Журналісти стурбовані порушенням свободи слова

Надрукувати
Відео
Написав(ла) TruskavetsTV   
21.03.2012
ВідеоУ Дрогобичі зібралися представники мас-медіа й друкованих видань, щоб обговорити ситуацію з випадками порушення свободи слова у регіоні. Зібрання журналістської братії, яке відбулося 20 березня у приміщенні редакції газети "Каменярі", ініціював представник інтернет-видання "Дрогобич Інфо" Максим Федис. Приводом для зустрічі став судовий позов щодо поданої на цьому сайті та в газеті "Гомін Галичини" стилізованої публікації, тому присутні торкалися, здебільшого, роботи інформаційних онлайн-видань.

(у статті 1 відео)

Як зазначили журналісти, діяльність інтернет-видань на сьогоднішній день є неврегульованою українським законодавством, тому часто трапляються "наїзди" на засоби масової інформації цього виду, дехто їх взагалі не хоче всерйоз сприймати й визнавати. Це помітно навіть у стосунках між журналістами газет та інтернет-видань, недвозначним є той факт, що на зібрання щодо порушення свободи слова на Дрогобиччині не прийшли деякі місцеві "акули пера".

Участь в обговоренні гострої теми, крім представників згаданого "Дрогобич-Інфо" у повному їх складі й редактора газети "Гомін Галичини" Анни Баневської, брали журналісти інтернет-видань: Леонід Гольберг - "Майдан", Володимир Ключак - "Трускавецький вісник", а також режисер-оператор Трускавецького Інтернет-телебачення Сергій Матійко, журналіст-ведуча дрогобицької телестудії "Алсет" Наталя Зелена, редактор газети "Тустань" Анатолій Власюк, редактор газети "Каменярі" Іван Швед, інші. Представником від влади виступив секретар Дрогобицької міської ради, колишній редактор газети "Вільне слово" Тарас Метик. Були на зібранні й особи від політичних сил, котрі помітно намагалися перевести тему порушення свободи слова у засобах масової інформації в політичну площину.

Підсумком зустрічі представників мас-медіа в Дрогобичі стало ініціювання намірів про співпрацю журналістів різних видів засобів масової інформації, а також підписання цих намірів у "Меморандумі журналістського клубу".



Переглядів: 5460

Коментарі (12)
 
Раджу зайти на першоджерело інформації за адресою *** 
 
Посилання не публікуємо.
Рейтинг: 1+ -1-
 
, 21:22 21 березня 2012 р.
 
Раджу зайти на першоджерело інформації за адресою, вказаною на білому тлі біля логотипу, що на екрані. :)
Рейтинг: 0+ -1-
 
, 21:46 21 березня 2012 р.
 
Хто куди має йти: гора до Магомета чи Магомет до гори? Це запитання як відповідь про " гострі і незовсім кути"
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 22:28 21 березня 2012 р.
 
*** 
 
Гіперпосилання встановлено.
Рейтинг: 1+ -2-
 
Федис М.Б, 23:29 21 березня 2012 р.
 
Є трішки журналістської братії в Дрогобичі, навіть якщо не брати до уваги "акул пера". Це тішить. З ролика, правда, не видно консолідованої позиції журналістів, можливо тому що був показаний лише фрагмент засідання. Але як би там не було - це важливо для Дрогобича. Думаю судді також дивляться і читають газети, і це допоможе їм знайти правильне рішення. А правильне рішення – не можна зламатись перед Чернецем. Бо хто знає, то й розуміє, що для нього в даному випадку головний мотив – це не захист "честі і гідності", а можливість скористатись ситуацією і "нагнути" і "розтоптати", причому зробити це чужими руками. Якщо виграє Чернець, то потерпить не лише газета, а в першу чергу це відчують на собі працівники університету. Бо тоді манія його зверхності, переваги над усіма, уявна вищість – розростуться нечувано.
Рейтинг: 6+ -2-
 
, 10:49 22 березня 2012 р.
 
