"Галицька Зоря" - пережиток минулого чи незалежний часопис?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) ГО "Воля України"   
08.07.2014
Газета Галицька зоряГО "Воля України" неодноразово підкреслювала факт відсутності на Дрогобиччині якісного та незалежного друкованого засобу масової інформації. Численні Інтернет-ресурси ще не звичні широкому загалу, а власники медійних ресурсів висвітлюють інформацію однобоко.

Незаангажованим та доступним місцевим медіа ресурсом мала би бути місцева газета "Галицька Зоря". Проте, судячи з кількості передплатників та покупців, рейтинг її є катастрофічно низький.

На нашу думку, від редакційної політики "Галицької зорі" попахує кращими радянськими традиціями - владу лише хвалимо, друкуємо лише своїх. Окрім кращих редакційних традицій мертвого СРСР головний редактор з радістю і перейняв кращі здобутки ринкової економіки - приховану політичну рекламу. Це і є головною причиною того, що, незважаючи на копійчану ціну, газету купують мало.

Прихована політична реклама - це ті хвалебні оди та інтерв’ю з депутатами, які ми часто читаємо у різних виданнях. Вони, згідно визначення прихованої реклами, повинні бути помічені як політична реклама і оплачені з кишені замовника реклами. На жаль, влада в Україні зацікавлена у тому, щоб ЗМІ обмотували нас інформаційною локшиною, бо тупими і не інформованими нами легше управляти. Тому, і не можемо ми з вами притягнути недобросовісні ЗМІ до відповідальності, і тому, пряму рекламу депутатів читаємо як інтерв’ю, розмову і т. п.

Чи хочемо ми щоб нам за наші гроші вішали локшину на вуха?

Напевне, що ні. Тому, вважаємо необхідним заставити місцеву владу або закрити підприємства, які виготовляють інформаційну локшину, або змінити нарешті редакційну політику.

Інтерв’ю з продажним депутатом на першій сторінці – в якому лише похвала та лестощі, викликає велику підозру в тому, що писанина виконана на замовлення депутата і ним же проплачена.

А нам з вами в комунальній газеті потрібна інформація, яка є правдивою та незаангажованою, різні точки зору, різні думки, нові ідеї та віяння, а не та локшина, якою нас роками закидують. Бо комунальна газета- це власність громади міста, а не влади та окремих депутатів.

На останній сесії на розгляд депутататському корпусу було запропоновано "Програму підтримки видання часопису "Галицька Зоря". Основним завданням програми є забезпечити повне та якісне висвітлення життя Дрогобича та Стебника, дати змогу найширшому колу громадян отримати необхідну актуальну інформацію. Оскільки видання у своїй програмі декларує, що не ставить на перше місце комерційний результат діяльності, то з метою збільшення доступності газети для усіх верств населення міська рада щороку виділяє часткову компенсацію витрат редакції.

Цього року головний редактор просить 90 тис. грн. Міський бюджет наповнюємо ми з вами, прості дрогобичани. З нашої зарплати відраховують податок на доходи, підприємці платять єдиний податок, податок за землю, міська рада отримує від нас гроші за продаж землі та комунального майна- все це кошти якими розпоряджається міська рада та депутати на свій розсуд. Від них та нас залежить чи відремонтувати приміром школу, лікарню, тротуар, дорогу чи утримувати газети "Галицька Зоря".

Оскільки кошти наші, то давайте подумаємо разом чи газета "Галицька зоря" є справді той якісний та незалежний інформаційний продукт, що важливіший ніж, приміром, бронежилети та каски для наших військових.

Хто володіє інформацією той володіє світом. Ми обурюємось брехливими російськими ЗМІ, але не бачимо, що коїться у нас під носом.

Якщо часопис народний, то і політика редакції повинна бути народною. Наша позиція чітка: допоки політика редакції не зміниться - жодних грошей часопису не виділяти. Нехай утримують часопис політики, яких восхваляє редакція у кожному номері газети.

Переглядів: 9244

Коментарі (27)
 
+1
Рейтинг: 8+ -2-
 
проходив повз, 11:58 08 липня 2014 р.
 
А чому забули про Вільне слово, яке фінансує Ілик з власної кишені?
Рейтинг: 13+ -5-
 
чому, 12:08 08 липня 2014 р.
 
