. Я не обіцяв нікому (мабуть, хтось інший обіцяв), що, будучи депутатом, збудую будинок, відремонтую дорогу та інші блага. Депутат має бути ініціатором пропозицій, які дають позитив у житті громади, і контролювати цей процес. Я депутат-стратег.
- Ви підписали коаліційну угоду?
- Я її не бачив навіть, мені не пропонували її підписувати. У спілкуванні з міським головою я сказав: "я прийшов все робити, щоб дрогобицькій громаді стало легше жити!"
- Дрогобицькій громаді за рік часу стало легше жити?
- Я б не сказав так. Приймаючи місцевий бюджет 2011 року і програму соціально-економічного розвитку, ми розраховували на краще наповнення бюджету, враховуючи на певні зрушення в державі.
- Ви голосували за приватизацію об’єктів комунального майна?
- Кафе "Пельменна" і кафе "Надія" - я голосував за приватизацію на конкурсній основі, враховуючи те, що є велика заборгованість. І тільки конкурс може врахувати вимоги з погашення заборгованості. По об’єктах "Берізка" і "Тустань" я утримався до з’ясування ситуації, що там склалась.
- За вашої каденції мером було приватизовано багато об’єктів, припускають, що в деяких є ваша частка?
- Ні до яких об’єктів відношення не маю. Якщо ви знайдете документи або частку Лужецького або його сім’ї, я готовий у той же час подарувати вам власність.
- Ви багата людина?
- Я самодостатня людина: але, враховуючи ріст цін, я починаю ставати середнячком або навіть бідною людиною.
- Чому ви погодились очолювати "Інститут міста Дрогобич", це виглядає як політичний хабар?
- Я не йшов у глуху опозицію і свою правоту звик доказувати логічним мисленням і розумом. Я політик-стратег незалежно від влади, я завжди чесно працював на дрогобицьку громаду. Це не є політичний хабар - щоб очолювати цей інститут, людина повинна дуже бути обізнана в інфраструктурі міста. Я порадився з керівництвом нашої партії, вони порадили іти, маючи досвід управлінця, маю можливість послужити дрогобицькій громаді в стратегії розвитку.
- Ваші досягнення не дуже запам’ятались дрогобичанам за вашого головування, чим зараз ви запам’ятаєтесь?
- Я не погоджуюсь з вами: у 2002 році я прийняв надзвичайно тяжке місто, ми спокійно працювали і не піарились своєю роботою. У 2007 році, вперше за роки незалежності, в Дрогобичі з’явилась цілодобово вода, а це робота нашої команди протягом 8 років. Згадайте початок реконструкції площі Ринок, ремонт центральних фасадів, реконструкція Народного дому, театру. Нові технології ремонту доріг - вулиця Стрийська - які прослужили нам п’ять років. Освітлення вулиць, використовуючи енергозберігаючі технології (вулиці Стрийська, Грушевського, Самбірська, Трускавецька та інші).
- Як ви оцінюєте роботу і обіцянки теперішнього міського голови, чи не забагато там популізму?
- Не всі проекти я підтримую. 100 000 дерев треба було розбити на 4 роки. Багато програм: для того, щоб їх реалізувати, необхідно мати не радянську систему управління містом, а ринкову. У нас, на жаль, нема державних реформ у сфері самоврядування. Величезна централізація влади. Нема ніякого самоуправління.
- Яке запитання ви поставили б собі і дрогобичанам?
- Чому ми не любимо наше місто? Якщо взяти інші міста, каденції міських голів 2-3 скликання підряд, за одне скликання великих позитивів у житті міста зробити неможливо. Спочатку ми вибираємо людину, а потім їй же і не довіряємо, а на наступні вибори обов’язково виберуть набагато гіршого господарника, ніж той, що був. Чому громада міста думає, що хтось має прийти - чужий, а не свій - і навести порядок? Чому ми не довіряємо своїм людям, корінним дрогобичанам? Ми завжди впадаємо в крайності. Чому так мало ініціативи з боку громади міста?
- Я знаю, ви великий шанувальник міської лазні, яка доля її чекає наступного року?
- Я переконую владу, що лазня у місті - стратегічний об’єкт. Я думаю, лазню в наступному році не закриють!
- Ви готові відповісти на запитання дрогобичан в онлайн-конференції?
- Так, звичайно.
Переглядів: 6019
|