Соціальна допомога для малозабезпечених

Надрукувати
Юридична консультація
Написав(ла) Олесь Рупінський   
13.04.2012
Гроші У Дрогобичі, як і в усій Україні, чимало сімей потерпають від нестачі коштів. А якщо ще є малі діти, тоді брак матеріального забезпечення стає дуже відчутним. Та не всі знають, що малозабезпечені сім’ї мають право претендувати на державну соціальну допомогу. Юрист Олесь Рупінський відповідає на листа нашої читачки з поясненням, що таке соціальна допомога і яким повинен бути її розмір.

Лист від нашої читачки:

"Я мати двох дітей, вагітна третьою. Ніколи ніде не працювала, пішла у декрет одразу після університету. Чоловік працює, оформлений офіційно. За останні півроку він заробив трохи більше 14 тис. грн. На дітей за ті ж півроку я отримала 5 тис. грн. У середньому за місяць приблизно 3200 грн, що становить 800 грн на людину.

Зараз старшій дитині виповнюється 3 роки, на днях. Тобто я перестану отримувати на неї допомогу. А молодшому у травні буде 2 роки, і закінчиться виплата допомоги, що дається при народженні другої дитини. Залишиться лише 130 гривень декретних на місяць.

Чи може наша сім’я у такому випадку вважатися малозабезпеченою? Якщо ні, то чи можемо ми в такому випадку розраховувати на якісь пільги або соціальну допомогу?

Законодавець пише, що на дитину до 6 років має бути прожитковий мінімум, що у січні цього року був встановлений у розмірі 893 грн. А якщо нема такого доходу у сім’ї, то чи забезпечуються такі діти певними виплатами?

Напишіть, будь ласка, про все це, адже така тема цікавить немало матерів - у наш час надзвичайно дорого виховувати одразу кількох неповнолітніх дітей.
"


Надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям регулюється ЗУ "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" від 01.06.2000 року.

Малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.

Середньомісячний сукупний доход сім'ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Прожитковий мінімум для Вашої сім’ї з 1 квітня 2012 року, відповідно до ЗУ "Про державний бюджет ", становить: (працездатні особи – Ви і чоловік – 1094 *2 = 2188грн.) + (2 дитини до 6 років – 911 * 2 = 1822) = 4010 грн.

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Якщо місячний сукупний дохід вашої сім’ї менший за 4010 грн., то Ви вважатиметеся малозабезпеченою сім’єю і матимете право на соціальну допомогу у розмірі різниці між 4010 грн. і місячним сукупним доходом вашої сім’ї.

У вашому випадку сукупний дохід вашої сім’ї становитиме: заробітна плата вашого чоловіка 2334 грн. + 130 грн. декретних на місяць = 2464. Отже, Ваша сім’я матиме право на соціальну допомогу у розмірі 1546 грн.

Переглядів: 10299

Коментарі (9)
 
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 50 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 80 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. як ви це прокоментуєтє?
Рейтинг: 0+ 0-
 
дрогобичанин, 14:23 13 квітня 2012 р.
 
спочатку ніж писати статтю треба було проконсультуватися в компетентних людей, є велика різниця між прожитковим і рівнем забезпечення. Це все написане не відповідає дійсності. І так думають ще й багато юристів, підійдіть в соцзахист ( найкраще районний) і там все розжуюють
Рейтинг: 0+ 0-
 
до автора, 19:02 13 квітня 2012 р.
 
Ви молодець якщо орієнтуєтесь про рівні, а коментувати це до КМУ звертайтесь
Рейтинг: 0+ 0-
 
дрогобичанину, 19:03 13 квітня 2012 р.
 
Дрогобичанин. 
Звідки ти взяв ті проценти? дай, будь ласка, ссилку на відповідний закон. Інакше подумаю, шо то з потолка. 
а в соцзабез іти - себе не поважати. 
надурять і спасибі не скажуть.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Слов’янин, 19:17 13 квітня 2012 р.
 
Популярне  
Новини для багатодітних  
Перелік пільг  
Законодавчі акти Верховної Ради України  
Статистика 
Переглянуто статей : 4124 
На даний момент 
1 гість на сайті  
Довідка 
З 1 січня 2012 року встановлено прожитковий мінімум у таких розмірах:  
1. для дітей віком до 6 років - 893 грн.  
2. для дітей віком від 6 до 18 років - 1112 грн.  
3. для працездатних осіб - 1073 грн.  
4. для осіб, які втратили працездатність - 822 грн. 
 
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 50 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 80 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. 
 
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
Рейтинг: 1+ 0-
 
дрогобичанин, 19:24 13 квітня 2012 р.
 
Шановний Юрист, питання особистого характеру.  
Чи вирішилось ваше питання щодо опалення хати електроприладами? Маю таку саму проблему, не знаю як вирішити, порадьте. Мені теж ота дурна "двохметрова" з собезу - Кулинич Ліля Петрівна (великий ДИРЕКТОР без освіти) вставила палки між колеса.  
 
Буду вдячний за юридичну допомогу.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 21:35 27 лютого 2014 р.
 
У 2009 році чоловік уклав угоду з будівельною організацією на будівництво житлового будинку. Кошти за будівництво будинку були проплачені протягом 2009 року, про що є відповідна довідка від будівельної організації. Також в довідці зазначено що будівництво велось з січня 2009 по вересень 2014 року. В листопаді 2014 чоловік оформив право власності на цей будинок. На даний час і я, і чоловік здійснюємо догляд за пристарілими людьми. Є одна дитина, інших джерел доходу немає. Чи можу я оформити допомогу як малозабезпечена сім”я?  
В органи соцзахисту зверталась, там мені усно відмовили в отриманні допомоги мотивуючи тим, що ще не пройшов рік від оформлення права власності на будинок. В мене ж інша думка: будинок не був куплений, договір купівлі-продажу не оформлявся. До того ж кошти за будівництво проплачені ще 2009 роком, Роз”ясніть будь-ласка чи є оформлення права власності на будинок причиною у відмові на соцдопомогу.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 10:58 31 березня 2015 р.
 
Ірино, не слухайте ніяких усних відмов.  
Заяву подавайте - вони зобов'язані прийняти. А вже тоді нехай дають відмову у письмовому вигляді.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Знаючий, 13:24 31 березня 2015 р.
 
Дитині 2. 3 міс я мати одиночка, яка має бути виплата ?
Рейтинг: 0+ 0-
 
Оксана, 01:37 18 листопада 2015 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)