У Дрогобичі частково незалежними є, очевидно, лише рекламны ЗМІ, але, знову ж таки: де на Дрогобиччині заробиш на рекламі? Тому виживають всі: і преса, і читачі, і слухачі, і глядачі. Давним-давно потрібно створювати єдину, великоформатну, нехай навіть не щоденку- тижневик, але справжній, а не макаронний. Правда, якщо це буде приватне видання- воно не стане актуальним і злободенним- занадто багато хто на кому зав"язаний інтересами, тому, або розширювати недорогу інтернет-мережу, або таки серйозно використати той потенціал, що є, аби люди не виїздили з міста і не животіли тут ті, хто залишається. Цілком реально могли б профінансувати такий ЗМІ банкіри- ми ж цілком безграмотні у фінансових питання, та й у всіх решта- також. Бо отакі от одноразово-приховані подачки й спричинюють наче б то кількість, але, насправді- паперовий напівфабрикат. Оскільки банкіри вміють рахувати гроші- то вони могли б і штат сформувати: аби не всі- хто, а ті- котрі! Правда, за однієї умови: не втручатися у редакційну політику, бо з цього може вийти лише ще одна пісочниця напроти ратуші. Але це- так, до слова.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Атлантам і Талантам!, 12:26 08 липня 2014 р.
 
"Г.З", як справедливо зауважив поважний автор, газета комунальна, орган міської ради, а тому, зрозуміло, відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" має отримувати від неї фінансову та іншу підтримку. Так, стаття 8 згаданого Закону гласить: "Органи місцевого самоврядування ... забезпечують повне виконання власних фінансових зобовязань як засновників... перед їх редакціями; Невиконання будь-яких фінансових зобовязань будь-ким із засновників є підставою для судового розгляду". Цей же закон передбачає передачу у безстрокову оренду приміщень, а за несплату орендної плати відповідальність бере засновник шляхом її сплати самостійно або разом з іншими співзасновниками. Тобто, як я це розумію по-простому, газета має фінансуватися з місцевого бюджету, як будь-який відділ чи структурний підрозділ міської / районної ради, і, зрозуміло, виконувати завдання, визначені засновником і співзасновниками. У випадку "Г.З" проблема полягає у тому, що редактор П.Мацан. веде докорінно неправильну редакційну політику (хоча вона навряд чи вироблена), надаючи газетні шпальти випадковим матеріалам, жоден номер газети не має концепції, "обличчя". Що принесли автори, або знайшли в Інтернеті - поставили на сторінку. Зрозуміло, таку газету читачі підтримувати не хочуть - нудно, непрофесійно, банально... Та й, зрештою, писати нема кому. Старих кадрів Мацан позбувся, нових - не надбав, та й сам деградував і як журналіст, і як людина. У цьому, до речі, є вина й засновника, який не цікавиться справами редакції, як і не утримує її. Ситуацію навколо газети треба розвязувати кардинально - або міська рада повернеться до неї обличчям і буде дотримуватися згаданого вище Закону і повернеться лицем до "Г.З." або відпустить її у "вільне плавання". Але тоді це вже буде інша ситуація, інші взаємини...
Рейтинг: 11+ -2-
 
Читач, 12:32 08 липня 2014 р.
 
Не хочеться когось повчати як писати і що писати!Думаю, що журналісти добре знають як це робити!Раніше "Галицька зоря" обзивалася "Радянске слово", такі були часи при одній партіі.Що партія казала - то і писали.То не секрет!смішно би було, якби ми би купували газету під назвою "Радянськ слово", правда?Часи змінилися!Але люба газета має друкувати такі статті, щоб це все прочитати і бути задоволеним на багато днів, а може і більше!Візьміть "Експрес" львівську газету.Тут нікого не бояться і чешуть всіх і вдоль і поперек!Так, напевно, і повинно бути."Вільне слово" - воно таке видно "вільне" - як з пальця пістоль!Газети "Тустань" немає, а тут критика йшла конкретна..Підняти престиж газети потрібно крутими статтями про дрогобицьку медицину, про аптечну мафію.про роботу дрогобицьких "центуріонів"..і ще багато чого потрібного.Роботи не початий край.І накінець - люба газета зобов*язана бути НЕЗАЛЕЖНОЮ і справедливою, це , напевно, стосується і нашоі "Галицькоі Зорі".Бажаю колективу "ГЗ" наснаги - сили духу, ну і чистого пера!
Рейтинг: 7+ 0-
 
Не всі однакові ...., 12:38 08 липня 2014 р.
 
"Галицьку Зорю" можна "реанімувати" так, як і "Просвіту" - рознустити колектив повністю. Провести публічне обговорення стратегіїї роботи. Визначиться коло небайдужих взятися за цього плуга. Аж тоді можна розраховувати на підтримку громади і її кошти. А так керівництво часопису, "просвіти" паразитує за наші гроші, забираючи останні крихти з бюджету, і має нас за лохів. Не хочемо ними бути - не підтримуймо фінансово через депутатський корпус організації і часописи-привиди.
Рейтинг: 5+ -1-
 
, 12:40 08 липня 2014 р.
 
