Інтерв’ю з головним редактором журналу "Наше право" Євгеном Кузнєцовим

Надрукувати
Інтерв’ю
Написав(ла) Максим Федис   
10.08.2012
Журналіст9 липня 2012 року в Київському Будинку вчителя відбулась церемонія нагородження видатних особистостей і організацій України Міжнародним Академічним Рейтингом "Золота Фортуна". Журнал "Наше право", головним редактором якого є Євген Кузнєцов, нагороджений медаллю "Трудова слава" в номінації "За вагомий внесок у справу розбудови України та високий професіоналізм".

- Євгене, із дрогобичан, мені здається, ти перший, хто отримав таку високу оцінку праці від Академічного рейтингу "Золота Фортуна". Знаю, що це твоя друга медаль. Першу ти отримав у 2009 році від МВС України. Цими нагородами відмітили твою роботу як Головного редактора журналів "Наше право" і "Європейські перспективи". В інтерв’ю телебаченню ти наголосив, що є дрогобичанином, що журнал видається у Дрогобичі, розповів про журнал, видавців тощо. Коротко розкажи про Рейтинг "Золота Фортуна", його історію. Хто був серед номінантів Рейтингу?

- Міжнародний Академічний Рейтинг "Золота Фортуна" існує 18 років. У різний час співзасновниками Рейтингу виступали академічні структури Великобританії, Італії, Китаю, України.

Головною метою МАР "Золота Фортуна" є пропаганда визначних досягнень науково-технічного прогресу, державних діячів, представників силових структур, духівництва, а також установ, організацій, провідних підприємств усіх галузей країн-учасниць Рейтингу.

Рейтинг називає тих, хто творить завтрашній день України.

Обранці Рейтингу "Золота Фортуна" нагороджуються Золотими і Срібними Стелами та Дипломами якості, Георгіївськими орденами і медалями. Вищою нагородою є Срібна "Богиня Фортуна з золотим мечем". За час існування Рейтингу нею були відзначені видатні особистості, культурні і наукові центри. Це Папа Римський Іоанн Павло II, зірка світової опери Пласідо Домінго, Президент Союзу Російських зброярів М.Т. Калашніков, Нобелівський Комітет, Державний Академічний Великий театр Росії, Всесвітній Поштовий Союз (Берн), Європейський центр ядерних досліджень (Женева).

Серед володарів Бронзової Статуї "Богиня Фортуна з золотим мечем" - Міністерство оборони Королівства Нідерланди, Міністерство оборони Великобританії, Департаменти оборони США і Канади.

- Дякую. Тепер коротко про журнал "Наше право", чому він користується повагою серед науковців-юристів?

- Є дуже багато різних по тематиці журналів, – наш науковий, фаховий. Що це означає?

Кожен аспірант, працюючи над дисертацією, повинен висвітлювати хід своєї роботи у періодичних виданнях. Це свого роду апробація дисертації через статті в журналах (їх перед захистом канд. дис. повинно бути не менше 12, для докторської 20 і монографія). Статті повинні бути надруковані тільки в тих журналах, які рішенням Президії ВАК України включені до переліку наукових видань, у яких публікуються основні результати дисертаційних робіт.

"Наше право" – журнал ваківський, тобто фаховий. Будь-який науковець, перш ніж подати у редакцію статтю, завжди цікавиться, чи ваківський журнал.

Буває і так. Людина подала документи до захисту, а експертна Рада ВАКу забракувала якусь його статтю (надрукована не у ваківському журналі, не витримані вимоги тощо), питання стоїть про зняття дисертації із захисту. Звертається до нас з проханням терміново включити статтю (так було не один раз). Знімаємо з друку готовий зверстаний журнал, розміщаємо статтю, передруковуємо журнал – і людину врятовано.

- Хто друкується в журналі "Наше право"?

