"Теплі" кредити для населення Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський   
03.04.2017
Гроші на енергоефективністьДоброго дня, давно не готував статей для ДрогІнфо по юридичній тематиці. Проте отримав запит від адміністрації сайту підготувати правову консультацію щодо так званих "теплих кредитів" - державних програм по стимулюванню заходів по покращенню енергоефективності.
Тож почнемо…

Коментарі (9) | Переглядів: 3589

Детальніше...
 
Короткий "Чжень-цзю да чен" для дрогобичан по сортуванню сміття Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Марія Новосільська   
19.02.2017
СміттяЗдається Дрогобицький міський голова вляпався в чергову історію. Вважаючи, що варто йти в ногу з часом, а про переробку сміття нині не говорить хіба що німий, Кучма Тарас Ярославович вирішив запустити нову піар бульку намагаючись переконати дрогобичан, та не тільки їх, в тому, що влада робить усе можливе для вирішення проблем побутових відходів. З цією метою, кривлячись від смороду, що тхнув з тільки-но висипаної купи сміття, помпезно позував у кадрі непрофесійної камери ратушного "журналіста". Однак з цього піару вийде великий пук, і ось чому.

Коментарі (37) | Переглядів: 5720

Детальніше...
 
Кому суддя Дубель Р.М. лишив своїх "бородатих дітей"? Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олександр Жуков   
08.02.2017
СудОзнайомлення із судовими рішеннями судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля Р.М. за 2010 рік, які включені до Єдиного державного реєстру судових рішень показало, що до РЕЄСТРУ включено 23 рішення Суду по цивільних справах. Мої спроби ознайомитись із іншими судовими рішеннями по цій категорії справ(такими як ухвали про відкриття провадження) закінчились невдачею- у РЕЄСТРІ не обліковуються згадані ухвали судді Дубеля Р.М. за 2010 рік.

Коментарі (22) | Переглядів: 4996

Детальніше...
 
Безкоштовна земля у Дрогобичіі. Можливо чи ні? Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Галицька Варта   
12.08.2016
Земля у ДрогобичіМи вирішли протестувати норми українського законодавста, які гарантують право на безкоштовне отримання землі. До сьогодні, напевно, не кожен знає, що безкоштовна приватизація земельних ділянок є гарантоване Конституцією України (ст. 14) право кожного громадянина отримати у власність землю.

Коментарі (43) | Переглядів: 6283

Детальніше...
 
У ДДПУ порушують права дітей-сиріт Надрукувати
Юридична консультація
24.07.2015
ДДПУЦього року вступна кампанія у Дрогобицький державний університет імені Івана Франка відбувається із кричущими порушеннями чинного законодавства України. Адміністрація ВНЗ, який і так скотився на дно усіх рейтингів, хоче позбутися ще й тих небагатьох абітурієнтів, які обирають даний університет.

Коментарі (58) | Переглядів: 6196

Детальніше...
 
Чому у вихідні і святкові дні НЕ заборонено їхати у Дрогобичі вулицею Завалля Надрукувати
Юридична консультація
12.05.2015
ЗнакиОтримали на редакційну пошту від нашого постійного читача. Публікуємо в оригіналі.

Хто пояснить чому у неділю і святкові дні не можна в'їжджати на вул. Завалля у Дрогобичі з боку вул. Трускавецької. Якщо ви подумали, що таким чином вивільняється центр міста від автотранспорту, то це не так, бо з вул.Б.Лепкого в'їзд до центру відкритий.

(натисніть на фото для перегляду, всього 2 фото)

Коментарі (14) | Переглядів: 5552

Детальніше...
 
Кожен пільговик може їздити безкоштовно завжди! Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) ГО "Воля України"   
15.08.2014
Відповідь зі ЛьвоваДо ГО "Воля України" звернулись пенсіонери Дрогобича та району про те, що у Дрогобичі та Дрогобицькому районі на усіх маршрутах порушуються права пільговиків. Перевізники обмежують кількість людей, які можуть скористатися безкоштовним проїздом. Перед автотранспортом створюються черги з пенсіонерів та пільговиків, кількість яких встановлюють собі самостійно перевізники, чим грубо порушують статтю 37 Закону України "Про автомобільний транспорт" де сказано, що автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Коментарі (33) | Переглядів: 8626

Детальніше...
 
