Від проблем журналістських до проблем футбольних

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Оксана Каспрук, відео Святослава Грабовського   
13.06.2012
Журналіст 9 засідання дискусійного клубу розпочалось ушануванням хвилиною мовчання світлої пам`яті Зенона Філіпова – відомого фотографа, автора книги "Мистецтво дрогобицької фотографії". Цього дня на розгляд було представлено дві теми: "20 років газеті "Тустань" та проблеми свободи слова на Дрогобиччині", а також "Футбольні проблеми Дрогобича та регіону". Зачепили і третю тему, найбільш "гарячу" і стосувалась вона мовного питання.

(у статті 1 відео)

...Та спершу про мову

На засіданні були присутні люди, які їздили до Києва пікетувати Верховну Раду проти

прийняття мовного закону. Вони коротко поділились своїми враженнями. Святослав Сурма зазначив, що перед від’їздом був мітинг у Дрогобичі, але, на жаль, він був надзвичайно малочисельним. Здавалось би, така важлива тема для кожного українця, але люди просто "охололи". У Києві ж усі відчули піднесення, але коли дізнались, що закон уже прийняли – виникло таке враження, що нас використали. Мабуть, таке рішення було вигідним для всіх - і регіоналів, які тепер можуть сміливо сказати, що вони виконали свою обіцянку, і опозиція буде стверджувати, що боролась разом із народом, але не змогла нічого зробити, бо не має належних повноважень. У Стрию розпочинаються масові акції протесту. Михайло Ваврин підтримав думку Святослава Сурми, зазначивши, що йому прикро через те, що у Дрогобичі автобус із людьми, які їхали до столиці, на годину затримали наші правоохоронці. Прикро і те, що з Дрогобича не вдалося зібрати повний автобус - залишилось 11 вільних місць. Михайло Задорожний також мав змогу побувати в Києві, депутат звернув увагу на те, що проблема не в Колісніченку і Ківалові, а проблема у нас самих. Про це свідчить низька активність дрогобичан і, зокрема, самих народних обранців. Та найбільш образливим було те, що опозиціонери, які мали відстоювати свою позицію у парламенті, навпаки провокували демонстрантів на конфлікт із "Беркутом".


Свобода слова – міф чи реальність?

Повертаючись до вищевказаних тем, варто зазначити, що експертами із проблем свободи слова виступили головний редактор видання "Нові Горизонти" Олександр Магльона, керівник центру громадських експертиз Дрогобиччини Олег Косик та керівник інтернет-ресурсу "Дрогобич Інфо" Максим Федис. Першим доповідав Олександр Магльона, який із власного досвіду зазначив, що газета, яка повинна щось нести читачам, не має прислуговуватися владі. Не може журналіст "накидуватись на амбразуру" знаючи, що у нього немає ніякої опори та захисту. Вибори, які нас чекають є вирішальними, тому з боку мас-медіа будуть величезні авнтюри.

Олег Косик поділився думкою про те, що люди збайдужіли під тягарем побутових проблем. А засоби масової інфромації мають брати активну участь у "пробудженні" громадськості. І журналісти, і політики мають бути відповідальними за ті речі, які вони говорять вголос. Основна вина за те, що відбувається у нашій державі, лежить саме на журналістах.

Як слушно висловився керівник інтернет-ресурсу "Дрогобич Інфо" Максим Федис: Свобода слова є, але немає розуміння того, що не всі її належно сприймають. Інтернет – це глобальна річ, тому тут не можна проблеми свободи слова розглядати у регіональній площині. Він включає в себе і соціальні мережі, де ніхто не відслідковує достовірність інформації. На мою думку, свобода слова – це можливість кожного бути почутим.

В. Кондзьолка висловився, що свобода слова – це елемент формування суспільства. Зараз яку б викривальну інформацію не розповсюдили журналісти, вона не зробить належного впливу. Це проблема громадськості.

Отож, свобода слова існує до того часу, доки існує свідома громада і, в той же час, демократичне суспільство не може існувати без свободи слова, яка є показником його розвитку.


