Політичний вальс від пана Ярослава: "Час із диванів вставати!"
|
|
Відео
|
Написав(ла) Юрій Федчак
|
30.09.2012 |
Вперше з цією цікавою людиною читачі сайту "Дрогобич Інфо" довідалися торік завдяки відеорепортажу про протести підприємців під стінами Дрогобицької міської ради. В об’єктив потрапив Ярослав Бігуняк – мало кому відомий тоді дрогобичанин, який любить не тільки працювати на рідній українській землі, але й співати, віршувати, а основне – у сатиричній манері. Сьогодні він вже став сатириком з Дрогобича, який вміло висміює реалії життя – як політикуму, так і побуту в сьогоденні.
Гумор та сатира завжди крокують разом. Це — характерна риса вдачі українського народу і його творчості. Вони переплетені з народними прислів’ями, приказками, живуть у піснях, гуморесках, фейлетонах, коломийках, анекдотах, байках; вони пройняті різного відтінку сміхом: то уїдливим, дошкульним, то лагідним, доброзичливим, в якому чуються дружні товариські ноти. Вони допомагають людині подолати депресію, інакше сприймати повсякдення а нерідко приймати розумні рішення. Сміх, що викликають гуморески чи співанки, додає людині оптимізму. "Сміх краще лікує, ніж усі ліки", - гласить народне прислів’я. Чи не цього нам сьогодні так не вистачає? Доки українець спроможний сміятися з самого себе – він залишається українцем, здатним побороти лихоліття.
Вперше у вітчизняній традиції світ сміхової культури можна спостерігати у відомій пам’ятці періоду Київської Русі "Молінні Данила Заточеника". Це унікальне першоджерело ХII століття дає нам можливість вивчення витоків формування українського гумору, його місце в духовній культурі середньовіччя.
Людський сміх — зброя, якої бояться всі. Можливо, саме висміювання ласих до національного майна чиновників й стало засобом боротьби пана Ярослава з корумпованою владою України? Він відверто глузує з наших олігархів та пихатих чинуш і свою позицію вголос висловлює власними піснями. У пана Ярослава – миролюбна вдача, але він не дозволяє собі змиритися з тим, що коїться в Україні і закликає нас не боятися та "не сидіти на дивані". Можливо, бунтівний дух Івана Франка пульсує в жилах дрогобицького аграрія? А може, в Дрогобичі зародився сучасний Остап Вишня? Жарти добре розкривають вдачу людей. Про це добре сказав славетний давньогрецький філософ і історик Плутарх. У своєму життєписі Олександра Македонського він писав "часто... слово чи жарт краще розкривають вдачу людини, ніж битви...". Тож побажаймо Ярославу Бігуняку удачі, міцного здоров’я та гарних врожаїв як на земельній, так і на творчій ниві, а до вашої уваги, шановні читачі, пропонуємо "Політичний вальс", виконаний паном Ярославом на засіданні дрогобицького дискусійного клубу.
Переглядів: 5202
|