Працівники ДДПУ, не будьте рабами! Надрукувати
Юридична консультація
22.12.2013
у ДДПУ знову заставляють писати заяви за власний рахунокБагато людей у Дрогобичі так чи інакше пов'язано із ДДПУ. Добре це чи ні - швидше, погано, адже у час, коли не працюють об'єкти промисловості, ринок зайнятості надзвичайно малий, люди із острахом перед звільнення тримаються руками і ногами за свої посади. Адміністрація університету вміло це використовує - місто облетіла новина, що усіх працівників ДДПУ змушують у січні писати відпустки за власний рахунок.

Коментарі (48) | Переглядів: 7550

Детальніше...
 
Інспектори ДАІ вимагають довідки про оплату утилізаційного збору? Надрукувати
Юридична консультація
05.09.2013
МіліціяІз 1 вересня 2013 року вступив у дію закон про збір на утилізацію транспортних засобів (ТЗ). Контролювати оплату цього збоку доручено Податковій службі та Міністерству внутрішніх справ (МВС). Для цього МВС вестиме реєстр ТЗ, за які було сплачено цей збір, або за які по закону платити не потрібно.

Коментарі (7) | Переглядів: 5276

Детальніше...
 
Плата за повірку лічильників незаконна! Надрукувати
Юридична консультація
10.12.2012
СудПублікуємо лист читача Дрогобич Інфо та відповідь юриста.

Інспектори Дрогобицького водоканалу заставляють мешканців міста проводити повірку квартирних приладів обліку споживання гарячої і холодної води за власний рахунок у розмірі 42, 10 грн. А це перечить Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". Під це підпадають і пенсіонери і люди, які мають пільги. Доки ми будемо терпіти свавілля дрогобицьких чиновників, яким завжди бракує коштів, щоб набити власні кишені?

Коментарі (8) | Переглядів: 6341

Детальніше...
 
Тренінг у "Надії" про права інвалідів Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Ірина Вайда, юрист   
19.10.2012
НадіяНещодавно в Дрогобицькому добровільному товаристві захисту дітей-інвалідів "Надія" відбувся тренінг. На ньому йшла мова про основні положення "Конвенції про права інвалідів".

Коментарі (2) | Переглядів: 4285

Детальніше...
 
Повертаємося до податку з коминів? Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Богдан Юзефів   
26.09.2012
ГрошіПроблеми житлово – комунального господарства є актуальними і невідкладними, адже це нагальні питання повсякденного життя, які стосуються без винятку усіх громадян. Відносини у сфері житлово – комунальних послуг є різновидом цивільно – правових відносин, тому один з основних регламентуючих документів тут – Цивільний кодекс України (ЦКУ). Також відносини у цій сфері регулюються Житловим кодексом України та Законом України "Про житлово – комунальні послуги". До того ж, оскільки кожен мешканець є споживачем послуг, то на ці відносини розповсюджується дія Закону України "Про захист прав споживачів".

Коментарі (3) | Переглядів: 2602

Детальніше...
 
Як спілкуватися із працівниками ДАІ та ДПС? Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, газета "Дрогінфо"   
19.07.2012
МіліціяКожного водія рано чи пізно чекає зустріч із працівниками ДАІ чи ДПС. Частіше всього виникають конфлікти саме з ними, тому, щоб уникнути їх, слід знати найголовніше:
- пам'ятати свої права, чітко знати обов'язки інспектора;
- жодна структура без відповідних причин та повноважень не може зупинити Ваш транспортний засіб.

Коментарі (12) | Переглядів: 16909

Детальніше...
 
Соціальна допомога для малозабезпечених Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський   
13.04.2012
Гроші У Дрогобичі, як і в усій Україні, чимало сімей потерпають від нестачі коштів. А якщо ще є малі діти, тоді брак матеріального забезпечення стає дуже відчутним. Та не всі знають, що малозабезпечені сім’ї мають право претендувати на державну соціальну допомогу. Юрист Олесь Рупінський відповідає на листа нашої читачки з поясненням, що таке соціальна допомога і яким повинен бути її розмір.

Коментарі (9) | Переглядів: 9521

Детальніше...
 
