Проголошено республіку Подкарпатську Русь!

Надрукувати
Новини
26.10.2008
Карта русинівУчора (25 жовтня 2008 року) було проголошено республіку "Подкарпатська Русь" на Закарпатті. Праві сили досить агресивно зреагували на цю "де-юре" постанову - а ми відповідним чином реагуємо на їх заяви та вимоги. Акцентуємо увагу на Українській партії та ГО "Свобода" - на найбільш безглуздих моментах з їх звернень.

Коротко про факти: це "пролошення республіки" - звичайна собі кістка, яку кинули голодним собакам. От вони і "гавкають" про сепаратизм - сподіваємось, алегорія зрозуміла. Про русинів ми писали й раніше, шансів на відокремлення у них нема ніяких.

Першою зреагувала ГО "Свобода". Цікаві моменти з їх звернення: "у сепаратистському шабаші взяли участь 109 "делегатів"". Очевидно, слід подарувати їм тлумачний словник, бо "шабаш" у першозначенні - субота у іудеїв; закінчення чого-небудь.

Далі "Свобода" поступово від проголошення Подкарпатської Русі переходить до подій у парламенті, змін у Конституції і т.п. - і звинувачує у всьому Росію. Можливо, їм навіть хтось повірить. Повний текст не приводимо, але якщо вже свободівці називають русинів "сепаратистами", хай будуть чесними до кінця, і звуть себе "шовіністами".
 
І найцікавіше - звернення Української партії. Подаємо у вигляді цитат з нашими коментаріями:

1) "ми, українські націоналісти, котрим належить ця Богом дана земля" - і це вони про Закарпаття, яке лише у 1938 році увійшло до складу УРСР. А історичні корені там були у хорватів, угорців, румунів і т.п. - українці завжди складали меншість.

2) "вимагаємо негайно покарати організаторів даної провокації" - русинами себе назвали більше 10 тис. громадян України. Без провокацій.

3) "з подальшим ізолюванням від суспільства цих "яничар"" - знову повна безграмотність. Яничар - у султанській Туреччині солдат регулярної піхоти, створеної в 14 ст. з військовополонених, а також християн, обернених у мусульманство.

4) "перевірити їх на психічні розлади" - питання спірне, кого ще перевіряти?

Післямова. Ми слідкуватимемо за розвитком подій, але вже можна сказати про штучне надання цій події надзвичайної важливості. Хтось скаже, що всі прояви сепаратизму треба пересікати в зародку - але чому тоді не пересікається нацизм?
Переглядів: 4313

Ваш коментар буде першим
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5884 дні)