Приєдуйтеся, борці за свободу слова на Дрогобиччині. Бо одне діло балакати у тісному колі, інше- озвучувати свою громадянську позицію, незручну для влади:  
Ми, журналісти України, заявляємо про початок громадського Руху «Стоп цензурі! »  
Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, перешкоджанню професійній діяльності журналістів та порушенню професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.  
Рух «Стоп цензурі! » є реакцією на низку подій, які дозволяють стверджувати про посилення тиску та спроби запровадити цензуру в українських мас-медіа:  
- систематичне ігнорування державними органами влади інформаційних запитів;  
- відкриті листи журналістів центральних телеканалів «1+1» та СТБ проти втручання в редакційну політику, в яких наведено факти такого втручання;  
- бездіяльність співробітників міліції, які стали свідками жорстокого поводження охоронців з журналістами Нового каналу під час подій в Українському домі в Києві;  
- безкарність чиновника, начальника управління київської мерії, який грубо перешкоджав журналістам СТБ виконувати їхні професійні обов'язки;  
- тенденційне переформатування складу Національної ради з питань теле- і радіомовлення, а також тиск на Нацраду з боку СБУ, голова якої має приватний інтерес до рішень Нацради;  
- розформування Національної комісії з питань утвердження свободи слова при Президентові України.  
Рух «Стоп цензурі! » не є політичною ініціативою та не підтримує і не підтримується жодною з політичних сил. Передбачається фіксоване членство у Русі всіх охочих взяти в його діяльності активну участь.  
Головні напрямки діяльності Руху:  
 
- захист професійних, трудових та громадянських прав всіх членів Руху, зокрема й підписантів заяв від журналістів каналів «1+1» та СТБ;  
 
- протистояння будь-яким спробам запровадження цензури в українських ЗМІ, попередження всіх спроб перешкоджання законній діяльності журналістів, тиску на журналістів з метою примусу їх до самоцензури;  
 
- проведення масштабної довгострокової публічної кампанії проти цензури та перешкоджання професійній діяльності журналістів із залученням найширшого кола громадських організації та громадських активістів з України та світу;  
 
- моніторинг ситуації з дотримання професійних стандартів у теленовинах всіх провідних телеканалів країни, оперативне оприлюднення фактів замовчування та маніпуляції важливих для суспільства тем та фактів;  
 
- сприяння розвитку саморегуляції медійної галузі.  
Ми заявляємо про неприпустимість будь-якого тиску, цензури чи іншого незаконного втручання у роботу українських журналістів як з боку влади, так і з боку власників і топ-менеджменту ЗМІ.  
Ми, учасники громадського руху «Стоп цензурі! », вимагаємо від влади та власників ЗМІ виконання наступних вимог, що є необхідними умовами для забезпечення свободи слова в Україні:  
 
1) Припинити тиск на журналістів.  
 
2) Не допустити репресій та звільнень під приводом «масштабної реструктуризації» тих журналістів, які публічно заявили про цензуру та тиск, забезпечити дотримання їх законних прав.  
 
3) Змінити правила формування та оновити склад редакційних рад телерадіоорганізацій (ТРО) із забезпеченням реальної ваги в них журналістів. Оприлюднити редакційні статути, які б відображали редакційну політику ТРО та ліцензійні вимоги до її діяльності.  
 
4) Зафіксувати законодавчо, що телерадіомовлення - це суспільно відповідальний бізнес. Власники не мають права вимагати спотворювати новини, замовчувати інформацію, підігравати будь-якій політичній силі чи посадовій особі, а також лобіювати власні бізнес-інтереси.  
 
5) У зв'язку з суспільною відповідальністю медіабізнесу, власники зобов'язані забезпечити створення власного інформаційного продукту телерадіоорганізації працівниками цієї телерадіоорганізації.  
 
6) Забезпечити права на доступ до інформації. Депутатам ухвалити у Верховній Раді України, а Президенту підписати законопроект «Про доступ до публічної інформації».  
 
7) Підтримати кандидатів до складу Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення, яких висунуто громадськими організаціями та підтримано журналістською спільнотою.  
З метою подальшого моніторингу ситуації у медійній сфері учасники громадського Руху «Стоп цензурі! » створюють Громадську раду «Стоп цензурі! ». Це тимчасовий координаційний орган щодо контролю свободи слова в Україні та протидії цензурі.  
 
