Дрогобицький лікар ловить змій руками!

Надрукувати
100 видатних дрогобичан сьогодення
Написав(ла) Юрій Федчак   
06.10.2012
Віктор ВохПро цього талановитого лікаря ще не писала преса, однак його знають чимало наших краян, що були його пацієнтами. Всі відгуки про дрогобичанина Віктора Воха – це найвдячніші компліменти, які лиш можна почути про лікарів. Усміхнений і привітний, скромний та чуйний до чужої біди Віктор Семенович завжди уважно вислухає кожного.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Він має хист дати настільки повну інформацію про хворобу, що в очах хворого відкривається чітка картина проблеми, образне уявлення того, що його турбує. Від почутого складається враження, начебто вже і ти – світило науки, все знаєш про свою хворобу.

Ще змалку допитливий Віктор цікавився усім тим, що його оточувало. Тяга до живої природи займала левову частку його днів: він спостерігав за комахами, земноводними тваринками, рослинами тощо. Пізнанню всього живого на планеті сприяло саме середовище, в якому проживав хлопчик, адже в господарстві були і кури, і кролі, і водоплавні птахи та ще багато іншого. Проте в життя юнака ввірвалося горе: гіпертонічна хвороба матері, яку безуспішно лікували близько десяти років виявилася помилковим діагнозом. Причиною передчасної смерті матері виявилася пухлина, яка стискала черевну аорту, і радикальне лікування вже було неможливим. Втрата найріднішої людини, а згодом й інших близьких родичів переконали його присвятити своє життя медицині. У серпні 1981 року він поступає у Бориславське медичне училище, яке закінчує з відзнакою у 1985 році. Після служби в армії він продовжує здобуття освіти в царині медицини у Львівському державному медичному інституті. Закладена у ньому з дитинства тяга до знань, наполегливість і працьовитість забезпечують йому зразкове навчання, тож у 1993 році в його руках – диплом з відзнакою. Наступні три роки молодий лікар навчався на інтернатурі по спеціальності "анестезіологія". За час інтернатури побував на різноманітних операційних втручаннях. Однак через брак робочих місць в 1997 році він перекваліфікувався на лікаря-ендоскопіста. З січня 1997 року по серпень 2005 року Віктор Вох зарекомендував себе вмілим лікарем-ендоскопістом Медсанчастини промпідприємств Дрогобича (зараз – Дрогобицька районна лікарня № 5). В 2005 році талановитого лікаря запрошено у сусідній Трускавець, де він продовжує роботу у медичному центрі "Ріксос-Прикарпаття", а згодом (в 2009-2012 рр.) – головним лікарем водолікарні "БОЛ "Медичний центр № 3 "Мед-палас". На жаль, чомусь у нас найкращі спеціалісти чи обдаровані лікарі не цінуються, і коли установа, в якій він працював, була передана в оренду, Віктор пішов працювати лікарем-ендоскопістом у львівський науково-медичний центр "Святої Параскеви". Тут зібрано найсучасніше високотехнологічне обладнання та найкращих фахівців.

Віктор Вох відрізняється від більшості лікарів тим, що постійно перебуває у пізнавальному пошуку. Його вічним супутником у житті стала книга, а при необхідності додаткову інформацію з медицини він черпає у глобальній мережі Інтернет. Щороку він разом з сім’єю відпочиває у Карпатах, де займається збором грибів та цілющих трав, а на присадибній ділянці доглядає за садом та городом. Мабуть, саме тут він отримує життєдайний заряд енергії, а своїм прикладом прищеплює синам любов до природи, Бога і рідної України. Однак мало кому пощастило стати свідком того, як легко і спритно Віктор Вох вміє ловити… отруйних гадюк. Без спеціальних пристосувань, за допомогою звичайної, розгалуженої на кінці палички він буквально паралізує змію на поверхні землі. А якось він зловив гадюку голіруч. Цей випадок трапився наприкінці березня три роки тому, коли разом зі своїми синами, друзями і автором цих рядків він подався у ліс поблизу села Гаї Верхні по березовий сік. Ще місцями лежав сніг, як перші промені сонця пробуджували все живе у лісі. Почувся вигук, хлопці та друзі Віктора озирнулися та отетеріли: усміхаючись, високорослий і плечистий лікар ніс живу змію, тримаючи її за основу голови. "А ось її отруйний зуб", - сказав через якусь мить Віктор, зачепивши тупим лезом ножа гачкоподібний зуб, з якого витікав струмінь прозорої отрути. Всі з острахом підійшли і почали дивитися на широко розкриту пащу гадюки. Змія звивалася, та лікар її тримав міцно трьома пальцями. Через хвилину Віктор зник з наших очей у білокорій гущавині лісу. Як виявилося, лікар… відпустив гадюку, подарувавши їй життя.

"Є чесноти тілесні (піст, рукоділля), а є душевні (любов, великодушність, лагідність)". Ці слова належать Преподобному Максиму Сповіднику. Хто знайомий з Віктором Вохом, може впевнено ствердити, що йому притаманні всі ці чесноти. А ще – віра, надія і любов. Крізь них він дивиться на життя, оточення, Всесвіт, бачить свою роль у Бутті і ділиться своєю незбагненною енергією з усіма. Його сутність - перебувати у гармонії з усім, де б він не знаходився – у Карпатах чи на росяній ранковій луці, на річці чи на самоті в дорозі, в лікувальній установі чи, нарешті, в родинному колі. Мабуть, саме тому Віктор часто цитує Сенеку, інших філософів і мудреців, уміє підбадьорити співрозмовника у важку мить та подарувати йому надію на одужання, додати сил боротися за життя. Чому? Тому що він – Лікар, покликання якого – від Бога.