Між "Галицькою зорею" і "Експресом" є одна дуже суттєва різниця - перша орган міської ради і ще якихось рад і повинна проводити їх політику, а друга - по-справжньому незалежна, сама на себе заробляє. "Г.З." у своєму нинішньому статусі ніколи не стане "ЕКСПРЕСОМ", бо, цілком зрозуміло, має служити тим, хто її утримує, у даному разі, місцевій владі.
Рейтинг: 7+ -2-
 
До не всі однакові..., 13:22 08 липня 2014 р.
 
Галицька зоря - інформаційний бюлетень, стидно називати її газетою: видання затхле, у кращому досі Совдепії, переписують нікому не потрібні повідомлення! Там взагалі нема що читати!
Рейтинг: 19+ 0-
 
Vic, 14:33 08 липня 2014 р.
 
Совкові хвалебні оди пише видання. Суто за винагороду готівкову. Чимось нагадує сайт Дрогобицької райадміністрації. Все у нас добре, а керманичі наші, як за советів ..УРА!
Рейтинг: 9+ -2-
 
, 15:56 08 липня 2014 р.
 
Пане Курчик ! Перестаньте тринькати гроші на маразматичну совкову газетку!
Рейтинг: 7+ -2-
 
а, 16:27 08 липня 2014 р.
 
Пора би вже тобі, оленько видавати власну газету. Тільки не з кишені партії "Свобода", а з власної
Рейтинг: 4+ -3-
 
, 16:59 08 липня 2014 р.
 
Та він ніколи не перестане тринькати гроші на цей непотріб, адже в найближчому майбутньому, хто писатим йому оди? Чекайте су-ки нехай повернуться з війни наші сини-герої!
Рейтинг: 5+ 0-
 
це я!, 17:00 08 липня 2014 р.
 
Місцевому радіомовленню гроші знайшли... а цей фиштиківський брехунець нічим не кращий за ГЗ.
Рейтинг: 6+ -3-
 
До слова..., 17:31 08 липня 2014 р.
 
Ну, не скажіть: цей, як ви кажете, брехунець, пережив, з 1972 року, всіх Генеральних секретарів, декількох Президентів, зо дві тисячі міністрів, і навіть скількись там демократичних мерів! Такого рекорду не спостережено на жодному іншому радіо України Можна й задатися питанням: у кого більше слави- в тієї, котрій лише 24 роки, а чи- у брехунця, удвічі старшого?! Та ж само слово Брехунець треба писати з великої літери!
Рейтинг: 4+ -1-
 
Та посміхніться!, 18:03 08 липня 2014 р.
 
Ленін якось сказав, що «кожна кухарка може керувати державою». Схоже, часи повертаються. Дивує, що люди, які не компетентні в газетній справі, беруться про щось судити і нав'язувати свою думку іншим. 
Міська рад не дає кошти на УТРИМАННЯ газети «Галицька Зоря», а платить ЗА НАДАНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОСЛУГИ згідно з використаною газетною площею та рахунками. 
Згадані 90 тис. грн. міськрада заклала в бюджет на оплату інформаційних послуг ще в січні ц.р., але, наскільки мені відомо, ще дотепер не сплатила жодної гривні. При тому регулярно друкує рішенні сесій, виконкому, регуляторні акти, оголошення, повідомлення. Газета висвітлює практично всі загальноміські заходи та важливі події. А фотографії теперішнього керівника міста Курчика Р., вітання від нього – майже в кожному номері. Що ж тут дивного, що міськрада має заплатити за отримані послуги? Такі ж самі послуги, як вивезення сміття, прибирання, асфальтування? Та й хліб у магазині вам ніхто ж безкоштовно не дає! 
А депутати, які своєю активною роботою допомагають місту чи району (на відміну від багатьох інших, що «протирають штани» у радах), мають повне, щоби про їхні добрі справи розповідали на сторінках газет. 
Мені здається, що автор статті сам не читає «ГЗ», а береться оцінювати працю інших людей. 
А ще мені дуже цікаво, що то за така організація ГО «Воля України», звідки раптом взялася і що доброго зробила для Дрогобича? Усіляких ГО було і буде ще багато, а наша дрогобицька газета видається із 1939 року!
Рейтинг: 5+ -5-
 
п.Галина, пенсіонер-держслужбо, 18:09 08 липня 2014 р.
 
