12 листопада минув рік відколи нами, дрогобичанами, було обрано нового міського голову Олексія Радзієвського. Як змінився Дрогобич за цей рік? Ми будемо говорити про досягнення і упущення. Розберемо діяльність мера по пунктах передвиборчої програми. Розуміємо, що програма розрахована на п’ять років, але загальні тенденції зможемо розібрати.
Господарник
Передвиборча програма: знання і досвід управління в різних галузях господарювання, зв’язки в ділових колах України та за її межами дають мені підставу запевнити дрогобичан і стебничан, що я із новообраними депутатами в короткий термін виправлю ситуацію на краще.
+ Дійсно злагоджена робота депутатського корпусу, великі проекти із залученням інвестицій (сміттєпереробний завод), залучення до проблем УБТ ("Універсальні бурові технології") вищого керівництва області, стадіон до "Євро" 2012 року, масштабні дорожні роботи, інвестор зайшов у парк культури і відпочинку (програма інвестицій на 4роки на 10 млн грн). Почались масштабні будівельні роботи по місту - близько 4-5 млн. грн. Переважно в центрі.
- Непрозора робота депутатського корпусу, до кінця не визначено, крім меморандумів, умови співпраці по сміттєпереробному заводу, промисловість у місті падає, великі інвестиції тільки в проекті, проблеми з наповненням бюджетних надходжень - 86% від плану (на початку року і середина 65%). Ні одна загальноукраїнська програма не була втілена в місті Дрогобичі, окрім "100 000 дерев".
Висновок: швидкого покращення дрогобичани не відчули; згідно прогнозів, 2012 рік буде взагалі тяжким для міста: НПК "Галичина" планує з нового року скорочення і у вимушені відпустки відправити до 500 працюючих, завод "Універсальні бурові технології" вже перевели на біржу праці 80 чоловік. Великі підприємства - нафтопровід "Дружба" і відділення ощадбанку - сплату прибуткового податку з 2012 будуть здійснювати у Львові. Інвестор втікає з Дрогобича.
Влада і мешканець
Передвиборча програма: реорганізую структуру управління містом з врахуванням сучасних вимог. Владу повернемо обличчям до людей. Державний службовець буде працювати на потреби та інтереси кожного мешканця Дрогобича і Стебника. Головним критерієм оцінки діяльності кожного працівника міської ради, керівника управляння, відділу буде створення нових робочих місць, малих підприємств і підприємців. Під моїм контролем буде поліпшення фінансування медицини, освіти, культури, спорту, відновлення роботи дитячої та юнацької творчості.
+ Посилився контроль за дорученнями міського голови, покращилась реакція на скарги громадян, більше уваги приділяється малозабезпеченим сім’ям і інвалідам. Гарно проведено і підготовлено святкування Дня міста і Дня Незалежності (найкращі за останні 5 років). Театру на баланс передано автобус.
- Кардинальних змін у відділах не відбулось, корупційні схеми не зламані, кадри скомпрометовані лишились на своїх посадах.
- Розгул хабарництва від відділу освіти до медицини. Випадки спочатку в пологовому будинку (2 справи), ДДПУ (факультет менеджменту), заступник міського голови Стебника. Натомість піддається критиці і наказується вчителька 1 школи за участь у скандальній програмі "Міняю жінку". Виплата зарплати за жовтень в освіті і медицині затримується.
Висновок: міській голова не знайшов мужності зламати корупційні схеми і провезти реформу в цих сферах у Дрогобичі.
Дороги і ЖКГ
Передвиборча програма: першочерговим своїм завданням вважаю ремонт міських доріг. Модернізуємо асфальтний завод. Моя персональна увага буде приділена віддаленим від центра мікрорайонам. Наведемо порядок у будинкових управах. З перших днів приходу до влади активізую роботу по участі Дрогобича в "Євро-2012".
+ Розпочато капітальні роботи на стадіоні "Галичина", капремонт основних двох вулиць - Трускавецької і Стрийської - із залученням великих фінансових вливань із бюджету області, програма "100 000 дерев", питання благоустрою, реформування у ЖКГ скасовано 4 будинкові управи і створено ЖЕО, інвестиції близько 50 млн. грн.
- Непрозорі тендери на виконання робіт, обіцяне завершення стадіону 15 листопада не відбулось та й утаємниченість від громади насторожує, ремонт дорожнього покриття не основних вулиць, а вибірково - за проживанням перших осіб міста, всі підрядні роботи проводяться не дрогобицькими фірмами, тому поступлень від економічно обґрунтованих інвестицій у міський бюджет нема. Нескоординована робота новоствореного ЖЕО, програма "100 000 дерев" проведена не професійно, загальний ККД 6-10%.
Підбиваючи загальну оцінку діяльності міського голови, за перший рік він працював на 5 за 12-бальною шкалою. Лишається сподіватись на покращення життя дрогобичан у 2012 році. Можливо, будуть зроблені певні висновки і переглянуті основні акценти у життєдіяльності міста. Будемо чекати і надіятись на позитивні зміни.
Переглядів: 5902
|