ЖЕО отримує гроші ні за що?

Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
04.03.2012
ХатаВартість послуг на обслуговування будинку поступово збільшується проте їх кількість та якість ні. Стало нормою коли побачити тверезого робочого від ЖЕО практично нереально, також укорінилась практика доплачувати за їх роботу додатково окрім обов’язкових платежів. При цьому всьому ніхто не знає за що та за які послуги ми платимо та як і в якому порядку вони повинні надаватись. Спробуємо трохи прояснити ситуацію.

Зразки документів.

Отож кожний житель будинку якому ЖЕО надає "послуги" є їх споживачем, а відтак вправі вибрати набір тих послуг який йому потрібен, цікавий та які реально надаються. Це особливо актуально коли спробувати згадати коли останній раз Ви отримували наступі послуги зі сторони комунальників - ремонт конструктивних елементів будинків, підготовка до експлуатації будинків в осінньо-зимовий період, обслуговування будинкових систем тепло- та водопостачання, водовідведення. Як споживач Ви також маєте право отримати повну та докладну інформацію про їх вартість та її розрахунок, адже, як виявляється всі послуги котрі ми отримуємо мають чіткі розрахунки та можуть бути перевірені.

Відповідно до п. 17 ст. 1, ст. 5 Закону України "Про захист прав споживачів" та п. 1 ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" Споживач має право вільно вибирати та отримувати у Виконавця потрібні йому послуги виключно на договірних засадах.

Відповідно до пункту 1) частини 1. статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та ст. 6 Закону України "Про засади державної регуляторної політики

у сфері господарської діяльності
" Споживачі окремого будинку мають право ініціювати перегляд переліку замовлених у Виконавця послуг на будь-якому етапі взаємовідносин сторін.

Як практично реалізувати вказану можливість:

1. Ініціативний житель (група жителів) розповсюджують Заяву про зміну умов надання послуг та додаток до неї – узгоджують перелік послуг котрі мають надаватись. Відсутність у будинку частини Споживачів не є перешкодою для реалізації права їх простої більшості на врегулювання стосунків з Виконавцем. Призначення Заяви – повідомити Виконавця про волевиявлення Споживачів та можливі наслідки ігнорування цього волевиявлення.

2. Ці заяви разом з повідомленням від імені ініціативної групи реєстрація в ЖЕО або направляється рекомендованим листом з врученням.

3. Отримавши таке повідомлення ЖЕО зобов’язане провести громадські слухання на яких затвердити перелік послуг що надаються та їх вартість. Про час та місце таких слухань повинно бути повідомлено завчасно. Перед ним доцільно провести власний розрахунок вартості послуг – формули розрахунку та перелік містяться в Постанові Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 р. "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги". На цих зборах узгоджуються питання викладені в повідомленні та складається проект договору про надання послуг. Встановлений Споживачами перелік послуг з погодженими розмірами їх оплати направляється Виконавцем на затвердження у виконавчий комітет відповідної місцевої ради

4. Після затвердження виконавчим комітетом місцевої ради переліку та вартості послуг, Виконавець укладає договори з кожним Споживачем у будинку окремо. У такому договорі обов’язково має бути пункт, який передбачає право Споживачів на перерахунок розміру оплати за умови ненадання чи неякісного надання кожної із замовленого переліку послуги.

Якщо Виконавець не вчиняє дій для отримання реально зароблених коштів (після завершення місячного строку від дати отримання повідомлення про волевиявлення Споживачів), то він не буде отримувати ніяких коштів, оскільки споживач після спливу такого строку від дня повідомлення має право не оплачувати такі послуги. За таких умов, органи місцевого самоврядування будуть змушені зобов’язати Виконавців до діалогу із споживачами для справедливого врегулювання взаємовідносин.

Якщо ж реакції на такий запит і надалі не буде – варто по кожному порушенню направляти акти про неналежне надання або ненадання послуг (зразок додається). Порядок його застосування описаний в ст. 18 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" - головне її зареєструвати, або отримати підтвердження про отримання, після цього користуючись п.6 ч.1 ст. 20 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" можна відмовитись оплачувати за фактично не надані та заактовані послуги.

Окремо хотів би надати вичерпний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій:
1) Прибирання прибудинкової території
2) Прибирання сходових кліток
3) Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)
4) Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
5) Технічне обслуговування ліфтів
6) Обслуговування систем диспетчеризації
7) Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:
- гарячого водопостачання
- холодного водопостачання
- водовідведення
- централізованого опалення
- зливової каналізації
8) Дератизація
9) Дезінсекція
10) Обслуговування димовентиляційних каналів
11) Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності
12) Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)
13) Поливання дворів, клумб і газонів
14) Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами
15) Експлуатація номерних знаків на будинках
16) Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води
17) Енергопостачання ліфтів
18) Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки

Переглядів: 6133

Коментарі (19)
 
А чи не можна цю статтю переслати панові Недбальському? Може, він не знає, що має робити? А так прочитає, покається перед дрогобичанами і добровільно залишить свою посаду. Бо стільки років обманювати дрогобичан, наживатися на їхніх бідах має бути принаймні соромно.
Рейтинг: 16+ 0-
 
Бандерівець, 09:41 04 березня 2012 р.
 