Футбольні проблеми Дрогобича та району

Наступна тема стосувалась футболу як міста, так і регіону. В якості експертів виступили Хосе Турчик, Василь Кобільник та Володимир Вата.

Як відомо, Дрогобич втратив і стадіон, і команду попри те, що інтерес до цього виду спорту не зникає. Хоч футбол у Дрогобичі переживав і злети, і падіння, зараз цей вид спорту перебуває, так би мовити, у "ямі", з якої дуже важко вибратися. - зазначив Хосе Турчик. Основна проблема полягає в економічих проблемах міста. Якщо раніше кожен завод чи підприємство мало власну футбольну команду, то зараз утримати команду може лише людина, яка фанатично любить футбол і володіє відповідними ресурсами. 1990 – 1993 рік був найбільш вдалим для дрогобицького футболу. Згодом команда "Галичина" просто зникла через брак фінансування. Разом із зникненням команди зник і інтерес до самого міста як регіонального футбольного осередку. Та позитивом є те, що вслід за містом, футбольну естафету підхопив район - і досить успішно.

Цікавою інформацією поділився корінний дрогобичанин і футбольний фанат, 80 – річний Володимир Вата. Виявляється, зараз ми звинувачуємо і владу, і міського голову, зокрема, у тому, що стадіон перебуває у жахливому стані. Та 1989 року, з ініціативи Олексія Радзієвського, було збудовано східну трибуну. Чому ж зараз Олексій Васильович не зміг довести все до пуття? Мабуть, роки вже не ті...

У районі ситуація зовсім інша. І байдуже, що на імпровізованих стадіонах пасуться корови. Футбольна команда є майже у кожному селі, та й меценати знаходяться, то серед депутатів (12 депутатів районної ради спонсорують футбольні команди), то серед бізнесових кіл. Наш район має найбільшу кількість команд в області. На цей сезон заплановано 22 гри серед команд району. Найбільшою проблемою є перевезення команд.



Переглядів: 3828

Коментарі (19)
 
Може би ви вже вирішували якісь проблеми а не тільки язиком мололи, не розумію для чого збиратися і обговорювати ці всякі проблеми, немає з ким поговорити?
Рейтинг: 8+ -3-
 
Штурм, 09:20 13 червня 2012 р.
 
щодо мови , та ж дрогобичани проголосували більщістю за партію регіонів то значить вони згідні з ними.
Рейтинг: 0+ -2-
 
гість, 09:35 13 червня 2012 р.
 
Відео без запитань та без відповіді! Єдина інформація це те , що  
Малик тренує в миколаєві! :zzz :sigh :?
Рейтинг: 3+ -1-
 
Кілер, 10:44 13 червня 2012 р.
 
Ці люди збираються не молоти язиками, а обговорюють коло проблем у місті, бо звідки такі, як Ви будуть про це знати?!
Рейтинг: 2+ -4-
 
до штурма, 13:46 13 червня 2012 р.
 
О так, в Дрогобичі всі сліпі і ніхто не бачить що ся робить , дякую що повідомляєте що в нашому місті нема команди, ніхто цього незнав :grin
Рейтинг: 3+ 0-
 
Штурм, 15:44 13 червня 2012 р.
 
А Ви що можете запропонувати краще? Є якісь ідеї?
Рейтинг: 0+ -1-
 
до вас, 16:16 13 червня 2012 р.
 
Штурм, поясни якщо ви в Дрогобичі не сліпі і все бачите і знаєте, тому чому живете гірше за останнього рагуля.  
Маєте злодійську владу, яка вас обкрадає, маєте депутатів які дбають хіба за землю для себе і родичів, немає ані доріг, а ні стадіону. Та, навіть фан-зони, як в Трускавці вам, рагулям, не зробили.  
А я ся тішу, що знаю, що ся робить, і нема чого мені щось говорити.  
Убогість, сер.
Рейтинг: 2+ -1-
 
немає логіки, 16:21 13 червня 2012 р.
 