Авторами статей є науковці, як молоді, так і досвідчені - від аспірантів до докторів наук. Хочу відзначити активність працівників МВС. Друкуються в журналах міністри МВС, особливо був активним покійний Юрій Кравченко, його заступники М.Ануфрієв, А.Подоляка, М.Курко, С.Денисюк та ін., вони і зараз багато друкуються. Зараз працюють над дисертаціями Перший заступник Міністра МВС України, генерал-лейтенант Черних С.П., заступник Міністра, керівник апарату, генерал-полковник Лекарь С.І., начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України Дивак М.М., заст. начальника УВС у Київський області Кислий А.М., начальник по боротьбі із орг. злочинністю і корупцією в Київській області Е. Свінціцький (до речі, вони недавно захистили кандидатські дисертації, з чим їх і вітаю). Активні автори Грицак В.М. (генерал-лейтенант, народний депутат України), Козицький В.І. (генерал-майор, начальник УМВС у Харківській області), Щур Б.В. (генерал-майор, начальник УМВС у Львівській, тепер у Волинській області), Гусаров С.М. (генерал-полковник, нар. деп. України). Два останніх наприкінці 2011 року захистили докторські дисертації і надалі лишаються нашими постійними авторами (хоча після захисту дисертації активність у науковців падає, така статистика).

Хочу відмітити активність професорсько-викладацького складу Харківського національного університету внутрішніх справ (ректор генерал-полковник, академік О.Бандурка), Національної академії внутрішніх справ (ректор генерал-лейтенант, В.Коваленко), Національного університету "Одеська юридична академія" (ректор професор С.Ківалов), Національної юридичної академії імені Я.Мудрого (ректор академік В.Тацій ), також Львівські, Івано-Франківські, Донецькі виші.

Активні судді – від Голови Вищого суду В.Онопенка, його заступників д.ю.н. М.Мельника, М.Хавронюка, голів і суддів вищих спеціалізованих судів та міськрайонних, а саме: Голова Київського апеляційного господарського суду Ємельянов А.С., судді Київського апеляційного адміністративного суду Ганечко О.М. і Данилова М.В., суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Журавель В.І., суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ільков В.В. та інші.

Плідно працюють на науковій ниві податківці. Недавно захистив докторську дисертацію наш постійний автор - перший заступник Голови державної податкової служби генерал-лейтенант А.В.Головач, готується до захисту його заступник начальник Головного управління податкової міліції ДПС України, генерал-майор міліції Коваль В.Ф. Багато подає матеріалу професорсько-викладацький склад Академії податкової служби (ректор нар. деп. України В.Мельник).

Тісні зв’язки редакції з Національною академією прокуратури України (ректор Ю.Дьомін), професор Куца В.М. постійно піклується про вихід статей професорів і аспірантів академії, наших постійних авторів Н.Рибалко, Я.Триньової, В.Сотніченка, Р.Шестопалова, О.Назарука, прокурора Чернігівської області С.Мірошниченка тощо. Не можна не відмітити наукову активність працівників Генеральної прокуратури України. В наших журналах також, як я згадував про МВС, друкувались всі Генеральні прокурори України, особливо хочу відмітити нашого земляка Литвака Олега Михайловича, він і по теперішній час публікує свої статті і статті своїх аспірантів, колег-прокурорів, часто телефонує, переживає за долю кожної публікації.

Активно працює з редакцією Перший заступник Генерального прокурора Кузьмін Ренат Равелійович (до речі, 09.07.12 р. він захистив докторську дисертацію, до речі вітаємо його), активні інші заступники Замфіров В.А., начальник Головного слідчого управління Курись А.С., його заступник Логоша В.В.( вони скоро виходять на захист дисертації).

Співпрацюють з нами Голова пенітенціарної служби України, генерал-лейтенант внутрішньої служби Лісіцков Олександр Володимирович, його представник в м.Києві і Київській області Сайко О.Й. і представник в Харківській області Бараш Є.Ю..

Активно працюють з редакцією народні депутати України, особливо члени і працівники Комітету ВР України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (Голова В.Швець), з Комітетом ВР з питань правосуддя ( Голова С.Ківалов), з Інститутом законодавства ВР України. Скоро будемо вітати із захистом докторської дисертації Юрія Мірошниченка народного депутата України, Представника президента у ВР України, а також Губернатора Харківської області М.М.Добкіна (він захистив кандидатську, працює над докторською), Губернатора Київської області А.Й. Присяжнюка ( він захистив докторську 07.07.12 р., вітаємо і його), приємно відчувати, що і частка нашої праці буде в його захисті.