Краще одразу ж по повній - тотальний перегляд тарифів
Рейтинг: 3+ 0-
 
Рупінський олесь, 10:24 04 березня 2012 р.
 
Це питання давно підняте ГО "Дрогобицька громада" .Антимонопольний комітет визнав , що в Дрогобичі незаконно сформовані тарифи. До 31.03. 2012р. міську раду зобовязано сформувати тарифи у відповідності до діючих нормативно-правових актів.ГО довело відповідну памятку до відома мешканців І сьогодні цим треба скористатись при оформленні договірних зобовязань з КП "ЖЕО". А дані поради переписані з матеріалів напрацьованих ГО, але потрібно всіми засобами доводити людям їх права.
Рейтинг: 2+ 0-
 
знаючий, 11:18 04 березня 2012 р.
 
Прибирання сходових клітин! Ми самі, по черзі, кожну суботу миїмо сходи.! Ніхто не проводить ремонти фасадів, фундаментів житлових будинків! Стара цегла розсипається, бо вічного немає нічого! Перпетум Мобілє ще ніхто не винайшов! Просто всі будинки повинні мати такий вигляд, який має будинок пана НЕДБАЛЬСЬКОГО, на три сімі! , по вул.ВОЛ.ВЕЛИКОГО! І все! Може в цьому році щось буде робитися поступово і планово - поживемо і може побачимо, а може фіга з маслом!
Рейтинг: 7+ 0-
 
снайпер, 11:30 04 березня 2012 р.
 
згадаймо як до влади у Львові прийшов Садовий!
Рейтинг: 0+ 0-
 
sens, 11:43 04 березня 2012 р.
 
Якщо б вище перелічені послуги були б реалізовані в нашому місті, Дрогобич став би найчистішим і європейським містом.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Читач, 14:04 04 березня 2012 р.
 
Спитайте у Недбальського за які такі гроші він збудував будинки для себе і своїх дітей? Кажуть, що у поліцаїв зарплата була невисокою.  
Нечесна він людина.
Рейтинг: 6+ 0-
 
Галаган, 14:52 04 березня 2012 р.
 
Влада в місті як нічого не робила так і не буде робити. Зараз гроші ідуть їм у кишеню а якщо почнуть щось робити то що вони тоді покладуть собі у кишеню нічого.А ще навіщо їм щось робити адже зробивши з тим гаслом "ми зробимо як прийдемо до влади"вже не підуть на наступні вибори. Уявити тільки можна які суми вони списують за начепто зроблену роботу хоча і насправді ніхто і пальцем не поворухнув тiльки мабудь язиком нaвішавши чергової лапші у вигляді обіцянок громаді
Рейтинг: 6+ 0-
 
Антон, 15:14 04 березня 2012 р.
 
Недбальського на мило :) головне засів у раді, а свої обов"язки забув, також забув як ходив по квартирах і агітував за себе, та все буде ок, те зробим, там відремонтують, ганьба.
Рейтинг: 4+ 0-
 
Ігор, 18:24 04 березня 2012 р.
 
Ось у мене будинок на 4 сімї-і ми платимо за ніщо-самі робим ремонт будинку і даху-ЖЕО-це законний рекіт!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Роман, 20:34 04 березня 2012 р.
 
всі це знають і виходять із жео
Рейтинг: 0+ 0-
 
sens, 09:35 05 березня 2012 р.
 
Всі би і вийшли, якщо б ЖЕО передало людям відремонтовані або замінені каналізаційні, водовідвідні, теплопостачальні комунікації, відремонтовані дитячі майданчики, заасфальтовані пішохідні та підїздні доріжки а саме основне електрощитові які знаходяться в жахливому стані. Ось тоді можна утворювати ОСББ. А то гроші за ненадані послуги пішли у ліву кишеню, а людям хочуть залишити мотлох. Треба "господарі" нести за скоєні злодіяння відповідальність.
Рейтинг: 6+ 0-
 
, 12:20 05 березня 2012 р.
 
Міський голова. коли прийшов до влади, то визнав, що ЖЕКи, то лихо, але створене ним ЖЕО не менше лихо для всіх дрогобичан, крім Недбальського, який завдяки створенню ЖЕО одержав вищеоплачувану роботу. Пане Радзієвський, відкрийте очі, чи Вам вигідно бути сліпим і глухим?
Рейтинг: 5+ 0-
 
Зоя, 12:58 05 березня 2012 р.
 
нерозумію, чому телеканал Алсет, показує тільки хороші новини, та покажіть вже шось, запитайте Недбальського ?де ремонт?де майданчики, ці чотири дошкиі піску трошки ?о це і все?а де качелі, де лавочки?де покриття над підїздами?де?нехай скаже...людям у очі(
Рейтинг: 2+ 0-
 
Ігор, 22:05 05 березня 2012 р.
 