Що пропонуєте робити?
Рейтинг: 0+ 0-
 
до всіх нерагулів, 16:37 13 червня 2012 р.
 
Але Кобільник молодець! Всіх згадав. Лише забув "дрібницю" - що федерація футболу району фінансується з районного бюджету - виділено 122, 9 тис. грн.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Район, 17:24 13 червня 2012 р.
 
То шо ви у своєму місті знаєте що в ньому відбувається, це вам не покращить життя. Владу треба гнати а не обсуждати її.
Рейтинг: 2+ 0-
 
до логіки, 18:23 13 червня 2012 р.
 
До "немає логіки" 
В принципі дописувач все правильно говорить. Навіщо обговорювати проблеми і їх не вирішувати? Просто людям в Дрогобичі немає більше чим зайнятися! Скучно! А якщо люди і не хочуть щось змінювати, вони це і не будуть робити, якщо їм і так нормально живеться. А поговорити цікаво! Більшість бомжів(безхатчинок) не хочуть нічого міняти в своєму житті. Вони не хочуть працювати, їх влаштовує таке життя! А змінювати владу я взагалі не бачу сенсу. Це ні до чого не призведе. Вже в 2000 році стояли на майдані. І що це дало? Це таке саме, як в Росії. Бойкотують, щоб зняли Путіна! І що дальше? Ні в кого немає ніякого плану! НІхто не піднімає питання про заробітню плату, про покращення умов життя! Знімаєм Путіна! Гасло просто сильне. Так само і в нас, Радзієвського геть! І що дальше? Перевибори? Скільки їх вже буде? А можливо давайте казати, щоб зробили ту чи іншу вулицю, конкретно! А то дадуть людям грошей, так як в Росію, повиходять всі і що далі? Ми ж хочемо демократію! Давайте брати участь в керуванні Дрогобича! Нормальні конструктивні пропозиції. Наприклад лист від ДрогІнфо, в міську раду! Створимо тему, в якій будуть подаватися пропозиції, для вирішення першочергових проблем. Редактори ДрогІнфо виберуть найактуальніші і відішлють листа в міську раду. Не буде відповіді або реакції - на мітинг, всі! Ось так можна це зробити!
Рейтинг: 9+ -1-
 
Goofy, 19:43 13 червня 2012 р.
 
Опечатка, на майдані стояли в 2004 році!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Goofy, 19:44 13 червня 2012 р.
 
як Ви не розумієте, що повільно, але йде зародження нового суспільства і власне через обговорення СПІЛЬНИХ, а не СВОЇХ власних проблем. /просто не люблю багато і довго щось зрозуміле пояснювати/
Рейтинг: 0+ 0-
 
до Goofy, 08:27 14 червня 2012 р.
 
Ти пишеш: “Давайте брати участь в керуванні Дрогобича! Нормальні конструктивні пропозиції. Наприклад лист від ДрогІнфо, в міську раду! Створимо тему, в якій будуть подаватися пропозиції, для вирішення першочергових проблем. Редактори ДрогІнфо виберуть найактуальніші і відішлють листа в міську раду. Не буде відповіді або реакції - на мітинг, всі! Ось так можна це зробити! ”  
Абсолютно слушно, треба брати участь у управлінні містом. Власне Дискусійний клуб є майданчиком для старту такого управління. На засіданнях клубу , які є абсолютно відкритими для кожного, обговорюються представниками громадськості проблеми, пропонуються шляхи їх вирішення. Влада вперто ігнорує ВСІ запрошення на засідання. Влада в Дрогобичі не хоче жодної участі громади в управлінні містом — а особливо розподілі і використанні міських коштів, землі, будівль. 
На Дискусійному клубі не тільки говорять, а й роблять. За результатами засідань направляються листи в мерію. Приклад, направлені листи до кожного депутата і міського голови з пропозицією підтримати на черговій сесії зміни до роботи міської ради-  
1. 1. Впровадити поіменне голосування по землі, приватизації та інших важливих питаннях. 
2. Оприлюднювати результати голосувань на сайті міської ради. 
3. Оприлюднювати всі рішення сесії і виконкому та їх проекти. 
Результат — приблизно половина депутатів надала відповідь. Решта взагалі зігнорувала запит. Міський голова надав формальну відписку, що це не стосується закону про доступ до публічної інформації. І головне, - маючи згоду половини депутатів, за три місяці це питання такі не розглядалося в сесійній залі.  
Направлялись запити щодо сто тисяч дерев та заміни вуличних світильників. Отримані відписки, які не витримують не те що аналізу, а елементарної критики.  
Під час обговорень виявлено що на захист архітектурної спадщини виділяють 10 ( десять) тисяч гривень, а на утримання чиновників в ратуші планку встановлену Кабміном перевищують на 5 (п'ять) мільйонів гривень. І так з багатьох питань.  
На Дискусійному клубі встановлюють факти і ними оперують, що дає змогу аргументовано проводити розмову з владою.  
Приходь, бери участь, озброюйся інформацією і організовуй вплив на владу — мітинги, протести — готовий особисто підтримати і зорганізувати товаришів!  
Удачі!
Рейтинг: 1+ -1-
 