- Євгене, я зрозумів, що у тебе друкуються науковці зі всіх регіонів України, навіть і з далекого зарубіжжя, а наші земляки друкуються?

- Безперечно. Одним із перших почав друкуватись трускавчанин Іван Білас ( тоді нар. деп. України, Голова комітету ВР, генерал-лейтенант, д.ю.н, нині професор Інституту міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Шевченка), його син Андрій Білас, я вже згадував за Богдана Щура, Стебничанин аспірант ХНУВС Василь Федитник, Дрогобичани Олександр Шнягін, Юрій Лоза і Трускавчанин Андрій Шишко вже захистили кандидатські дисертації. Сподіваємось, що скоро захиститься і Христина Модіна з Трускавця.

Про всіх авторів розказати практично не можу, хоча кожний заслуговує на це. Майже кожен з них – це постать, глиба в науковому і політичному світі.

- Розкажи, будь ласка, про поліграфічну базу. Де журнал друкується?

- У своєму інтерв’ю по телебаченню я подякував за нагороду і сказав, що отримав її завдяки роботі великого колективу Дрогобицької міської друкарні. Це висококваліфіковані працівники – директор Андрій Лесишини, Василь Герман, Марина Повелчак-Шуй, Лариса Лесишин, Андрій Іванішів тощо, і завдяки їм вчасно виходять у світ наші журнали. Низький їм уклін і велика подяка як від мене, так і від всіх авторів.

- На завершення інтерв’ю хочу задати запитання, що рухає тобою, чи не є тягарем для тебе ця робота?

- Я люблю свою роботу, адже вона дає можливість спілкуватись з цікавими, видатними людьми, відчувати, що і твоя частка праці є в їх успішних захистах, а відповідно і в розвитку української науки.

Переглядів: 7943

Коментарі (3)
 
Якщо Євген Кузецов вчився в школі№ 3, то нічого дивного, що Вексельберг також там вчився, але чомусь обіцяних грошей на ремонт не дає.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Ірко з Під., 11:32 10 серпня 2012 р.
 
МАКСИМ БОГДАНОВИЧ дякую від щирого серця за статтю про головного редактора журналу "НАШАИ ПРАВО" ЄВГЕНОМ КУЗНЕЦОВИМ! А вірніше за інтерв*ю! Прочитавши відповіді даного пана, КУЗНЕЦОВА, я зрозумів, що всі високопоставлені міліцейські чини хочуть захищати кандидатські, докторські і так далі круті звання! Це напевно дуже добре, народ повинен мати грамотну і толкову міліцію, ПРОКУРАТУРУ, СБУ .Не зрозуміло лише одне, поважний редактор, пан КУЗНЕЦОВ, розповів, що навіть гостем частим його видання, був покійний ЮРІЙ КРАВЧЕНКО, бувший міністр МВС УКРАІНИ! Але в одному виданні була стаття про те, що пан КРАВЧЕНКО, не міг себе застрілити...2 рази з вогнепальноі зброі\пістолетів\ різних калібрів, одноразово в .голову! Чи не здається ВАМ, шановані, панове, що це просто абсурд ! Не проти послухати ще б .чому пан генерал-лейтенант ІВАН БІЛАС, якось по ЦТ заявив.що майор МЕЛЬНИЧЕНКО ..зрадив УКРАІНУ, бо оприлюднив записи плівок переговорів КУЧМИ з тим же Ю.КРАВЧЕНКО..Ось би були ще цікавіші моменти інтерв*ю! А так дякую ВАМ пане МАКСИМЕ БОГДАНОВИЧУ! З повагою.
Рейтинг: 3+ 0-
 
снайпер, 20:40 13 серпня 2012 р.
 
Дуже "цікава та інформативна" стаття. Особливо відповіді. Вони несуть у собі усю глибину журналістики, права і видавництва. 
З таким переліком "клієнтів" можна ще не такі нагороди мати. 
А скільки коштує зупинка друку з переверсткою номера? Та хіба в генералів грошей немає. 
І що це за рівень майбутніх науковців, що вони не знають, які видання ВАКу, а які ні? Про що можна дальше говорити? 
Одне добре-друк у Дрогобичі. Завжди приємно, коли людина не цурається рідного міста.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Олена, 09:19 17 серпня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)