13 років несвободи слова в Україні
|
|
Фоторепортаж
|
Написав(ла) Юрій Федчак, автор фото- і відеоматеріалів
|
18.09.2013 |
Минуло 13 років з дня вбивства журналіста Геогрія Ґонґадзе, однак замовники цього злочину досі не покарані. Оскільки журналіст писав правду про злочинну діяльність правлячої верхівки України та корупцію, то це вбивство є також злочином проти свободи слова, демократичного поступу України та її конституційних засад. Акція протесту проти наступу на свободу слова в Україні та вшанування пам’яті Геогрія Ґонґадзе відбулася 16 вересня на майдані Ринок у Дрогобичі.
(натисніть на фото для перегляду, всього 20 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14, фото 15, фото 16, фото 17, фото 18, фото 19, фото 20.
"Ні – цензурі!", "Маємо право на інформацію", "Говорити правду далі – небезпечно!!!" – такі та інші гасла були написані на плакатах у руках учасників протесту. Участь у ньому взяли студенти, а також активісти МГО "Український молодіжний прорив" та ГР "Відсіч".
В інтерв’ю журналістці бориславського радіо "Слово" Тетяні Дідух організатор заходу Олег Дукас повідомив наступне: "Мета акції – привернути увагу на стан свободи слова в Україні; про те, як важко сьогодні отримати потрібну інформацію, про напади на журналістів та ін. Останнім часом мало залишилося незалежних ЗМІ в Україні. На сайті Дрогобицької міської ради важко знайти потрібні рішення, бо не всі публікуються. Були випадки, коли опубліковані рішення згодом зникали з її сайту. Крім цього, важко навіть зустрітися з будь-яким депутатом міської ради, щоб отримати від нього потрібну інформацію. Своєрідна відлига у свободі слова була за часів Помаранчевої революції, але поступово все повернулося до стану, як в часи правління президента Кучми. У рамках нинішньої акції відбувається флешмоб "Ні – цензурі!", який символізує стан свободи слова в Україні".
Емоційний і дещо скандальний виступ члена НСЖУ Романа Пастуха привернув увагу слухачів. У своїй промові відомий на Дрогобиччині краєзнавець висловив обурення щодо неприпустимих речей у журналістиці та дій службових осіб під час святкування річниці з нагоди дня народження Івана Франка у с. Нагуєвичі.
Священик церкви Пресвятої Трійці запросив присутніх помолитися за упокій душі убієнного Г. Ґонґадзе. Після спільної молитви слово було надано режисеру телебачення Тарасу Вариводі, який у 1995 році працював разом з Ґонґадзе. "Часи Л. Кучми не дали реалізувати себе на телебаченні, тому я звільнився з роботи і приїхав сюди організовувати регіональне телебачення. Але мені це не вдалося, оскільки місцевим олігархам це було не вигідно. Щодо стану свободи слова в Україні додам, що у мене є фільм про Івана Франка, але досі ніким не затребуваний. У цьому фільмі показані перші кроки здобуття Україною незалежності, проте певні чиновники його поставили на "полицю". Нажаль, у нашій державі реалізувати себе творчим людям важко. Доля Георгія Ґонґадзе – цьому підтвердження", – запевнив присутніх пан Тарас.
Завершальним актом заходу стало запалення лампадок біля портрета Ґонґадзе.
Переглядів: 4115
|