Ну видите, пані Галино, ви ся ніц не розбираєте в бухгалтерії, а беретеся керувати чисто як тота кухарка! Інформаційні послуги оплачуються згідно актів виконаних робіт, а не по програмі розвитку.  
А якби Галицька зоря освітлювала всі події Дрогобича, то Ви би з її шпальт знали добре шо то за "Воля України". Ви тотих активних депутатів добре розпитайте шо то за ГО, вони на відміну від Вас добре знають хто їм красти заважає.
Рейтинг: 8+ 0-
 
До пані Галини, 18:43 08 липня 2014 р.
 
Великий пісатель Мецан успішно просрав газету. Петя Перегар( Мецан) дквно як керівник деградував, . Газета не удосконалюється. Ціле життя шукають халяви. Думають, що їм по сьогодні всі винні. Якщо їм створити умови аналогічні іншим газетам, через три дні самі себе знищать і порозбігаються. От вам і рівень
Рейтинг: 7+ 0-
 
преса, 00:48 09 липня 2014 р.
 
доріг немає, промисловості немає, базару - гаплик, ну нехай ще і газети не буде. І буде у нас б..ь велике село!
Рейтинг: 1+ -3-
 
Йосьо Дрогобицький, 09:18 09 липня 2014 р.
 
У нас б..ь і з газетою велике село, Йосю ти, Дрогобицький!
Рейтинг: 3+ -2-
 
Село і люди, 09:40 09 липня 2014 р.
 
*** 
 
Оффтоп видалено.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Село і люди, 11:13 09 липня 2014 р.
 
Галицьку зорю газетою можна назвати хібо що з натяжкою. Бридко читати її деякі статті, особливо коли вони описують суд колишнього міського голови і повністю стоять на його боці. Він їх фінансував а тепер бачите влада помінялася
Рейтинг: 4+ 0-
 
георг, 14:00 10 липня 2014 р.
 
То є файна, м'єгонька газетка, можна троха почитати у виходку і зразу використовувати за призначенням, вигідн штука, я вам скажу.
Рейтинг: 7+ 0-
 
ГО "Фасоля України", 20:30 10 липня 2014 р.
 
Давайте замість газети будемо випускати папір до туалету. На нього і попит більший. І дотацій не треба буде. А якщо хтось хоче себе прорекламувати, то можна його знимку прямо на папері і надрукувати.
Рейтинг: 5+ -1-
 
Підприємець, 21:17 10 липня 2014 р.
 
Всі державні друковані органи мають бути закриті. Крапка.
Рейтинг: 3+ -1-
 
, 23:43 10 липня 2014 р.
 
Підтримую! На придворний сікорівський Франкрай виділено з бюджету 200 тис.(!) гривень + автомобіль... :eek
Рейтинг: 3+ 0-
 
Бойовому, 16:36 11 липня 2014 р.
 
Щоб преса була справді незалежною, вона має бути незалежною фінансово. Хіба це зараз реально? За рахунок чого можуть виживати районні газети, дрібні теле- чи радіокомпанії? 
Хто платить, той замовляє музику. Державні та комунальні ЗМІ отримують фінансову підтримку (причому, далеко не достатню) від центральної чи місцевої влади, комерційні - від олігархів (державного чи місцевого масштабу). Відповідно, це має певний вплив на інформаційну політику. А на 100% незалежні ЗМІ в сьогоднішній Україні - це практично утопія.
Рейтинг: 0+ 0-
 
пані Галина, 20:36 11 липня 2014 р.
 
Може, і треба закрити всі комунальні газети, але... Річ у тому, що без інформування населення про дії влади, останню не можна буде проконтролювати - це аксіома. Так, наперед погоджуюся з можливим опонентом, сьогодні віртуальні ЗМІ оперативніші, але не у кожній квартирі є компютер, не кожен дрогобичанин чи житель району має вміє користуватися Інтернетом, то чому вони мають бути позбавлені права на інформацію про роботу органів влади, на утримання яких платять податки. До речі, цікаво хто робить сайти Дрогобицьких міської і районної рад, чи не колишні двійочники - настільки матеріали, вміщені на них, безграмотні! І тут постає інше питання - а яким має бути цей друкований орган, скільки людей тут має працювати. Як на мене, то це могла б бути цілком інформаційна газета, що ставила б метою публікацію рішень ради, регуляторних актів, звітів виконкому чи окремих депутатів.. А що "Г.З."? Про її долю хай подбає трудовий колектив.
Рейтинг: 3+ 0-
 
БОйовому, 12:25 12 липня 2014 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6075 днів)