Переглядів: 10350

Коментарі (14)
 
Стаття написана дуже добре. Всього кілька зауважень до Вас, Юрію. "Змініть "його сутність 
перебуває у гармонії"... Або: "його сутність - перебувати у гармонії "або просто й доступно: він живе в гармонії . Ну і ще кілька незначних... Але це вже таке. А так - молодець!
Рейтинг: 1+ -8-
 
До Юрія, 09:42 06 жовтня 2012 р.
 
Гарна тема- про Справжню Лікарську Душу, Душу Особистості!
Рейтинг: 20+ -2-
 
Авторові, 11:10 06 жовтня 2012 р.
 
Гарна стаття.про людину , про лікаря , про те що він любить природу, свій рідний край...Але чому, написано в заголовку 100 видатних дрогобичан сьогодення?Невже , якщо людина -професійно виконує свою роботу, хороший сімянин, любячий батько, то він вже видатний?
Рейтинг: 10+ -1-
 
Oleg, 11:36 06 жовтня 2012 р.
 
А лікар Кац був видатним? До якого лікаря підете, дрогобичанине: того, що забуде у зашитій рані пінцет з ватою, чи до того, якому дано талант майстерно лікувати? Отож бо!
Рейтинг: 6+ -3-
 
до Олега, 11:46 06 жовтня 2012 р.
 
не дай Боже потрапити до наших"лікарів -невропатологів" у дрогобицькій лікарні.залікують!
Рейтинг: 5+ 0-
 
z, 12:44 06 жовтня 2012 р.
 
Видатним є кожен- за однієї умови: якщо його робота є улюбленою, якщо вона для людини є Станом Душі! Не секрет, що чимало осіб просто займають місце, але, коли людині болить, - вона йде до лікаря, а не до Прізвище, Ім"я, По-батькові. Як допоможе людині лікар- це вже справа його Честі й Сумління. Навіть, якщо не нашкодить- то вже допоміг. А, якщо ще й професійно допоможе- тоді у нього не просто талант, а Божий Дар! У будь-якому випадкові Всесильний тільки Бог! Але, власне, Бог дає людині Талант, який, самоудосконалений, і стає Божим Даром! Ніхто нікого нічому не навчить, якщо сам не захочеш навчитися: ані дипломи, ані знайомства, ані гроші. Те саме- ніхто нікому нічим не допоможе, якщо не буде робити це від душі, а не просто виконуючи свої службові функції.
Рейтинг: 0+ 0-
 
До До..., 12:50 06 жовтня 2012 р.
 
Так, лікар Кац Наум Якович був дійсно видатним лікарем, тож напишіть статтю про нього! До IP178.212.98.240
Рейтинг: 9+ 0-
 
Oleg, 17:20 06 жовтня 2012 р.
 
Олеже, от і візьми інтерв'ю в Наума Яковича, а ми всі почитаємо, що ти вмієш?
Рейтинг: 2+ -2-
 
Ейнштейн, 00:43 07 жовтня 2012 р.
 
гарна стаття!
Рейтинг: 11+ 0-
 
орік, 12:46 07 жовтня 2012 р.
 
Не дай вам Боже потрапити в руки наших лікарів! :eek :( :cry
Рейтинг: 3+ -3-
 
обиватель, 21:07 07 жовтня 2012 р.
 
Мій вуйко Прям Чак-норіс 8) :cry :p
Рейтинг: 7+ -2-
 
, 13:01 08 жовтня 2012 р.
 
Декілька разів писав про унікальність лікаря Бєлєя, але прибиральник з тремтячими руками прибирає. І чого би це?
Рейтинг: 0+ -5-
 
Ірко з Під., 14:17 10 жовтня 2012 р.
 
так. я знаю Віктора Семеновича. він мій викладач. потім працювали з ним у одній мед. установі. можу сказати про цю людину таке:він дійсно випромінюе світло. чуйний та терпеливий до своіх паціентів . Першокласний фахівець своеі справи. який свііми власними заслугами йде крізь терни до свого міця під сонцем. побільшиб нам таких кваліфікованих спеціалістів. з повагою, до вас, СВітлана Олейнікова
Рейтинг: 6+ -1-
 
, 10:56 29 жовтня 2014 р.
 
Яка я щаслива, що хтось ще пам'ятае iм'я мого тата Каца Наума Яковича, я-едина його дочка i щаслива, що його в Дрогобичi ще не забули, бо вiн вiддав всн свое життя людям мого рiдного мiста, iбув гордий, що виривав людей з смертi i тим дiйсно жив i був щасливий. нiколи не забуду ьих моментiв, як вiн повертався збуджений з роботи, з руками по лiкоть жовтими вiд йоду, бо вiртуозно робив пункцii, це аналiз з спинного мозку i казав мамi, також лiкарю :"Ти уявляеш, я вже не сподiвався, а вiн вижив! "i очi блищали i був такий радiсно збуджений, як хлопчик, якого переповнювали першi почуттЯ. найбiльший спадок , який можуть нам залишити батьки , це почуття гордостi за них, яке пiдпирае нас все наще життя корiнням в часи втрат i життевоi несправедливостi, дае почуття опору i гiдностi i не можливостi жити iнакшими  
цiнностями, планку неможливо попустити. тато, я дякую тобi , що ти не словами, а живим прикладом був для мене i для мого сина, твого любимого онука, в iн вирic достойним тебе, сподiваюсь, що ти це бачиш , дякую тобi за все найкраще, що в ньому iменi, сподiваюсь е .
Рейтинг: 9+ -1-
 
Боднар Людмила, 01:47 15 серпня 2015 р.

У даній статті коментарі вимкнено.
 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)