Голова Дрогобицької райради погрожує журналістам судом за пости в соцмережах
|
|
Новини Дрогобицького району
|
Написав(ла) Марія Кульчицька
|
14.06.2014 |
Голова Дрогобицької районної ради і за сумісництвом голова районного штабу спротиву, створеного в районі під час Революції Гідності, Михайло Сікора під час 2-го пленарного засідання 35 сесії Дрогобицької районної ради 12 червня пригрозив журналісту, автору цих рядків, судом – за висловлення своїх думок у соціальній мережі Фейсбук.
Так, Михайло Сікора під час пленарного засідання зачитав емоційний пост, розміщений двома днями раніше у соцмережі, який стосувався фактичної бездіяльності впродовж цілого тижня його, як голови районного штабу спротиву, в питанні виділення коштів на амуніцію для мобілізованих краян.
Прикметно, що, читаючи пост, М.Сікора по суті навіть не знав, звідки його взято. Сказав, "з порталу Дрогобич портал". Очевидно, "шептуни" не пояснили.
Голова пригрозив у випадку появи наступних таких текстів звертатися до суду.
Нагадаємо, минулого тижня, 5 червня, під районну раду приїхала група жінок з с.Довге Дрогобицького району, які розповіли: їх чоловіків/синів мобілізували, військо не забезпечене амуніцією у достатній кількості, тож вони змушені самі купувати бронежилети, каски. Жінки попросили допомоги у депутатів районної ради. Депутати звернулися до голови ради-голови штабу спротиву М.Сікори з проханням скерувати наявних 124 тис.грн. коштів, зданих людьми на потреби Майдану, на амуніцію для мобілізованих краян. Голова зазначив, що це питання слід вивчити, штаб супротиву збереться і ухвалить рішення. Впродовж тижня штаб супротиву зібрано так і не було. Лише після сесії 12 червня голова запросив членів штабу до себе в кабінет.
Прокоментувати ситуацію щодо зволікань із засіданням штабу та погроз судами ми попросили юриста, активну учасницю громадського життя Дрогобиччини Олену Куртяк:
"Родичі вояків намагались донести проблему до влади? Так.
Потреба в допомозі є? Є.
Влада допомогла? Ні.
Штаб спротиву є? Є.
У розпорядженні штабу гроші є? Є.
Звідки гроші? Пожертви людей.
На що пожертви? На підтримку людей, які відстоюють Україну (Майдан, вояки...).
Керівника штабу просили зібрати штаб, щоб розглянути можливість допомоги воякам? Просили.
Керівник штабу обіцяв зібрати штаб у визначений день? Обіцяв і не один раз переносив зібрання.
Проблема забезпечення вояків вирішена? Ні.
Тоді про який наклеп може йти мова?
А от про бездіяльність декого вартує поговорити.
Але й часу немає говорити. Йде війна. Смерть не буде чекати, допоки пан Сікора прийме якесь рішення.
Тому треба від нього вимагати.
Найефективніший спосіб - прийти до нього в кабінет і не йти звідти допоки не буде проплачено квитанції за обладунки."
На те, щоб прийняти рішення, знадобився рівно тиждень
P.S. Ввечері на офіційному сайті Дрогобицької районної ради з'явилося повідомлення наступного змісту:
"В районній раді відбулося засідання районного штабу супротиву. 12 червня, о 15.00 год. відбулося засідання районного штабу супротиву, на якому вирішувалось питання використання коштів які залишилися з тих, що людьми здавали на потреби Майдану.
Більшістю голосів було прийнято рішення про виділення значної частини цих коштів на придбання бронежилетів для мобілізованих краян.
Також, незначну частину коштів залишили для резерву"
Суми коштів та механізм їх передачі (готівка, готівка за квитанцією, безпосередня закупівля штабом обладунків, тощо), прізвище відповідального/координатора, контактів для зв'язку - не вказано.
Переглядів: 6993
|