Рух «Стоп цензурі! » відкритий для приєднання для всіх українських журналістів, експертів, аналітиків та представників широких кіл громадськості, які поділяють наші цінності, мету та підтримують вимоги.Сьогодні, окрім "Нових Горизонті", у цьому русі понад 150 громадських організацій 
IP: 37.55.128.62 
Повідомити адміна 
Рейтинг: 2+ -2-  
Олександр М., 10:37 21 березня 2012 р.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Олександр М., 12:18 22 березня 2012 р.
 
Пане Олександре, при всій повазі - ніхто до цього руху в Дрогобичі не долучиться. Ви знову мечите бісер... Цей заклик я вже раніше читав у дописі про утиски слова на цьому ж сайті. І що, хтось хоч палець об палець вдарив з наших ЗМІ? Ніхто. Судячи із короткого запису, всі хотіли сподобатися Метику. І що це за "клуб", у якому немає фахових журналістів?
Рейтинг: 2+ -3-
 
Kent, 13:04 22 березня 2012 р.
 
Результат -створення журналістського клубу. Запрошуємо всіх журналісті приєднатись.
Рейтинг: 4+ -1-
 
Федис М.Б, 13:27 22 березня 2012 р.
 
Якщо "клуб" - це результат, то важко сподіватися на якийсь позитив. Занадто розмита ціль. Краще б ініціювали створення кодексу честі дрогобицьких журналістів, тоді б і багна та пліток було меньше і зхникли сумнівні судові ризики.
Рейтинг: 4+ -1-
 
Kent, 14:12 22 березня 2012 р.
 
Хто буде в клубі і хто напише кодекс? Льоня Гольдберг, що шмарився біля Радзієвського всі вибори. А ще може хтось, хто хоче весь той "клуб" здати з тельбухами перед виборами. Не тим ви переймаєтеся, хлопці, тому й місто в лайні, а влада в шоколаді!
Рейтинг: 0+ -1-
 
До Kenta, 16:52 22 березня 2012 р.
 
Кожна здорово мисляча людина розуміє, що позов п. Чернця - абсолютний бздур. Немає прямих доказів про образу честі і гідності. 
До сайту Дрогінфо - жодних претензій, так як це інтернет-ресурс... Досить вигідна позиція... Втім, "Дрогінфо" - теж заручник ситуації. Адже це спершу Дрогінфо опублікував безсмертне творіння Діда Панаса... Але обидва заручники - не в рівних умовах. Для "Дрогінфо" цей судовий позов - шикарна реклама. Цього не скажеш про пані Анну.  
"Гомін Галичини", ми вас підтримуєм. Обов`язково з`явимся на суд.  
Щодо хабарництва в ДДПУ - цвіте воно і пахне. Та на рівні філологічного можу сказати, що студент, який вчиться, отримає заслужений бал. Інша річ - коли треба "домовитись". Чомусь мені дивно (така вже недотепна вдалася) читати у відгуках - коли "учащимся" ставлять так - добре, а "невстигаючим" - за гроші - теж незле... 
А ви перенесіться на років з десять в майбутнє... Чи хотіли б ви, щоб Вашу дитину лікував педіатр, який купляв сесії. Або навчав учитель, якому не до снаги було запам`ятати хоча б з десяток прийомів методики...  
Щодо журналіського клубу- це ідея, яка, навіть втілена в життя, зведеться до балачок. Треба конкретні приклади - хто і як обмежує свободу слова. Пані Анна - приклад, звісно, яскравий. Шум напередодні судового засідання має зміст. Надіємся, для "Гомону, , , " все закінчиться добре.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 21:39 23 березня 2012 р.
 
Ну ви мені скажіть, ну якої псьої кобилки ви даєте тоті хробурі? Вчитеся- прекрасно, не вчитеся- нічого там робити- йдіть і тусуйтеся. Десятки тисяч перед вам народонька вчилося- і не було ніякого гвавту. От цікаво: а чи не є оті всі писулькання прекрасним піаром для самої корупції?
Рейтинг: 0+ 0-
 
Читач, 18:37 24 березня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6044 дні)