Конфлікт у ТзОВ "Слов’янка" Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
17.03.2012
Робота Все важче стає жити простому люду – на кожному кроці його чекає небезпека… Мені одразу ж заперечать, мовляв, виживає сильніший. Саме так є серед тварин: хто більший, спритніший та хитріший, той і живе далі, поїдаючи, використовуючи, наживаючись над слабшим. Але ж ми, ЛЮДИ – не тварини і в тім то йріч, що мораль, соціум та правила співжиття нас зробили вищими за звірів. Саме мораль і породила право, Закон, адже в ньому повинно відображатись, формалізуватись людське бачення добра та зла, правди та омани, критерії дозволеності та допустимості. Аналізуючи останні події, котрі стають характерними для суспільства, зокрема в Дрогобичі, невільно замислюєшся: чи не дала еволюція задній хід, зокрема в питанні духовного розвитку?!

(у статті 1 відео)

Коментарі (46) | Переглядів: 4953

Детальніше...
 
ЖЕО отримує гроші ні за що? Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
04.03.2012
ХатаВартість послуг на обслуговування будинку поступово збільшується проте їх кількість та якість ні. Стало нормою коли побачити тверезого робочого від ЖЕО практично нереально, також укорінилась практика доплачувати за їх роботу додатково окрім обов’язкових платежів. При цьому всьому ніхто не знає за що та за які послуги ми платимо та як і в якому порядку вони повинні надаватись. Спробуємо трохи прояснити ситуацію.

Коментарі (19) | Переглядів: 5383

Детальніше...
 
Як встановити індивідуальне опалення у Дрогобичі Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
09.02.2012
Хата Питання щодо встановлення індивідуального отоплення є одинаково болючюче як для звичайних громадян так і для обслуговуючих організацій. Для перших – це можливість самому регулювати температуру в помешканні, не залежати від некваліфікованих, хамовитих працівників ЖЕКу. Для других – це втрата контролю над серйозними коштами, простій обладнання, та збільшення ризиків техногенних катастроф. Схоже держава прийняла сторону останніх – адже таких сурових та часто необґрунтованих заборон як прийнято в цьому питанні рідко зустрінеш навіть в нашій "правовій" державі.

Коментарі (11) | Переглядів: 13119

Детальніше...
 
Як отримати зброю Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
06.02.2012
Рушниця Питання вільного чи контрольованого обігу зброї в суспільстві є досить дискурсивним – з однієї сторони повсякденне життя стає дедалі не безпечнішим (особливо явно це відчутно коли переглядаєш кримінальну хронічку – там напали, там пограбували, там "наїхали" і т.п.) та кожна особа має право себе якось огородити від цих небезпек, проте досвід іноземних країн вказує, що і вседозволеність в цьому питанні не панацея – хоча б приклад США і випадку в Колумбіні (по цьому інциденту зняти хороший документальний фільм – кому цікаво знайде).

Коментарі (12) | Переглядів: 17583

Детальніше...
 
To beer or not to beer… Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист   
10.11.2011
Пиво Недавно стикнувся з цікавим питанням: де можна пити пиво та іншу безалкоголку та що може бути, якщо пити не там, де дозволено. Все почалось з того, що недавно був у відрядженні в Дніпропетровську, їхав у купе, проїхали П’ятихатки. Десь за хв.. 15 заривається в купе міліціонер та давай нас обдивлятись. Я був здивований, чого так, без стуку в купе вривається працівник правоохоронних органів. Після короткої та вельми "інтелігентної" бесіди мені вдалось з нього витягнути інформацію, що він літає по поїзді та шукає громадян, котрі розпивають пиво в громадських місцях.

Коментарі (14) | Переглядів: 4855

Детальніше...
 
Узаконення самобуду Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський, юрист, заступник голови Асоціації "Справедливість закону"   
24.10.2011
ХатаУ зв’язку з неоднозначністю та забюрократизованістю українського законодавства стосовно реєстрації житлового будівництва, систематичне порушення навіть тих непростих Законів по цій тематиці зі сторони відповідних органів, нерідко перед громадянами постає питання: як спочатку побудувати щось, а потім це уже узаконити. З особистого досвіду скажу: навіть в ідеальних умовах, за наявності всієї необхідної документації офіційно зробити це надто складно. Тому нерідко вибирається інший шлях – самочинне будівництво.

Коментарі (11) | Переглядів: 7888

Детальніше...
 
Всього 1 - 20 з 26
© 2008-2020 Дрогобич Інфо → (сайт працює 4554 дні)