теж до Goofy, 10:08 14 червня 2012 р.
 
Дурень думкою багатіє, а мудрий - словом та ділом. 
Лодаєш себе за мудрого - покажи на що здатний в дискусіях. Твій час настав ! Якщо не маєш, що сказати - помовч. Всім стане зрозуміло: Ти вмієш тримати слово. В собі...
Рейтинг: 1+ 0-
 
Олесь Доктор до паразитів, 13:58 14 червня 2012 р.
 
Чомусь не ловлю вашої цінної думки, може, , і ви теж?
Рейтинг: 0+ 0-
 
смішно, 16:39 14 червня 2012 р.
 
до Goofy, 08:27 14 червня 2012 р.  
Я не розумію, тому що нема зародження нормального і нового суспільства! І не треба мені говорити, що є. Якщо Ви так говорите, то це означає, що Ви не спілкуєтесь з молоддю. Не можна так. Приклад: в Дрогобичі, біля магазину "Молочний" якась людина на range rover, зупинилася по середині вулиці, і вийшла в магазин за покупками, і всі його мали обїжджати. Збоку сидів, я так зрозумів, його син! Я цю людину не знаю, але бачив в Дрогобичі не раз, він напевно сам дрогобичанин. Вот так виховують наші батьки нове покоління. А ще левова частка батьків за кордоном, а діти тратять гроші. І не треба мені будь ласка тут розказувати про нове покоління. Знаю я нове покоління!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Goofy, 21:45 14 червня 2012 р.
 
теж до Goofy, 10:08 14 червня 2012 р 
Тепер Ви будь ласка послухайте мене! Я сам не вийду на площу і не буду мітингувати, тому що це нічого не дасть! Я не раз звертався до людей і ніхто повірте мені ніхто не хотів нікуди йти! Клали вони на Дрогобич і на Україну. Всі! Обідно просто, що всім насрати! А ті розмови... Не буду продовжувати!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Goofy, 22:06 14 червня 2012 р.
 
В нас панує тотальна недовіра один до одного. Тому коли ти закликаєш всіх, підкреслюю всіх, прийти на площу, то вони думають що ти ними маніпулюєш і хочеш досягти якусь свою мету, просто їх використавши. Коли ти вийдеш один або з декількома людьми які тобі довіряють і всі побачать що це не приватний інтерес або акція за гроші, то відсотків 5-10 з них тебе підтримають і стануть поряд з тобою. Це буде не багато людей, але це будуть сильні люди, які зроблять свідомий вибір. Для цього необхідно дві речі: 
1. чіткі і зрозумілі для громадян цілі і задачі протесту, очікуваний результат. 
2. особиста сміливість. 
Історію творять особистості. Свого часу світом облетіла світлина одного молодого китайця який на площі Тянь-ань-Мень один, наголошую, один вийшов проти колони танків і зупинив її. 
Удачі!
Рейтинг: 1+ 0-
 
теж до Goofy, 09:05 15 червня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6075 днів)