ОСББ вигідні але для кого? Як ви думаєте чому влада їх так рекламує ті ОСББ. Я вам відповім по-перше коли ви утворюєте обєднаня то переукладаєте угоди з постачальниками послуг і знаю точно що ціна електрики для ОСББ вищя ніж була до того. Добре тим хто має будинок меньше 16квартир бо вони можуть знімати будинок з балансу і не утворюючи ОСББ і угоди не потрібно буде переукладати і також не потрібно буде відкривати у банку рахунок як це є у ОСББ. Ну і звісно найвагоміша причина реклами про обєднаня це що віддавши будинок з його всіма проблемами то всі проблеми будуть вже не їхніми а самих мешканців хоча вони спишуть чи мало коштів на те що вони ніби відремонтували будинок перед тим як віддали його у ОСББ
Рейтинг: 0+ 0-
 
Антон, 23:22 05 березня 2012 р.
 
А щодо Алсету то він належить Богданціву а зважаючи що вони всі між собою знайомі то не думаю що його канал буде показувати про недоліки роботи мера і міської ради і не виключаю що він і сам є депутатом міської ради
Рейтинг: 2+ 0-
 
Антон, 23:29 05 березня 2012 р.
 
Перед виборами Голови міста Дрогобича, в районі вулиці ВОЛОДИМИРА Великого, поставили лавочки, відновили столи, попривозили ковбиці зрізаних дерев , встановили качелі + пісочниці для дітей! Це робили ті, які хотіли, щоб РАДЗІЄВСЬКИЙ став Головою міста! Може і добре робили, бо то для людей! Але...! Ті хто любить "нічне і вечірнє життя"- любителі випити і то добре ввалити чемергесу, оті всі столи позаймали і банячили кожний вечір так до 3-4 години ранку! Крики, шуми, мати, розборки між собою! Людям це все набридло, і вони то все познімали...Тепер немає ні столів ні лавок! А що ж міліція! Дзвонили і не раз, але біля кожноі лавки і стола поліціянта не поставиш! Ось так ми і живемо! Може як прийде тепло, попросимо щоб знову встановили лавки і столи коло будинків! Ось такі справи, хлопаки!
Рейтинг: 0+ 0-
 
снайпер, 07:55 06 березня 2012 р.
 
Добре, що в Дрогінфо є ця рубрика "Юридична консультація". Треба її розробляти і поширювати. Ось ми, мешканці будинку по Карпатській, "воювали - воювали" з ЖЕКом № 3 (по вул.Словацького), ще в 2003му році, вимагали від них, щоб вони нам подали список послуг, за які платимо. Нічого вони не робили ні тоді, ні тепер. А ми платили навіть за обслуговування ліфту, якого в нас немає. І за багато чого іншого, що ніколи не робилося, напр. послуги №№ 1, 2, 4, 8, 9, 13-18, платили РОКАМИ.. І здавалося, що це протистояння безнадійне, правди не знайдеш. Тоді більшість мешканців не хотіла виходити з ЖЕКу і створювати ОСББ. Але ніхто не підказав нам про можливість написання заяви про зміну умов надання послуг. Доходило до маразматичних ситуацій - ми казали "Чому ми маємо платити за ліфт?", а робітникі відповідали, що, оскільки наш будинок нижче 6 поверхів, ліфту у нас немає, але платити.треба... Мене ще в зв"язку з цим цікавить, чи є юридично можливим ретроспективне перерахування послуг, тобто, за послуги, що не надавалися в минулому? Ще раз дякую за статтю.
Рейтинг: 0+ 0-
 
юлія, 21:15 02 квітня 2012 р.
 
І ще одне питання, стосовно мого "улюбленця" ЖЕО №3. Мої близькі родичі проживають у буд. 2/1 по вул Завалля.(це кутовий старий австрійський будинок 4-поверховий, на розі Завалля/Трускавецька, там де магазин тюлей "Декор"). Десь 10 років тому, або і більше ЖЕО №3 розмістило на стіні цього будинку, що виходить на Трускавцьку, великі (десь 10Х7 м) металічні каркаси під рекламні щити. Там і тепер зняходяться реклами Сільпа, Фуршету, Пляцу ітп. Річ у тім, що при такій вітреній погоді, як тепер, елементи конструкції сильно гримлять. Кімнати, що знаходяться за цією стіною, непридатні до сну і відпочинку. (А це, принаймні, в 4х квартирах). Це перше. Ремонту, будь-якого, принаймні косметичного) цей будинок не знав вже роками (десь коло 15 років це напевно). З фасаду і балконів часами відвалюються кавалки. ЖЕО "не має грошей". Як змусити ЖЕО провести принаймні побілку в під"їзді? Що порадити мешканцям "шумних" квартир?
Рейтинг: 0+ 0-
 
юлія, 21:32 02 квітня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6075 днів)